9/8'lik karşılama

Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP'nin adayı Vahap Akay, Çerkezköy Batı Trakya Romanlar Derneği'ni ziyaret etti ve davul zurnalar eşliğinde çalan Roman havasıyla karşılandı. Akay ve Roman vatandaşlar burada 9/8'lik ritimlerle göbek attı. Ortaya da renkli görüntüler çıktı.

9/8'lik karşılama

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Akay, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Çerkezköy Batı Trakya Romanlar Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Akay’ı dernek başkanı Mustafa Kömür ve dernek üyeleri davul ve zurna eşliğinde çalan Roman havasıyla karşıladı. Burada Akay ve vatandaşlar, 9/8’lik ritimlere ayak uydurdu ve birlikte göbek atıp, dans etti. Ortaya da renkli görüntüler çıktı.
Ardından ziyaret dernek binasında devam etti. Akay,  Çerkezköy Batı Trakya Romanlar Derneği Başkanı Mustafa Kömür’ün açılış konuşmasının ardından vatandaşlara hitap etti. Akay, görev yaptığı 5 yıl boyunca Çerkezköy’ün 10 mahallesinde sen-ben demeden, senden-benden demeden hizmet etmeye gayret ettiklerini belirtti. Başkan Akay, “5 yıl evvel bu sokaklarda gezerken verdiğimiz sözlerin büyük bir bölümünü gerçekleştirerek, şimdi sizlerin huzuruna çıkıyoruz. Mazbatayı alıp, Belediye’nin kapasından içeri ‘Bismillah’ deyip girerken, parti rozetimi çıkardım ve ‘Herkesin Belediye Başkanı olacağım’ dedim. 5 yıl boyunca bu anlayışla kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden ‘Sevdamız Çerkezköy’ diyerek hizmet ettik. Bu hizmet yarışında eksik olduğumuz, ulaşamadığımız, hata yaptığımız noktalar elbette olmuştur. Ama 5 yıl boyunca Çerkezköy’ün tüm mahallelerine, 7 bölge, 81 ilden vatandaşlarımıza ayrım yapmadan hizmet etmeye, verdiğimiz sözleri yerine getirmeye gayret ettik. Şimdi birileri çıkıp bu emekleri yok sayarsa, kusura bakmasınlar karşılarına dikiliriz” dedi.   Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerinin en büyük sorunu olan Kavak Dere’nin yaklaşık 12 milyon TL’lik yatırım ile ıslah edildiğini, artık dereden pis koku, kanalizasyon ve kimyasal atıkların akmadığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, dere ıslahı yapılırken 39 gecekondunun kaldırıldığını ve bu vatandaşlara 2 yıllık kira yardımında bulunulduğunu kaydetti. Başkan Akay, “Ayrıca Yıldırım Beyazıt Mahallemize 14 bin metrekare alan üzerine Naim Süleymanoğlu Parkı’nı kazandırdık. Önümüzdeki dönem Kava Dere’nin etrafını park ve yaşam alanı haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 1
Ali serin 18 Şubat 2019 12:39

Şimdimi aklı başına gelmişte gitmiş 4 yıldır neredeymiş