İş dünyasının kalbi 16. MÜSİAD EXPO’da attı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından her iki yılda bir İstanbul’da düzenlenen uluslararası MÜSİAD EXPO’nun 16’ıncısı 9-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde yapıldı.

İş dünyasının kalbi 16. MÜSİAD EXPO’da attı
banner301
Çerkezköy Bakış - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından her iki yılda bir İstanbul’da düzenlenen uluslararası MÜSİAD EXPO’nun 16’ıncısı 9-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde yapıldı.

AFRİKA’YA OLAN İLGİNİN DEVAM ETMESİNİ İSTEDİ

Fuara,  700 firma, 7 binden fazla yabancı iş adamı, 800’ü yabancı 1000 satın almacı, 52 ülkeden alım heyetleri ve 100’ü aşkın ülkeden ziyaretçi katıldı. Fuarda 7 bini aşkın ikili iş görüşmesi yapıldı. Bu yılki fuar için Afrika’ya odaklanan MÜSİAD’ın yabancı fuar ziyaretçilerinin yüzde 30’unu Afrikalılar oluşturdu. Fuarın açılış programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da MÜSİAD’ın Afrika’ya olan ilgisinin devam etmesini istedi. İş dünyasının kalbinin attığı MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak yüksek teknoloji fuarı 3. High Tech Port ve 20. Uluslararası İş Forumu (IBF) da düzenlendi.

FUARI ZİYARET ETTİLER

MÜSİAD Tekirdağ Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Aslan, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Trakya Kalkınma Ajansı Sekreteri Mahmut Şahin ve MÜSİAD Tekirdağ Üyeleri, 16. MÜSİAD EXPO Fuarı kapsamında stant açan Tekirdağ´lı firmaları basın mensupları ile birlikte ziyaret etti.
banner287

“ÜLKEMİZE OLAN İNANCIMIZ TAMDIR”

Fuarda açıklama yapan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak “Tekirdağ şubemiz İstanbul’a yakınlığı nedeni ile çok düzgün ve çalışkan bir şubemiz faaliyetlerine bakıldığı zaman, ben genel başkan olarak Tekirdağ şubemize teşekkür ediyorum” dedi. Tekirdağ MÜSİAD Başkanı Muzaffer Aslan da “Bu yıl 16’ıncısı yapılan MÜSİAD EXPO’yla devlet adamları, siyasetçiler, işadamları, girişimciler, bürokratlar, akademisyenler ve yatırımcıları bir araya getirdik. MÜSİAD Tekirdağ şubesi olarak  üyelerimiz bu fuarda yer aldı.Gayet güzel verimli bir fuar oldu, inşallah bereketi olacak Fuarda yer alan iş adamlarımızın, fuarın çok olumlu geçtiğini söylemesi bizi sevindirdi. Bu bizim için gurur verici. Türkiye ekonomisi üzerine yapılan olumsuz yorumların ve ekonomimize zarar vermek üzere yürütülen algı operasyonlarının beyhude çabalardan ibaret olduğunu MÜSİAD EXPO ile tüm çevrelere gösterdik. Fuarımızı açarken dediğimiz gibi Türkiye, Türkiye’den büyüktür ve bizim ülkemize olan inancımız tamdır” dedi.

“ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLİYOR”

MÜSİAD, İran, Ürdün ve Rusya ile MoU (Memorandum of Understanding) anlaşmaları imzaladığını kaydeden Aslan “MÜSİAD bu anlaşmalarla, Türkiye’nin söz konusu ülkelerle pazar ağını büyütmeyi, dünyadaki ticaret ağını ve işbirliğini genişletmeyi ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor” dedi.  Ayrıca önümüzdeki yıl Pakistan'daki, 4. High TechPort’u düzenleyeceklerini belirten Aslan, 2017 yılında Afrika'da bir fuar yapmak için hazırlık yaptıklarını belirtti. MÜSİAD Tekirdağ Şubesi Hizmet Sektör Komisyonu Başkanı Atilla Arıksoy bundan sonraki süreçte daha iyilerini yapacaklarını belirtirken, bahçe mobilyaları sektörünün ünlü markası Orhan’s yönetim kurulu başkanı Erdoğan Orhan da “Bu fuar MÜSİAD’ın Türkiye’deki 16’ncı Fuarı, MÜSİAD Tekirdağ şubesi olarak Şube başkanımız Muzaffer beyi öncülünde biz de katıldık. Biz bu fuara bu ürünlerimiz ile ilk defa katılıyoruz, çok ilgi gördü, bizim segmentimizde bu kalitede başka bir ürün de yok, bizde Tekirdağ’ı bir üretici olarak kendimiz ile gurur duyduk, Fuar çok güzel geçti neticesinde çok güzel olur inşallah” dedi.
Rahmet ve bereketi Allah’tan bekliyoruz. ME-SE İç ve Dış Ticaret Ldt.Şti Genel Müdürü Ahmet Candan “Rahmet ve bereketi Allah’tan bekliyoruz, ama Fuardan da beklediklerimiz var, bu Fuar 2 yılda bir yapılıyor ve tüm Dünya’nın özellikle İslam ülkelerinden, gerek ülke başkanları gerekse iş adamları nezdinde gezilen bir fuar, bizde umutla bu fuarda yerimizi aldık” dedi. Kaanlar Gıda SYönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olan Abdurrahman Kaan “biz 1993 yılından bu yana MÜSİAD fuarlarına katılıyoruz, ilk MÜSİAD fuarı İzmir’de yapılmıştı biz Kaanlar gıda sanayi olarak o gün bugün katılıyoruz, 16’sını bu sene yapıyoruz, son 2 senedir CNR fuarındaki 8 HOL’ün tamamını MÜSİAD olarak tutmuş bulunuyoruz, burada 500 ün üstünde firma, 10.000 civarında iş adamı ile 200 bine yakın ziyaretçiye ulaştık” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459