53 öğrenci bir üst seviyeye geçti

Çerkezköy Gülerçin Koleji Cambridge Assessment English sınavlarına ev sahipliği yaptı. Sınava giren öğrencilerden 53'ü bir üst seviyeye yükseldi.

53 öğrenci bir üst seviyeye geçti

Çerkezköy Bakış - Her yıl 130’dan fazla ülkede düzenlenen ve 5 milyon adayın girdiği Cambridge Assessment English sınavlarına bu yıl da Gülerçin Koleji ev sahipliği yaptı. Sınava giren Gülerçin Koleji öğrencilerinden 53’ü bir üst seviyeye atladı.

“AVRUPA ORTAK DİL ÇERÇEVESİNE (CEFR) UYGUNDUR”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Ömer Kürklü, “Her yıl 130’dan fazla ülkede 5 milyondan fazla aday Cambridge Assessment English sınavlarına katılmaktadır. Dünya çapında 20 binden fazla üniversite, işveren, bakanlık ve diğer organizasyonlar adayların İngilizcede yeterliliklerinin kanıtı olarak Cambridge Assessment English sertifikalarını kabul etmektedir. Tüm sınavlar, dil yeteneğinin tanımlanmasında kullanılan uluslararası standart olan Avrupa Ortak Dil Çerçevesine (CEFR) uygundur. Bu sınavlar farklı ulus ve dillerden gelen öğrencilere adil olacak şekilde tasarlanmış olup özel bir araştırma programıyla desteklenmektedir. Gerçek yaşama ait İngilizce becerilerini geliştiren, Uluslararası kimlik ve dünya genelinde yaygınlık kazanan, güvenilir ve adil olan, her türlü düzeye ve kullanım amacına yönelik olan bu sınavlar tüm dünyadaki iş, göçmenlik ve eğitim süreçlerinde kabul görmektedir. Gülerçin Koleji öğrencileri yıl boyunca bu sınavlara yönelik çalışmalar yürütüp emeklerinin karşılığını aldılar. Young Learners Starters sınavına katılan 14 öğrenciden 14’ü, Young Learners Movers sınavına katılan 17 öğrenciden 13’ü, Young Learners Flyers sınavına katılan 17 öğrenciden 12’si, KET sınavına katılan 11 öğrenciden 9’u, PET sınavına katılan 6 öğrenciden 5’i bir üst seviye sınavına katılmaya hak kazanmıştır. Derceye giren öğrencilerimizi kutluyor, değerli öğretmenlerimizin de başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.