65 işçi zehirlendi...

ÇOSB'de bir kimya fabrikasından gaz sızması sonucu 65 işçi zehirlendi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
65 işçi zehirlendi...

Haber-Foto-Görüntü: M. Akif Aldoğan / Uğur Arslan

Çerkezköy Bakış - 
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde dün gece saat 04.00 sularında, iddiaya göre bir kimya fabrikasından gaz sızması sonucu 65 işçi zehirlendi.

Edinilen bilgiye göre ÇOSB'de faaliyet gösteren bir kimya fabrikasında, tutkal üretimi sırasında henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı gaz patlaması meydana geldi.

Patlamanın ardından dışarı sızan gazdan etkilenen bölgedeki diğer fabrikaların işçileri de dahil olmak üzere 65 işçi zehirlendi.

Çerkezköy Devlet Hastanesi ve ilçede bulunan özel hastanelere kaldırılan işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Yorumlar 11
Vatandaş 03 Haziran 2016 08:50

Adres tarih saat? Ne alaka arkadaşım? Gazete bu. dün olan biteni bugün okuyoruz anlık haber yapılmıyor. Saçmalamayın artık.Herkesin elinde telefonu var arasınlar ailelerini gazetedenmi takip ediyorsunuz ailenizi?

aydin 02 Haziran 2016 22:10

Heleki aksamdan sonra cosb cekilmiyorr resme zehir var havadaa ilgilenin gorevli arkadaslarrr. Ceplerinizi. Doldurmayin goz yummayinnn

aydin 02 Haziran 2016 22:09

Heleki aksamdan sonra cosb cekilmiyorr resme zehir var havadaa ilgilenin gorevli arkadaslarrr. Ceplerinizi. Doldurmayin goz yummayinnn

hûseyin 02 Haziran 2016 20:27

filtre temizligi gece yapılıyor resmen çerkezköyün üzerine kanser salınıyor yetgililer neden önlem almıyor

Uzman 02 Haziran 2016 18:35

C.O.S.B denetimsiz hem çok çerkezköy hava kalitesi çok düşük bakin sanki üstü bi duman bulutu ile kaplı icilan sanayi bölgesine su götürecek bütçesi olmayan bi belediye fabrika vurmuş sondajı suyunu çıkarıyor burasİstanbul gelen fbrk arka bahçesi

vatandaş 02 Haziran 2016 14:43

Aynen katılıyorum. Son bir aydır özellikle akşam saat 19 dan sonra koku tüm çerkezköy içinde hissediliyor. Kontrolsüz deşarj yapılıyorki akşam saatleri tercih ediliyor.

Vatandaş 02 Haziran 2016 13:47

Burası Türkiy arkadaşım. 300 madenciyi unutanlar bizi mi hatırlayacak? umrunda değil burada yaşayan insanlar yöneticilerin.

Kim 02 Haziran 2016 12:35

Her zaman gece vardiyesinde fanrika onune geldigimizde igrenc mide bulandirici bir koku oluyor bu durumun arastirilmasi gerekiyor illa birinin olmesimi gerekiyor

naime 02 Haziran 2016 12:12

Bütün arkadaşlarıma geçmiş olsun inşAllah ciddi bişey yoktur o kokunun insanları zehirleyecegi belli bi durumdu insanın gırtlagını yakan o acı kokuyı unutmak mümkünmü Allah yardımcınız olsun keşke bu başa gelmeden çarebulunsaydı

oray ozdemirhan 02 Haziran 2016 11:09

Habere bak arkadaş ne adres var ne tarih ne saat? çerkezköy haberciliği bu kadar demek. insanların eşleri, çocukları, anneleri, babaları, arkadaşları orada olabilir. Düzgün haber yapın!

cemil 02 Haziran 2016 10:24

Çerkezköy O.S.B ve civarında uzun zamandır kimyasal kokusu alıyorduk, özellikle akşam saatlerinde koku daha da yoğunlaşıyor, sorun iyice büyümüş ki patlayacak boyuta gelmiş ve bu durum şimdiye kadar göz ardı edilmiş olmalı, canlar gitmeden gerekli önlemlerin alınması ve kontrollerin habersiz ve daha sık yapılması gerekir. Ç.O.S.B ve civarında ciddi nüfus var ve hepimizin sağlığı tehdit atında. İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı.