Yeni binası yazın hizmete açılacak

Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından gazeteciler için bir restoranda düzenlenen yemeğe Tekirdağ merkez ve ilçelerinden çok sayıda basın mensubu katıldı. Marmaraereğlisi

Yeni binası yazın hizmete açılacak
banner301
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan,  Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, il genelindeki basın mensupları ile akşam yemeğinde bir araya geldi. İlçeye yeni yapılan hizmet binasıyla ilgili bilgi veren Uyan, “Temelini attığımız belediye binamız vardı. 3 ay sonra müteahhit inşallah bize teslim edecek.”dedi.

Çerkezköy Bakış -
Belediye Başkanı İbrahim Uyan, katılan bütün basın mensuplarına teşekkür ederek, belediyenin 2016 faaliyetleri ve 2017’de yapılacak faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

“KAMU GÖREVİ YAPIYORSUNUZ”

Uyan,  “Yılda bir sefer de olsa Gazeteciler Gününüz var. Siz de aynı bize belediye başkanları gibi, belediye çalışanları gibi kamu görevi yapıyorsunuz. Zor şartlarda görev yaptığınız bir gerçektir. Vatandaşlar bu doğru bilgileri sizden alıyor. Onun için ben tüm vatandaşlarımız ve şahsım adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

banner287
YAZA AÇACAĞIZ

Yeni belediye binası ve yatırımlar hakkında da bilgi veren Başkan Uyan, “Temelini attığımız belediye binamız vardı. 3 ay sonra müteahhit inşallah bize teslim edecek. Önümüzdeki yaz, bu belediyeyi hep birlikte açma şansımız olacak inşallah. Bir pazar yerimiz vardı geçen yıl başlayacak dedik başladık ve bitirdik ve açılışını yaptık. Kültür merkezimiz vardı. Onları bitirdik açılışını yaptık. Asfalt şantiyesini kurduk ve yaklaşık 50-60 kilometre kadar bir sıcak asfalt yaptık. 2016 yılında basında 2 bin kez yer almışız, arkadaşlarımız bunları tek tek saydılar. Birkaç tane yani 10-15 tane karalamak için haber yapmış olsalar da geri kalanı hep olumlu haberlerdir” dedi.

“TRAKYA BÖLGESİNDE İLK DEFA MARMARA EREĞLİSİ’NDE KURULACAK”

Şu anda Marmaraereğlisi’nin 24 bin 500 nüfusu olduğunu ifade eden Uyan, “Yaklaşık 95 milyonluk yatırım var. Yani işte belediye binaları, pazar yerleri, kültür merkezleri, Yeniçiftlik, Sultanköy, Ereğli şimdi bunların içerisinde de bakanlıklara arsa tahsisi yaptık. Bunların maliyeti 70-80 milyon kadardı. Bunu ne için yaptık bakanlıklarında ilçemizde yatırım yapması konusunda biz onlara yardımcı olduk. Onlarda bize yardımcı oldular. Bu yatırımların en önemlisi mesela ben çok önemsiyorum. Engelsiz Yaşam Merkezi bizim Marmara bölgesinde ve Trakya bölgesinde şu anda yok ilk defa ilçemizde kurulacak. Yaklaşık 7 milyonluk bir arsa verdik. Bunun için şu anda proje çalışmaları yapıldı ve şuan ihaleye çıkma aşamasında. İhaleye çıktıktan sonra inşallah 2018’in ilk altı ayında bununda açılışını yapacağız.” İfadelerini kullandı,
Başkan İbrahim Uyan, konuşmasının ardından yemek yiyen basın mensuplarının masasına giderek onlarla tek tek ilgilendi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306