1 yılda 6 ameliyat

Adnan Kahveci Parkı Otoparkı'nda manevra yapan Belediyeye ait kepçenin çarpması sonucu ayağından yaralanan Ümit Köken (43) 1 yılda 6 ameliyat masasına yattı.

1 yılda 6 ameliyat

Adnan Kahveci Parkı Otoparkı’nda manevra yapan Belediyeye ait kepçenin çarpması sonucu ayağından yaralanan Ümit Köken (43) 1 yılda 6 ameliyat masasına yattı. Kaza sonrasında bankadan kredi çekerek ameliyat olduğunu söyleyen Köken “Bu süre içerisinde bir kez olsun beni arayıp da ihtiyacım var mı, diye sormadılar. Bu bile yapılmadığı gibi bana çarpan kepçe operatörünü de yeniden işe aldılar” dedi.

Çerkezköy Bakış - Manevra yapan kepçenin çarpması sonucu ayağından yaralanan Ümit Köken, kazanın üzerinden yaklaşık 1.5 yıl geçmesine rağmen Belediye’den kendisini arayanın olmadığını söyledi.

İLGİSİZLİKTEN YAKINDI

Ümit Köken, kaldırımda yürürken kepçenin çarpması sonucu bacağında yaralandığını söyleyerek “Kaza sonrasında hastaneye kaldırıldım. İlk gün belediye başkanımız ziyaretime gelerek, aileme gerekenin yapılacağını söylemiş. Ancak aradan geçen zaman rağmen ne arayan oldu ne de soran oldu.” şeklinde konuştu.

“KREDİ ÇEKEREK AMELİYAT OLDUM”

Zorlu bir tedavi süresi yaşadığını kaydeden Ümit Köken, maddi imkansızlıklar nedeniyle bankadan kredi çekerek ameliyat olduğunu söyledi. Kaza öncesinde hem kendisinin hem de eşinin fabrikada çalıştığını belirten Köken “Eşim bana bakmak için tazminatını dahi almadan fabrikadan ayrılmak zorunda kaldı. Birbirinden zor ameliyatlar geçirdim. Bir ara ayağımın kesilme tehlikesi ile karşı karşıya kaldım. 6 ameliyatın ardından ayağa kalkabildim. Ancak artık aksayarak yürüyebiliyorum” diye konuştu.

“İLGİLENMEDİLER”

Ayağındaki aksama nedeniyle fabrikadaki işini de kaybettiğini anlatan Köken “Çok zor günler geçirdik. Çerkezköy’den sonra tedavim Çorlu’da sürdü. Komşularımın yardımlarıyla Çorlu’da tedavi olmaya gidiyordum.” diye konuştu. Belediye’nin kendisine ilgisizliğinden yakınan Köken “Bir kere olsun arayıp da sormadılar.” dedi. Köken, kaza sonrasında konuyla ilgili açılan davanın sürdüğünü belirterek “Tek istediğim kaza sonrasında en az bir kez olsa dahi aranmaktı. Ancak bu bile yapılmadığı gibi bana çarpan kepçe operatörünü de yeniden işe aldılar” şeklinde konuştu.

KAZA 2014 YILI EYLÜL AYINDA MEYDANA GELMİŞTİ

Kaza 2014 yılı eylül ayında Adnan Kahveci Otoparkı’nda meydana geldi. İddiaya göre kaldırımda yürüyen Ümit Köken, manevra yapan Belediyeye ait kepçenin çarpması yonucu yaralandı. İlk müdahalesi olay yerinden yapılan Ümit Köken ilk müdahalesinin ardından Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.