21 ktip beraat etti

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye oldukları iddiası ile açığa alınan ve ihraç edilen Çerkezköy Adliyesi'ndeki 22 ktipten 21'i beraat etti.1'i ise 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

21 ktip beraat etti

Çerkezköy Bakış - Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanmasına üye oldukları iddiası ile açığa ve ihraç edilen 22 adliye personeli hakkında karar çıktı. Görülen mahkemede, silahlı terör örgütü kurma veya yönetme suçundan cezalandırılması talebiyle kamu davası açılan şüpheliler hâkim karşısına çıktı.
Mahkeme heyeti, sanıkların üzerlerine atılı bulunan suçu işlediğine dair kesin ve hükme esas teşkil edecek inandırıcı delil elde edilmediğine ve üzerlerine atılı bulunan suçun sanıkların tarafından işlendiğinin sabit olmadığına hükmetti.
Buna göre, CMK’nın 223/2-e hükmünce, Özkan Küçükkapdan, İbrahim Göymen, Kadir Koç, Mustafa Çiftçi, Hüseyin Karakaş, Servet Ceylan, Kemal Bülbül, Hacı Toraman, Şenol Metesoy, İlyas Kancura, İlhan Kurt, Serkan Topal, Yavuz Göymen, Ebubekir Karadeniz, Hasan Kurt, Ahmet Özoğul, Murat Acar, Yusuf Akdağ, İsmail Topaz ve Mehmet Nurullah Akbulut hakkında beraat kararı verildi. Ufuk As isimli eski katip ise, 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası aldı.