1911 ve rakipleri

Bölgesel Amatör Lig’de gruplar belli oldu. Tekirdağ’ı temsil eden 1911 Çerkezköy Doğanspor ve Tekirdağspor BAL 11. Grup’ta 2 Edirne, 2 Kırklareli, 2 Kocaeli, 2 Çanakkale ve 4 İstanbul takımıyla mücadele edecek. 30 Ağustos tarihinde fikstür çekimi ve bilgilendirme toplantısı yapılacak ve maçlar 21-22 Eylül tarihlerinde başlayacak.

**

Grup ve rakipler belli olduğu halde, maçların başlamasına bir aydan kısa bir süre kaldığı halde temsilcimiz 1911 Çerkezköy Doğanspor da hiçbir şey belli değil.

Bir futbolsever ve işim gereği Kapaklı ve Çerkezköy’de futbol özelinde spor gündemi takip eden birisi olarak 1911 Çerkezköy Doğanspor kulübünün bu keşmekeş hali beni üzüyor.

**

3 sene önce büyük bir coşkuyla Süper Amatör’de şampiyon olan kulüp bir sonraki yıl mücadele ettiği BAL’da ligi ikinci sırada tamamlamıştı. O dönemde gayet kurumsal bir yapı oluşturulmuş ve ciddi bir takım kurulmuştu. Fakat ne olduysa o sezondan sonra oldu. BAL’da şampiyon olamayan ve ikinci sırada tamamlayan takım bir sonraki sezon yoluna yine BAL’da devam edecekti. 1911 Çerkezköyspor ve Çerkezköy Doğanspor takımları birleştirildi. Yeni bir takım oluşturuldu ve lige başlandı. Ama huzursuzluklar, belirsizlikler hep devam etti. Takım son maçta adeta bir mucizeyi gerçekleştirerek BAL’da kalmayı başardı.

**

Takımın bir alt lige düşmemesi ve yoluna BAL’da devam edecek olması önemliydi. Yeni sezon için herkes gibi ben de ümitliydim. Fakat işler hiç de beklenildiği gibi gitmedi. Gitmiyor da. Maçların başlamasına sayılı günler kala hala soru işaretleri söz konusu. Başkan kim? Hoca kim? Futbolcular kim? Antrenmanlar? Kamp?

**

Temsilcimiz bu soru işaretlerini ortadan kaldırmaya çalışadursun rakipleri harıl harıl antrenman yapıyor. Geçen sezon son haftalarda şampiyonluğu kaçıran Edirne Belediyesi Edirnespor kadrosunu 1 ay evvelden oluşturdu. Antrenmanlarını sürdüren takım bir de forma tanıtım videosu çekti, forma satışları vs. Aradaki farkı görüyorsunuz. Keza Tekirdağspor da öyle. Geçen sezon sıkıntılarla boğuşan Tekirdağspor siyasi destekle birlikte şuan güzel bir yeni sezon hazırlık süreci geçiriyor.

**

Son olarak Çerkezköy’ün hemen yanı başında bulunan Velimeşe’nin takımı Ergene Velimeşespor,  TFF 2. Lig Kırmızı Grup 1. Hafta karşılaşması dolayısıyla 1 Eylül Pazar akşamı Sakaryaspor ile karşı karşıya gelecek.

**

Başarılar Ergene Velimeşespor, iyi seyirler Çerkezköy.

YORUM EKLE

banner265

banner562

banner306

banner510