Abban: 2019'da tüm okullar tekli eğitim verecek

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, eğitim konusunda da çok yol kat ettiklerini ve 2019 yılında Çerkezköy'de tüm okulların tekli eğitim vereceğini söyledi.

Abban: 2019'da tüm okullar tekli eğitim verecek

Çerkezköy Bakış - Bakış Gazetesi Haber Müdürü Fırat Keskinkılıç ve muhabir Uğur Arslan, Kaymakam Abban’ı makamında ziyaret etti. Göreve geldiği günden bugüne kadar başta eğitim olmak üzere birçok sorunun çözümü için büyük mücadele ortaya koyan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, ilçedeki çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Eğitim alanında ciddi seferberlik başlattıklarını kaydeden Kaymakam Abban, mevcut durumda sadece 6 ilkokul ve 3 ortaokulun ikili eğitim yaptığını ve bunlarında yapılacak 16 okul yatırımı ile tekli eğitime geçeceğini söyledi.

“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR”
Eğitim çalışmalarını yanı sıra madde bağımlılığı konusunda topyekun mücadele başlattıklarını belirten Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, özellikle internet cafe işletmelerinde emniyet ile geniş çaplı bir araştırma yaptıklarını ve sakıncalı yayın yapan, Kaymakamlıktan izin belgesi almamış yerlere idari cezalar kesildiğini ve işletmenin çalışmasının durdurulduğunu kaydetti. Abban, “Gençleri olumsuz davranışlara sevk edecek durumlardan koruyacak her türlü tedbiri alıyoruz. Özellikle son zamanlarda uyuşturucu ile mücadele kapsamında hem rehber öğretmenlerimiz, hem emniyetimiz hem de jandarmamız bu konuda çok hassas. Rehber öğretmenlerimize uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan seminer ve bilgilendirme toplantılarının ardından ailelerin bilinçlendirilmesi uyuşturucu kullanımının azalmasına en büyük etken oldu.” diye konuştu.