Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali, 26 Ağustos Cumartesi günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda düzenlenecek olan Sünnet Şöleni ile başlıyor. Festival’de Hadise, Kurtalan Ekspres, Sagopa Kajmer ve Derya Uluğ gibi birbirinden ünlü sanatçılar sahne alırken, Uçurtma ve Bisiklet Şenlikleri, Streetball Turnuvası, Yoga Etkinliği, Zumba Şenliklerinin yanı sıra ünlü yazarların imza günleri de yer alacak.

Bozdağ: Hedefimiz Çerkezköy’ü AK Parti belediyesine kavuşturmaktır Bozdağ: Hedefimiz Çerkezköy’ü AK Parti belediyesine kavuşturmaktır

26 AĞUSTOS CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Belediye Başkanı Vahap Akay, “Toplu Sünnet Şölenimiz için Belediyemize başvuran ve belirlenen ekonomik ve sağlık kriterlerine uyan 369 çocuğumuzun sünnetlerini Temmuz ayı içerisinde sağlıklı ve steril bir ortamda gerçekleştirdik. Sünnetleri gerçekleştirilen çocuklarımız için 26 Ağustos Cumartesi günü Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanımızda bir şölen düzenleyerek, sünnet olan yavrularımızın ve ailelerin mutluluklarına ortak olacağız.” diye belirtti.

İMZA GÜNÜ DÜZENLENECEK

Sünnet Şöleni’nin ardından Festivali programı 28 Ağustos Pazartesi günü saat 16.00’da ünlü yazar Şermin Yaşar’ın Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde düzenleyeceği ve okurları ile bir araya geleceği imza günü ile devam edecek. Şermin Yaşar’ın imza gününün ardından 30 Ağustos Çarşamba günü saat yine 16.00’da Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde ünlü yazar Ahmet Ümit okurları ile imza gününde buluşacak.

ZAFER BAYRAMI'NDA HADİSE RÜZGARI ESECEK

Festival kapsamında, 30 Ağustos Çarşamba günü saat 20.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak olan ve Kentpark’ta sona erecek olan Fener Alayı düzenlenecek. Binlerce Çerkezköy’lü ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler ile Zafer Bayramı'mızın coşkusunu Fener Alayı ile birlikte yaşayacaklar. Kortejin Kentpark’a varmasının ardından Başkan Akay, 30 Zafer Bayramı dolasıyı ise konuşma yaptıktan sonra sahneyi ünlü sanatçı Hadise'ye bırakacak. 

DJ PERFORMANSLARININ YANI SIRA KURTALAN EKSPRESS SAHNE ALACAK

31 Ağustos Perşembe günkü festival programında ise ilk olarak sahneye saat 18.00’da DJ Mücahit çıkarak Kentpark’ta sevenleri ile buluşacak. Ardından saat 19.00’da Raca, Genco, DJ Dead, Can Göksel, Vesta ve Terapi, saat 20.00’da ise Maalesef Band adlı grup sahneye çıkarak, Çerkezköylüler ile buluşacak.  Gecenin finalinde ise saat 21.00’da ünlü grup Kurtalan Ekspres sahne alarak, Çerkezköy halkına unutulmaz bir gece yaşatacak.

ÇERKEZKÖY RAP MÜZİĞE DOYACAK

5. Kültür ve Sanat Festivali, 1 Eylül Cuma günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Streetball Turnuvası’nın başlaması ile devam edecek.  Ardından saat 19.30’da yine Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Yoga Etkinliği düzenlenecek. Gecenin sonunda ise Türkiye’nin ünlü rapçılarından Sagopa Kajmer saat 21.00’da Kentpark’ta sahne alarak, birbirinden güzel şarkılarını Çerkezköylüler için söyleyecek.

2 EYLÜL CUMARTESİ SAHNE DERYA ULUĞ'UN

Festival, 2 Eylül Cumartesi günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda yapılan Streetball Turnuvası’ndaki müsabakalar ile devam edecek. Yine aynı saatte ünlü yazar Ataol Behramoğlu Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde okuyucuları ile buluşacak ve imza günü düzenleyecek. Gecenin sonunda ise Kentpark’ta saat 19.00’da ünlü ses sanatçısı Derya Uluğ sahne alarak, Çerkezköy halkına unutulmaz bir gece yaşatacak.

BİSİKLET VE UÇURMA ŞENLİKLERİ YAPILACAK

Festivalin son günü olan 3 Eylül Pazar günü programında, saat 15.00’da Kentpark’ta başlayıp Kuşbahçe Mevkii’nde sona erecek olan Bisiklet Şenliği yer alacak. Bisiklet Şenliği’ne katılan Çerkezköylü bisiklet tutkunlarının etkinlik alanına varmasının ardından saat 15.30’da Kuşbahçe Mevkii’nde Uçurtma Şenliği düzenlenerek, binlerce rengarenk uçurma gökyüzüne salınacak. Festivalimiz saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Streetbal Turnuvası’nın final müsabakalarının oynanması ve ödüllerinin verilmesinin ardından yapılacak olan Zumba Etkinliği ile sona erecek.

TÜM TRAKYA DAVETLİ

Birbirinden renkli ve güzel etkinliklerin yapılacağı, ünlü sanatçıların sahne alacağı Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’ne tüm Çerkezköy ve Trakya halkını davet eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “8 gün sürecek olan ve birbirinden güzel etkinlikler ile halk konserlerimizin yer aldığı Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’ne tüm halkımız davetlidir. Gelin Festival coşkumuzu hep birlikte yaşayalım.” dedi.

Muhabir: Tuba SÜVEREKLİ