17 kişi mahkemeye sevk edildi

Çerkezköy, Kapaklı ve Saray ilçelerinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında dün sabah saatlerinde Çerkezköy Adliyesi'ne getirilen 29 kişiden 1'i savcılıkca serbest bırakılırken, 11 kişi de denetimli serbest bırakıldı. 17 kişi ise tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

17 kişi mahkemeye sevk edildi

ÇerkezköyBakış - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) mali yapılanmasına yönelik Tekirdağ'ın Çerkezköy, Kapaklı ve Saray ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonda, gözaltına alınan işadamları dün sabah saatlerinde Çerkezköy Adliyesi'ne getirildi.
Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekiplerince, 3 ilçede örgütün mali yapılanmasına yönelik operasyon başlatılmış, operasyon kapsamında, aralarında Çerkezköy Ergene Havzası Sanayici ve İş Hayatı Derneği (ÇESİAD) üyesi ve yöneticilerinin bulunduğu 40 kişi gözaltına alınmıştı.
Gözaltına alınanlardan 29'u dün sabah saatlerinde Çerkezköy Adliyesi'ne getirildi. Şüphelilerden C.A. Savcılıkça serbest bırakılırken, Y. İ., Y. K., Y. A., S. A., Y. A., L. Y., B. A., A. H. A., B. Ö., A. Y. ve R. A. A. denetimli serbest bırakıldı.
Öte yandan, Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadeleri alınan 17 kişi ise tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.
Gazetemizin baskıya girdiği 00.00 sularında mahkeme henüz başlamamıştı.