15 Temmuz'a BAKIŞ...

15 Temmuz 2016 önce bu vatana ihanetin adı, ardından da Türk tarihi boyunca yaşanmış en büyük millet destanlarından biri olmuştur.
***
Türkiye’nin tankları, topları, savaş uçakları ve silahları, ilk kez Türkiye’ye karşı kullanılmıştır…
***
F-16’lar ve helikopterler halka ve Gazi Meclise bombalar yağdırırken, tanklar halkın üzerine yürürken Cumhurbaşkanı, düşürülme tehlikesini hiçe sayarak uçağıyla İstanbul’a gelmiştir.
***
Bu hain kalkışmanın, Gezi’de olduğu gibi ülkemiz üzerinde yürütülen büyük bir operasyonun parçası olduğu görülmüştür.
İşte bu sebeple bu durum, devlet ve millet olarak her zaman teyakkuz halinde olmamızı gerekli kılıyor.
***
Millet olarak bu hain kalkışmaya ve eşkıyalığa karşı göğsünü siper eden bu Aziz Milletin evladı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
***
Milletimiz meydanlarda tuttuğu demokrasi nöbetleri ile vatanına, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkarak tüm dünyaya asil direncini göstermiştir. Milletimiz, hain kalkışmaya kontra darbe yaparak karşılık vermiştir.
***
Tarihimizin tüm dönemlerinde hain güç odaklarına boyun eğmeyerek, mücadele veren Aziz Milletimiz, 15 Temmuz gecesinden bu güne kadar büyük bir onur mücadelesi vermiştir.
Aziz Vatanımız ve Şanlı Bayrağımız var olsun! Milletimiz sağ olsun!
***
Bu ülke askeri darbeler gördü. Hain terör örgütlerinin saldırılarını gördü. Fakat bu ülke, devlet içinde konuşlanmış bir terör örgütünün askeri darbeye yeltenmesini ilk defa 15 Temmuz 2016’da gördü.
***
Bu hain kalkışma, Türkiye’nin yıllardır yaşadıklarının kanlı finali olmuştur. 15 Temmuz gecesi Türkiye direkten dönmüştür. Allah Türkiye’yi korumuştur. İnşallah Türkiye’nin önü bundan sonra çok açık olacaktır.
***
Binlerin, on binlerin, yüzbinlerin tankların, topların, tüfeklerin ve F-16’ların darbeci birliklerin üzerine yürüyeceğini söyleselerdi durup "gerçekten böyle bir şey olur mu acaba?" diye düşünürdüm. Oldu. Hem de çok daha fazlası oldu.
***
O gece biz aslında tarihi değiştirdik. Tarih yazdık… O gece dış mihraklardan ve içimizdeki hainlerden yüzlerce yılın rövanşını aldık…
Ülkesini, milletini, değerlerini 1 dolara satanlara, tarihini ve onurunu satanlara milletimizin Çanakkale ruhu ile karşı koyduğu gün olmuştur 15 Temmuz... Cemaat adı altında, sivil toplum kuruluşu adı altında, yıllar boyu yetiştirilenlerin, gün gelince de harekete geçirilenlerin tarihe gömüldüğü gündür 15 Temmuz…
***
Alman’ı, İngiliz’i, Amerikan’ı dahil birçok devlete karşı, içimizdeki vatan hainlerine karşı verdiğimiz son İstiklal Savaşıdır. Yaşadığımız son zaferdir. Siyasi tarihi değiştirdiğimiz gecedir 15 Temmuz…
***
Millet kendisine yöneltilen silahlara, toplara ve tanklara karşı göğsünü siper etmiştir.
***
Bu millet için ne yapsak azdır. Gazeteniz Çerkezköy Bakış, 15 Temmuz’un 1. Yıldönümünde ülke genelinde ve Çerkezköy’de yaşananları “15 Temmuz BAKIŞ” adıyla yayınladığı “ÖZEL SAYI” da topladı.
Sizi bu özel sayı ile baş başa bırakırken, tarihe not düşeceğine inandığımız ve bu önemli konuda özel sayı hazırlığımız sürecinde desteklerini esirgemeyen başta gazetemiz imtiyaz sahibi Murat Öğe olmak üzere, tüm çalışma arkadaşlarıma ve bu hazırlık sürecinde bizleri sabırla evde bekleyen ailelerimize teşekkür ederim.
O gece, kalkışmanın başladığı saatlerde kızımın “Baba DARBE ne demek?” deyişini ve ben evden çıkarken sımsıkı sarılışını bir ömür unutamayacağım.
Bizler bugün bayrağımızın altında güvenli bir şekilde yaşıyor, minarelerimizden ezan sesleri yükselmeye devam ediyorsa bunu kahraman şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.
Rabbim onlardan razı olsun. Rabbim bir daha böyle bir karanlık geceyi ülkemize ve milletimize yaşatmasın.
Kalın sağlıcakla.

15 TEMMUZ BAKIŞ ÖZEL SAYISINI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

YORUM EKLE

banner265

banner306

banner510