23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanacak

Ülke genelinde olduğu gibi Çerkezköy'deki okullarda da, Kovid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır çevrim içi etkinliklerle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl yüz yüze etkinliklerle coşkuyla kutlanacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanacak

Çerkezköy Bakış - Kutlamalar kapsamında ilk olarak 23 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 10.30'da Hükümet Konağı önünde çelenk töreni düzenlenecek. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının akabinde saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Maşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekilecek.

KUTLAMALAR 29 EKİM SPOR KOMPLEKSİ’NDE DEVAM EDECEK.

Kutlamalar çelenk sunma töreninin ardından Çerkezköy Belediyesi 29 Ekim Spor Kompleksi’nde saat 11:00’da devam edecek. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmasının ardından ‘23 Nisan ve Çocuk’ konulu, resim, şiir yarışmalarında ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verilecek. Öğrenci gösterileri, koro ve solo müzik dinletisinin sunulmasının ardından tören halk oyunları gösterisi ile sona erecek.