38 yıllık tecrübeyle, Çerkezköy’ün 3 yıllık kaybı...

Daha dün gibi hatırlıyorum Kaymakam Bey'e hoşgeldin ziyaretine gittiğimizi...
Tam üç yıl olmuş, ne de çabuk geçti bu yıllar? Üç yıl boyunca Çerkezköy'de ne gibi değişiklikler oldu, film şeridi gibi gözümün önünden geçti bir an...
35 yıllık Kaymakam Ayhan Bayhan göreve başladığında tecrübesinden Çerkezköy’ün yararlanabileceği, ortaya koyacağı projelerle Çerkezköy’ü kalkındırabileceği konusunda ümitliydik. Ama daha hayırlı olsun ziyaretinde, suya sabuna dokunmam, benden bilgi-açıklama alamazsınız, ben 657’ye tabi bir devlet memuruyum portresi çizmişti. İlk gün yaşattı bize hayal kırıklığını... Çerkezköy’de görev yaptığı süre boyunca 35 yıllık tecrübeden istifade edebiliriz düşüncemiz, yanıldığımızı gösterdi bizlere...
Şimdi Çerkezköy’e yaptığı hizmetlere bir göz atalım;
- Daha önce Çerkezköy Kaymakamlığı’na ait bir internet sitesi bulunmadığından, Çerkezköy Kaymakamlığı’nı internet sitesine kavuşturdu.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Bu satırlara sığdıramadığımız daha neler neler!..
... ve Çerkezköy için büyük kayıp olduğunu düşündüğüm koskoca 3 yıl geçti. Yukarıda yapılan ve yapılmayan hizmetleri, projeleri tek tek sıraladım. Çerkezköy yukarıdaki gibi boşluğa doydu!.. Olan Çerkezköy’e oldu. 3 yıl heba oldu.
Dün Çerkezköy’ün 38 yıllık tecrübeye sahip sessiz kralıydı, şimdi Mersin’in bürokratlarından biri olacak... Aslında, tenzili rütbeye uğradı.
Umarım gelen gideni aratmaz...
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 6 yıl Önce

bakış gazetesini ve mehmet akif aldoganı kutluyorum.çerkezköy halkının yüzde 99 bu fikirdedir kaymakam beyi makamından dolayı saygı duyarım ama bir kaymakam gittiği bir yerde bir iş bir emek harcamıyorsada böyle kaymakamlar olmasın.simdi mersine gidiyor bana göre tatil yeri burada emekli olana kadar babalar gibi yasar.tabii eşini ikna edip oraya götürebilirse.keske kaymakam beyi bu sözler degilde çerkezköy çok seyin altında kaymakam beyin imzası var deseydık taktir etseydik.

çerkezköylü
çerkezköylü - 6 yıl Önce

kalemine sağlık, ancak böyle özetlenebilirdi 3 yıl...

Engin
Engin - 6 yıl Önce

akif kardeş kalemine sağlık keşke bir mülki amir için giderken çok güzel şeyler yazılsaydı sadece çerkezköye değil beraber çalıştığı mesai arkadaşlarınada sormak lazım ne yazıkki makamının saygınlığı var çok şeyler yazmak isterdim zira devlet terbiyem ve aile terbiyem elvermiyor sayın başbakanımızın konuşmasında benim mülki amirlerim vatandaşın emrinde gerekirse kamyon şöför mahalinde olacaklar koşacaklar demişti sayın kaymakamımız çok hızlı koştu ve koşturdu allah gelen sayın kaymakamıza koşmasında yardımcı olsun yeni görevi hayırlı olsun çerkezköy halkı ve kamu kurumları iyilikleri ve kötülükleri asla unutmayacaktır.

mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

çok güzel bir yazı teşekkürler.eşi, hocahanımı da siz emekli etmiştiniz, cesaretinizin her konuda artarak devam etmesini dilerim.

banner265

banner479

banner306

banner510