Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ilçede trafiğin kilitlenme noktasına geldiği saatlerde, trafiğin akıcı hale gelebilmesi hedefiyle Ulaşım Master Planı kapsamında 14 proje hazırlandı.

Açıklamada, Küçüksu Caddesi-Çamlık Kavşağı bağlantı yolu, Baraj Yolu-Hat Boyu Bulvarı battı-çıktı, E-80 yan yol ve Şenol Güneş Bulvarı yol genişletme, 3001 Cadde-O4 bağlantı, Saray Mahallesi K9 Kavşağı'na çıkış yolu bağlantı, E-80-Turgut Özal Bulvarı bağlantı, E-80-Varan Caddesi bağlantı, Mirkelam Tesisleri Kavşak, Küçüksu Caddesi trafik sirkülasyon, Alemdağ ve Petrol Yolu Caddeleri trafik sirkülasyon, Tantavi Mahallesi Şile Otoyolu yan yol çıkış, Atatürk Mahallesi ve çevresi trafik sirkülasyon projelerinin tamamlandığı bildirildi.

Kaçakçılık operasyonunda 7 zanlı tutuklandı Kaçakçılık operasyonunda 7 zanlı tutuklandı

Trabzon Park Millet Bahçesi bağlantı yolu ile Dudullu Meydan ve Trafik Düzenleme projesinin ise inşaatına başlandığı aktarılan açıklamada, Ümraniye'de son dört yılda otopark sorununa çözüm bulmak için de harekete geçildiği kaydedildi.

Açıklamada, Atatürk Mahallesi'nde 330 araç kapasiteli, Millet Bahçesi'nde 880 araç kapasiteli ve Santral Meydanı'nda 120 araç kapasiteli otoparkların hizmete açıldığı, Ayrıca ilçede yapımında sona gelinen Osmangazi Korusu Millet Bahçesi'nde yer alan 700 araçlık otoparkın kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulacağı duyuruldu.

Yapımına başlanan iki ayrı projeyle de ilçeye 1355 araçlık yeni otopark alanı kazandırılacağı bildirilen açıklamada, yaya ve araçların trafikteki seyrini daha güvenli hale getirmek için 372 cadde ve sokakta asfaltlama, 10 bin noktada kaldırım çalışması, 24 bin 213 noktada onarım çalışması, 21 bin 504 metre yağmur suyu kanalı imalatlarının yanı sıra trafik akışının rahatlaması adına muhtelif kavşaklarda geometrik düzenlemeler yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca Saray, Tantavi, Kenttur, Soyak Site, Çamlık, Atakent, Cam, Elmalıkent ve Hisar Taksi Durakları'nın yeniden yapılarak ilçeye kazandırıldığı bilgisine yer verildi.

Kaynak: AA