1 Nisan’da Kozuva başkan!

Yerel seçimlere sadece 10 gün kaldı…
166 bin 789 nüfuslu Çerkezköy’de 112 bin 30 seçmen bulunuyor. 90 binin üzerinde seçmenin ise 31 Mart günü sandığa giderek oyunu kullanacağı tahmin ediliyor.
Türkiye genelinde olduğu gibi Çerkezköy’de de seçim AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı ile CHP ve İYİ Parti tarafından kurulan Millet İttifakı arasında geçecek. Cumhur İttifakı’nın Çerkezköy Belediye Başkan adayı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti’den aday gösterilen Süleyman Kozuva, Millet İttifakı’nın adayı ise mevcut Belediye Başkanı CHP’li Vahap Akay…
Adaylar ve beraberindeki partililer sokak sokak geziyor. Mahallelerde halk buluşmaları yapılıyor. Adaylar hem birbirlerini sert sözlerle eleştiriyor. Hem de birbirinden uç projeler ortaya koyarak seçmenlerden destek istiyor. Her seçimde gördük. Adaylar oldukça fazla proje ile meydana çıkar, eldeki bütçe ile ellerinden geleni yapmaya çalışırlar. Proje kitabında yer alan projeler sadece proje olarak kalır. İnşallah bu seçimde yanılırız ve başkan seçilecek kişi vaat ettiği bütün projeleri hayata geçirir, Çerkezköy halkı da bu imkanlardan faydalanır.
İlçede iki isim arasında geçen seçimde şu isim favori demek oldukça zor…
Vahap Akay, partili partisiz herkese kendisini sevdirmeyi başardı. Süleyman Kozuva’nın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı sürecinde ve iş hayatındaki başarısı ortada. Kozuva ve Akay sevilen ve saygı duyulan isimler. Eminim ki seçmenlerin de kafası oldukça karışıktır.
Kıran kırana bir seçim geçeceği belli. 31 Mart Pazar günü sandık başına gidecekler Çerkezköy’ü 5 yıl yönetecek ismin kim olduğunu belirleyecek. Gece yarısını bulmadan sonuçlar açıklanır ve bir tarafta sevinç, diğer tarafta hüzün ile seçim maratonuna nokta konulur.
Mevcut Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay seçimi kaybederse aile şirketinin başına geçer ve genel seçimler için milletvekili aday adaylığı için hazırlıklara başlar.
Milletvekili ve mahalli idareler seçimlerinde adaylık için görevinden ayrılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) başkan ve üyelerinin, seçilemedikleri takdirde eski görevlerine dönebilmelerine imkan tanıyan kanun teklifi, geçtiğimiz Kasım ayında TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşmıştı. Bu kapsamda TOBB’ne bağlı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinden istifa ederek aday olan Süleyman Kozuva, başkan seçilemediği takdirde 1 Nisan itibariyle eski görevine geri dönebilecek.
Köşe başlığında belirttiğim gibi Kozuva seçimi kazansa da kaybetse de 1 Nisan günü yine başkan. Ancak Akay mı? Kozuva mı? Çerkezköy Belediye Başkanı olacak bunu sadece 10 gün sonra hep birlikte göreceğiz.
Son günlerde iki aday da birbirlerini oldukça sert eleştiriyor.  Çerkezköy’ün tanınan ve sevilen isimlerinden olan Mali Müşavir Hasan İşcan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakına gönül verenleri kast ederek, “Gördüğüm en uç seçim. Üç ay önce birbirlerine kardeşim diyenler uçmuş gitmişler.” diyerek kalp kırmayın diye partilileri uyardı. Bilindiği üzere İşcan, AK Parti’den de Belediye Başkan aday adaylığını açıklamıştı. Bende sayın İşcan’a katılıyorum. Çerkezköy küçük yer, yarın yine yüz yüze bakacağız kalp kırmayalım.
Kalın sağlıcakla…
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
mmmmmmmmm
mmmmmmmmm - 7 ay Önce

mevcut baskan kazanırsa bu yazıyı nabcan

Orhun bey
Orhun bey - 7 ay Önce

Çok beklersin geçen dönem biz vermedik nereden baksan14 15 oy para kurtaramaz para seçim kazandırmak ve bir sürü tanıdığım var akp li Vahap diyor ;)

banner265

banner562

banner306

banner510