Adam olacak çocuklar…

Çerkezköy Zeki Algur İlkokulu 1/E sınıfı öğrencileri, yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekiyor. Öğrenciler, simit paralarını Barış Pınarı Harektındaki Mehmetçik ağabeylerine gönderdi.

Adam olacak çocuklar…

Çerkezköy Bakış - Zeki Algur İlkokulu’nun minik öğrencileri öğretmenleri ile beraber kamuoyunun takdirini toplayacak davranışlar sergiliyor. Öğrenciler, derslerinin yanı sıra aynı zamanda vatanına ve milletine bağlı birer birey olarak da eğitim alıyor. Ülkenin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek için Barış Pınarı Harekâtına katılan Mehmetçik ağabeylerini unutmadılar.  

1/E sınıfı öğrencileri simit paralarını, Mehmetçiklere destek için Mehmetçik Vakfına bağışladı. Biriktirdikleri 26 TL’yi vakfın hesap numarasına “Kalbimiz sizinle” notu ile  gönderdiler. Miktar küçük olsa da öğrencilerin bu davranışı büyük takdir topladı.

Okulun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: "Öğrencilerimiz simitlerini ülkemiz için mücadele eden askerlerimiz ile paylaştı. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz."