Afrin’de Çanakkale’yi bulmak!

Çok değil bundan 100 yıl önce bir millet 250 bin şahadetle kazandı bağımsızlığını.Bize dayatılmaya çalışılan bütün hesapları altüst olmuş emperyalist güçler, dönemin lideri Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’in komutasındaki Türk askerinin bükülmez bileğinin gücüyle sarsılmış imanlı yüreklerine yenilmişti. 15 yaşında gencecik fidanlar, kınalı kuzular, Şerife bacılar bir bütün halinde Çanakkale’yi teneffüs ediyor, o ruhu bütün vücudunda hissediyordu. Çanakkale’yi kazandıran o ruhtu. Karanlık gece 15 Temmuz’u başarısız kılan yine o ruhtu. Şimdide Afrin’de aynı ruh sahnede. Dün Çanakkale’de nasıl ki Seyit onbaşımız vardı, bugünde tankın üstünde ‘Kızılelma’ya gidiyorum’ diyen Seyitler, Ahmetler, Mehmetler var.Dün cepheye nasıl ki cephane,yemek taşıyan analar vardı, aşını parasını canını veren yiğitler vardı. Bugünde cephede üşümesin diye boyunluk ören, yemek yapan, dua eden analar var, biriktirdiği harçlıkları Mehmetçiğe bağışlayan çocuklar, operasyonlar sürene kadar kazancını Afrin için bağışlayan esnaflar var.

Yine başaramayacaklar.

Yine kaybedeceksiniz ey emperyalist güçler.

Bu milletin kodlarında Ya İstiklal Ya Ölüm var.

Bu milletin ruhunda bağımsızlık var.

Gönlü sınır tanımayan 5 bin yıllık devlet geleceği olan bu milleti yenemeyeceksiniz. 1938’den sonra uyuttuğunuz bu milletin uyanışına engel olamayacaksınız. Sağcı solcu, alevi, sünni, başörtülü diye enerjimizi kullanmayacağız. Türkiye’nin gündemi bundan sonra SİHA, İHA, Atak helikopteri, Altay tankı, 3.Havalimanı, Çanakkale 1915 köprüsü olacak. Ve siz yine yenileceksiniz.

Dün nasıl ki başkomutanın emrinde kürdüyle, türküyle, lazıyla, arabıyla, çerkeziyle, boşnağıyla karşınızda dimdik durduysak bugünde başkomutanın emrinde aynı kararlılıkta dimdik ayaktayız.

Bundan sonra ölürsek şehit. kalırsak gaziyiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ağası
ağası - 1 yıl Önce

Buradaki Chplielre anlaması lazım Afrin mücadelesi boyunca evlerine bayrak asmadılar maalesef

banner265

banner479

banner306

banner510