6 bin kişi hep birlikte oruç açtı

Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarlarının sonuncusu 6 bine yakın vatandaşın katılımıyla Kent Park'ta gerçekleştirildi. Okunan ezanın ardından vatandaşlar hep birlikte aynı masa etrafında oruç açmanın mutluluğunu yaşadı.

6 bin kişi hep birlikte oruç açtı

Çerkezköy Bakış - Bu yıl Bağlık Mahallesinde başlayan ve sırasıyla Fatih, Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt, Veliköy, Kızılpınar, İstasyon ve Fevzipaşa Mahallelerimizde kurulan iftar sofraları, 28 Nisan Perşembe akşamı Kent Park’ta binlerce vatandaşın katılımı ile devam etti. Bu yıl mahalle iftarlarında hayırseverlerin de katkılarıylae yaklaşık 32 bin vatandaş, aynı sofralar etrafında hep birlikte oruçlarını açıp, dualar etti.

KENT PARK’TA 6 BİN KİŞİ AYNI SOFRA ETRAFINDA BULUŞTU

Gazi Osman Paşa Mahallesi ve Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi sakinleri için Kent Park’ta kurulan iftar sofrasına Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Belediye Başkanı Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Yılancı ve Enver Bayram, Meclis Üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

İftar sofrasında mahalle sakinleri ile bir araya gelen ve onların Ramazan ayı coşkusuna ortak olan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen mahalle iftarlarımıza pandemi nedeni ile ara vermiştik. 2 yıllık aranın ardından bu yıl mahalle iftarlarımıza yeniden başladık. Bugün de Kent Park’ta 6 bine yakın hemşerilerimiz ile aynı sofra etrafında buluşarak, oruçlarımızı açtık, sohbetlerimizi yaptık, istek ve şikayetlerini dinledik” dedi.

PAZAR ESNAFINA DA İFTAR YEMEĞİ DAĞITILDI

“Mübarek Ramazan ayının son iftarında Gazi Mustafa Kemal Paşa ve Gazi Osman Paşa Mahallelerimizin ortak iftarı olarak Kent Park’ta hemşerilerimizle bir araya geldik” diyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bugün ayrıca Kapalı Pazar Yerimizde Pazar esnafımız için de 600 kişilik iftar yemeği dağıttık” dedi.

“KATKIDA BULUNAN FİRMALARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Pandemi sonrası yeniden başlayan mahalle iftarları programına katılımlarından dolayı tüm vatandaşlara teşekkür eden Akay, “Düzenlediğimiz mahalle iftarlarımıza katkıda bulunan tüm hayırsever firmalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.