İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarına devam ediyor.

TEMMUZ AYINDA 100 ASAYİŞ UYGULAMASI YAPILDI

Bu kapsamda Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri uygulama ve denetimler gerçekleştirdi. Ekipler, Temmuz ayında yaptığı 100 Asayiş uygulaması ve Denetim faaliyetleri kapsamında geçen aya nazaran sorguladığı kişi sayısını yüzde 40’a yakın artırarak 17 bin 499 kişinin GBT sorgulamasını yaptı. Bu kişilerden aranması olan 59 kişi yakalanarak gözaltına alındı. 6 bin 881 araç kontrol edilirken, 2 bin 504 araca işlem yapıldı. Ekipler aynı zamanda 107 iş yerini denetlerken, 4 iş yerine işlem yaptılar.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

Ekipler tarafından denetimlerde 5 adet tabanca, 3 adet tüfek, 8 adet kurusıkı tabanca ve 358,47 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

KAYMAKAM GÜNLÜ’DEN TEBRİK

Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, “Çerkezköy Emniyet Müdürlüğümüzce 2023 yılı Temmuz ayında 100 Asayiş Uygulaması ve Denetim Faaliyeti yapılmıştır. Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulamalarında görev alan mesai arkadaşlarımıza ve yardımcı olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Tuba TURHAN

poliss-1