5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikler ile kutlanacak

Çerkezköy'de, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Çerkezköy Belediyesi tarafından 3-4 Haziran tarihlerinde Dünya Çevre Günü etkinlikleri düzenleyecek.

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikler ile kutlanacak

Çerkezköy Bakış - İklim değişikliği, geri kazanım, yaşadığımız çevrenin korunması ve sürdürülebilir bir dünya için farkındalığımızı arttırmak adına Çerkezköy Belediyesi’nin 3-4 Haziran tarihlerinde Dünya Çevre Günü etkinlikleri düzenleyecek.
Belediye Başkanı Vahap Akay, “5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında 3 Haziran Cuma günü saat 15.00’da ‘İklim Değişikliği’ ile ilgili bir panel düzenleyeceğiz. Panelimize Namık Kemal Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asude Hanedar ‘İklim değişikliği’, Diyetisyen Gizem Keşli ‘İklim Değişikliğinin Beslenme ve Gıdaya Etkisi’ ve Psikolog Meltem Keser katılarak ‘İklim Değişikliğinin İnsan Psikolojisi Üzerine Etkisi’ konularında bilgiler verecekler” dedi.

ATIKLAR TOPLANACAK

Çerkezköy Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü etkinliklerinin 4 Haziran Cumartesi günü Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda 4 Haziran Cumartesi günü saat 11.00’da başlayacak etkinliklerimizde 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile düzenlediğimiz ‘Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verilecek. Ardından Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda atık toplama etkinliği düzenledikten sonra etkinlik alanında kurulacak olan atölye ve stantlar (Geri dönüşüm atölyesi, nesli tükenen hayvanlarla ilgili eğitici çocuk puzzle oyun alanı, promosyon ürün standı, karbon ayak izim adında eğitici anket ve bilgilendirme alanı, promosyon oyun dağıtım alanı, sözleşmeli firma stantları ve mobil uygulamamızın tanıtım alanı) gezilecek” ifadelerini kullandı.

“TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR”

Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’ndaki etkinliklerin yapılacak çeşitli yarışmalar ve ödül töreninin ardından sona ereceğini belirten Başkan Akay, “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz tarafından 3-4 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Dünya Çevre Günü etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir” diyerek sözlerini tamamladı.