8. sınıf öğrenci ve velilerine 'sınav kaygısı' semineri verildi

Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile LGS'ye (Liseye Geçiş Sınavı) hazırlanan 8. sınıf öğrencilerine ve onlarla aynı heyecanı paylaşan velilere yönelik 'Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları' konulu seminer düzenlendi.

8. sınıf öğrenci ve velilerine 'sınav kaygısı' semineri verildi

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları” seminerine Belediye Başkan Vekili Serdar Ürkmez ile öğrenciler ve velileri katıldı.
Seminere konuşmacı olarak katılan Uzm. Psk. Beril Buket Bağcı, 8’inci sınıf öğrencilere kaygının tanımını yaparak, kaygıyı oluşturan nedenler ve başa çıkma yolları hakkında bilgiler verdi.


Öğrencilere sınav öncesi ve sınav anında kaygı hissetmeleri durumunda neler yapabileceklerinin örneklerle açıklanacağı seminerde; velilere de bu zorlu süreçte ne tür yaklaşımlar sergilemeleri gerektiği ve çocuklarına nasıl destek olmaları gerektiği konularında yönlendirmelerde bulunuldu.
Program sonunda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Serdar Ürkmez, katılımlarından dolayı tüm öğrenci ve velilere teşekkür ederek, eğitim hayatlarında başarılar diledi.
Etkinlik sonunda Belediye Ürkmez tarafından Uzm. Psk. Beril Buket Bağcı’ya çiçek takdim edildi.