1576 vatandaş Çanakkale Şehitliğini ziyaret etti

'Çerkezköy Tarihiyle Buluşuyor' sloganı ile bu yıl 4.'sü düzenlenen Çanakkale Şehitliği Gezileri 13 Mayıs Pazar günü sona erecek.

1576 vatandaş Çanakkale Şehitliğini ziyaret etti

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Tarihimizde çok önemli bir yeri olan ve 250 bin vatan evladının şehit olduğu tarihi yarımadayı Çerkezköy’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın görmesini, bu eşsiz zaferin nasıl kazanıldığını idrak etmesini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Mehmetçiklerimizin hangi şartlar altında düşmana ‘Dur’ dediğini, Türk Askeri’nin Çanakkale’yi ve bu aziz vatan topraklarını nasıl geçilmez yaptığını yerinde görmek için Çanakkale şehitliği Gezilerimizi düzenlemeye devam ediyoruz” dedi.

31 Mart Cumartesi günü başlayan Çanakkale Şehitliği Gezilerinin devam ettiğini belirten Akay, “İlk etapta Cumartesi ve Pazar günleri ile başlayan gezilerimiz vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda şuanda haftanın 4 günü, 3 otobüsümüz ile devam ediyor. Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olarak devam eden gezilerimize şuana kadar 1576 vatandaşımız katılırken, 13 Mayıs Pazar günü sona erecek gezilerimiz sonunda toplam 2 bin 357 vatandaşımızı bu yıl da Çanakkale Şehitliği’ne götürmüş olacağız” ifadelerini kullandı.

Kültür Gezilerinin Çanakkale Şehitliği’nin ardından Ramazan ayı boyunca İstanbul ve Edirne gezileri ile devam edeceği belirtildi.