Tekirdağ’a ayrı bir önem veriyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak bir dizi ziyarette bulunmak ve açılış gerçekleştirmek üzere Tekirdağ’a geldi.

Tekirdağ’a ayrı bir önem veriyoruz
banner301
Bir dizi ziyarette bulunmak ve açılış gerçekleştirmek üzere Tekirdağ’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Tekirdağ'ın sanayi ile önemli bir il olduğunu belirterek “Türkiye'de enerji alanında özellikle de Trakya dediğimizde, Tekirdağ dediğimizde sanayisiyle, istihdamıyla, ekonomiye katkısı önemli bir ilimiz. Alt yapısı ihtiyaçları çerçevesinde Enerji Bakanlığı olarak, Tekirdağ'a ayrı bir önem veriyoruz” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Bakan Berat Albayrak’ı; Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaevli, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel ve protokol üyeleri karşıladı.

İLK ZİYARET VALİLİĞE

İlk olarak Tekirdağ Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Albayrak, Valilik Şeref defterini imzaladı. Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Albayrak’a altın yazlı vazo hediye etti. Ceylan'dan Tekirdağ hakkında brifing alan Bakan Albayrak, daha sonra AK Parti il başkanlığında partililerle bir araya geldi. Albayrak il teşkilatını ziyaretinin ardından Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (ÇEDAŞ) ait ALO 186 Çağrı Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

ÖNEMLİ BİR İL
banner287

Tekirdağ'ın sanayi ile önemli bir il olduğunu belirten Albayrak, “Türkiye'de enerji alanında özellikle de Trakya dediğimizde, Tekirdağ dediğimizde sanayisiyle, istihdamıyla, ekonomiye katkısı önemli bir ilimiz” dedi. Alt yapısı ihtiyaçları çerçevesinde Enerji Bakanlığı olarak, Tekirdağ'a ayrı bir önem verdiklerini kaydeden Albayrak, “Mayıs ayında tüm Türkiye'nin 21 dağıtım bölgesiyle alakalı kritik yatırım hamleleriyle ilgili adımlar atmaya başladık. Bunlardan bir tanesini bugün, inşallah 300 küsur kişiden fazla Tekirdağlı arkadaşlarımıza, dostlarımıza, hemşerilerimize istihdam sağlayacak hem çağrı merkezinin, açılışı hem de Türkiye'de elektrik dağıtım sektöründe bilişim alt yapısının da güncellenip daha kaliteli bir düzeye ulaşmasıyla alakalı elektronik alt yapısı skala sistemleriyle ilgili yeni bir merkezin inşallah faaliyeti ile ilgili bir ziyarette bulunacağız” dedi.

7/24 KESİNTİSİZ HİZMET

IC İÇTAŞ Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen de ciddi nüfus yoğunluğunun dışında büyük ölçekli sanayi kuruluşlarının da faaliyet gösterdiği bölgelerinde, “teknolojik alt yapı güçlülüğünün kesintisiz enerjiyi, kesintisiz enerjinin de müşteri memnuniyetini sağladığı” düşüncesinden yola çıktıklarını belirterek “4 yıl içinde yaptığımız teknolojik yatırımlar, bölgede enerji kesinti sürelerini azaltacak. “Merkezimizde çalışan teknik ekip, kullandığımız teknolojik altyapı sistemleri sayesinde; gerçek zamanlı izleme, arızaya anında müdahale, saha ekip yönetimi, uzaktan enerjilendirme fonksiyonlarını kullanarak müşteri memnuniyeti doğrultusunda enerji kesinti sürelerini minimize ediyor. Operasyon merkezi hizmeti sayesinde TREDAŞ müşteri memnuniyetini çok daha üst seviyelere çıkarıyor. Bu teknolojik merkez 7/24 müşterilerimize kesintisiz hizmet ve kaliteli enerji sağlıyor” dedi.

ÇAĞRI MERKEZİNİ GEZDİ

Açılışın ardından Bakan Albayrak ve beraberindekiler çağrı merkezini gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Bakan Albayrak, çağrı merkezinin açılışının ardından Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) Operasyon Merkezi'nin açılışını yapmak üzere TREDAŞ İşletme Müdürlüğüne geldi. Operasyon merkezinde, TREDAŞ ve operasyon merkezinin çalışmaları hakkında hazırlanan tanıtım filminin gösteriminin ardından merkezin açılışını gerçekleştiren Bakan Albayrak, operasyon merkezinin hayırlı olmasını diledi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459