FETÖ itirafçısı: Para yardımı ile örgütte çözülmelerin önüne geçilmeye çalışıldı

Uşak'ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan 2 kişi, 17-25 Aralık sürecinden sonra cezaevine giren örgüt üyelerinin ailelerine para yardımında bulunarak örgütte çözülmelerin önüne geçilmeye çalışıldığını anlattı.

FETÖ itirafçısı:  Para yardımı ile örgütte çözülmelerin önüne geçilmeye çalışıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Uşak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan bir kişi, 17-25 Aralık sürecinden sonra cezaevine giren örgüt üyelerinin ailelerine FETÖ yöneticilerinin para yardımında bulunarak kredilerinin kapatılmasını sağladıklarını, bu yolla örgütte çözülmelerin önüne geçilmeye çalışıldığını anlattı.

İTİRAFÇI OLDU

Uşak'ta FETÖ/PDY'nin "eğitim" ve "finans" yapılanmalarına ilişkin yürütülen operasyonlarda gözaltına alınan ve itirafçı olan 2 kişi, örgütte 17-25 Aralık süreci sonrasında yaşananlara ilişkin bilgi verdi. Gözaltına alınan zanlılar arasında bulunan FETÖ itirafçısı eski öğretmen M.Ö, polise verdiği ifadede, görev yaptığı okuldaki tüm bilgisayarların 17-25 Aralık'tan sonra formatlandığını, tüm arşivlerin silindiğini belirtti.

“PARA YATIRMAMIZI İSTİYORDU”

Polisin yapacağı operasyonlardan şu anda tutuklu bulunan okul yöneticisi C.B'nin bilgisinin olduğunu anlatan M.Ö, "Yarın kimin gözaltına alınacağını bize söylerdi. Söylediği gibi ertesi gün o kişi alınırdı. Kendisinin alınacağını duyduğunda 10 gün izne çıkmıştı." dedi. FETÖ'nün sosyal paylaşım sitelerini yoğun olarak kullandığını kaydeden M.Ö, ifadesinde "Bizden sürekli olarak sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgüt lehine paylaşımlarda bulunmamızı, Bank Asya'ya para yatırmamızı istiyorlardı, ben ve eşim paylaşımda bulunmadığımız için C.B. tarafından azarlandık." diye konuştu.

PARA YARDIMINDA BULUNULDU

banner287
17-25 Aralık sürecinde cezaevine giren örgüt mensuplarının yakınlarına FETÖ yöneticileri tarafından para yardımında bulunulduğunu belirten M.Ö, "Eşi FETÖ suçlamasıyla cezaevine giren bir tanıdığımla sokakta karşılaştım. Bu kişi kendisine M.T. ve C.B. isimli örgüt üyeleri tarafından banka kredilerini ödemeleri için para yardımında bulunulduğunu söyledi. Bu yolla örgütten çözülmelerin önüne geçilmeye çalışıldı." ifadelerini kullandı.

EVLİLİK İŞLERİ

Eşiyle evliliğine örgüt yöneticilerinin karşı çıktığını, kendisini başka bir kadınla evlendirmeye çalıştıklarını, bu nedenle çalıştığı okuldan istifa ettiğini anlatan itirafçı M.Ö, "Uşak'ta örgütün evlilik işlerine C.B. bakıyordu." dedi. FETÖ'nün elaman kazanmak için küçük esnafları kendine hedef seçtiğini belirten M.Ö, örgüt üyelerinin belirlenen esnaflardan alışveriş yapmalarının istendiği, bu yolla para kazanmaya başlayan esnafların örgüte yakınlaşmaya başladığını bildirdi.

SÖZDE VELİAHT UŞAK’A GELDİ

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlılar arasında bulunan FETÖ itirafçısı M.F.E ise Uşak'ta yapılan bazı toplantılara örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in sözde veliahtı olarak gösterilen Mehmet Ali Şengül'ün katıldığını ve Gülen'in mesajlarını doğrudan ilettiğini bildirdi. Özellikle 17-25 Aralık sürecinden sonra Gülen'in talimatlarının harfiyen uygulanması yönünde kendilerine baskı yapıldığını kaydeden M.F.E, "Mehmet Ali Şengül 17-25 Aralık sürecinden sonraki toplantılarda 'Hükümete Gülen'in yüceliğini ve büyüklüğünü gösterin' şeklinde konuşuyordu." ifadesini kullandı.

KARDEŞ İL

Batıdaki illerle doğudaki illeri kardeş il yaparak örgütün özellikle fakir ve inançlı aileleri kazanmaya çalıştığını dile getiren M.F.E, FETÖ'nün kapatılan Kimse Yok Mu Derneği üzerinden doğudaki fakir aileleri kandırdığını söyledi. M.F.E, Uşak Üniversitesinde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin toplantılara davet edildiğini, Müslüman olan öğrencilerin yapılan kurgu ile ilk kez Müslüman olmuş gibi kendilerine aksettirilerek örgütün İslamı yaymaya çalıştığı imajının verildiğini ifade etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306