3 şerit mi? Tek şerit mi?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ni bağlı otopark işletmesi Tek-Park'ın Atatürk Caddesindeki çapraz park sistemi ve çift sıra park, 3 şeritli Atatürk Caddesini tek şeride düşürüyor. Buda günün belirli saatlerinde yoğun olan trafiği daha da içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.

3 şerit mi? Tek şerit mi?

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesinin kararı ile ilçedeki Atatürk, Öztrak ve Uğur Mumcu Caddeleri tek yöne dönmesinin ardından ücretli otopark uygulaması Tek-Park tekrar başlamıştı. Orta refüjün tamamen kaldırılmasının ardından ise Atatürk Caddesi 5 parçaya bölündü. Bunun sol ve sağ cepleri ücretli otopark, ortadaki 3 şerit ise araç geçişi için planlandı. Ancak bu planlama, uygulamaya dökülemedi. 
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tek-Park’ın daha çok aracın park etmesi için çapraz park sistemine devam etmesi, Çerkezköy Belediyesi’nin de bir denetim yapmaması trafik yoğunluğuna neden oluyor. Ücretli sağ ve sol ceplere yapılan çapraz park nedeniyle Atatürk Caddesinin bazı noktalarız tek yöne düşüyor. Vatandaşlar yetkililerin bu konuda önlem almasını istiyor.


 

Yorumlar 10
aasasasa sa 17 Nisan 2018 16:23

trafikten bi haber bencil insanlar gelip 4 şeridi de park için işgal ederse tabi tek şerit olur. adam utanmasa yolun ortasına park edecek. ondan sonra bu ne biçim uygulama dersiniz tabi. adam gibi park etse herkes ve yolu da 3 şerit düzgünce kullansalar sıkıntı olmayacak.

orhan adil 17 Nisan 2018 14:28

bu polisler ne iş yapıyor acaba??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Mustafa 17 Nisan 2018 09:50

Benzin ve mazot yeme içme bu kadar pahalı iken isterse 10 şerit olsun bakış

ozkan 17 Nisan 2018 09:17

dün aklımdan geçeni kaleme almışsınız önceden vAllahi bu kadar kaos yoktu. şu an kaza olma olasılığı ve trafik sıkışıklığı eskisine göre bence katlandı. ( dikkat edin arttı demedim katlandı)

ahmet 17 Nisan 2018 08:42

burada birinci sorumlu şeridin ortasına araç bırakıp gitmenin gayrımedeni bir davranış olduğunu bilmeyen medeni sürücülerimizden kaynaklanmaktadır ceza yetkisi olan emniyetin durumu izlemesi içler acısı belediyede bunu engellemek için yeterli önlem almıyor olan bizim gibi kurallara uyan sürücülere oluyor

vatandaş 17 Nisan 2018 08:29

kime sorsanız herhalde üç şerit diyemez malesef olmadı yollar başkan bu yollardan çok oy kaybettin bilesin oyumu sana vermiştim fakat inan karşıdan karşıya geçemez olduk bi daha oy yok

Senayi demir 17 Nisan 2018 06:46

Eski daha iyidi bunlar milletin cebindeki parayı nasıl arliriz hesabi yapıyorlar 1o dk ver 5 tl

Metin sarı 16 Nisan 2018 23:43

Yazık çok yazık rant uğruna park parası uğruna yapılan bunca rezilligi biz vatandaşlar çekiyoruz

Türk.. 16 Nisan 2018 20:47

Tek şerit..yolun içine ettiniz..

Atilga 16 Nisan 2018 20:25

Mahvettiler Çerkezköy yollarını genişletmek tek yön teknopark