50 bin simit 50 bin salavat

AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Yönetimi Mevlid Kandili dolayısıyla Çerkezköy, belde ve köylerini ziyaret ederek 50 bin kişiye kandil simidi dağıttı. Simit ikram ettikleri vatandaşlardan ‘salavat’ talep eden AK Partili Gençler, Peygamber Efendimiz’e 50 bin ‘salavat’ ithaf etmiş oldular.

50 bin simit 50 bin salavat
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetimi tarafından Çerkezköy genelinde 50 bin adet kandil simidi dağıtıldı.
DAĞITIMA GECE BAŞLADILAR
Programa dün sabah erken saatlerden itibaren başladıklarını belirten AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, gece boyunca 300 noktaya uğradıklarını söyleyerek “ Gece açık olan büfelerden, dışarıda gezenlere, belli başlı kahvelere, otogara, gece nöbet tutan askerlerimize, taksicilerimize ve fabrika otobüsü bekleyen fabrika çalışanlarımıza toplamda 300 paket, 30 bin adet simit dağıttık.’’ Dedi.
50 BİN SİMİT 50 BİN SALAVAT’’
50 bin kandil simidi 50 bin salavat sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen Danyeli, “Adalet ve Kalkınma Partisi Çerkezköy Gençlik Kolları Başkanlığı olarak, Kainatın efendisi Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (sav) doğuşuna binaen Mevlid Kandili’nde, Peygamberimize yaraşır bir program düzenledik. Çerkezköy, Kızılpınar, Karaağaç, Veliköy beldeleri ile Bahçeağıl, Pınarça, Yanıkağıl, Uzunhacı ve Karlıköy’de bulunan halkımızı ziyaret ettik. Ayrıca hastanelere, kamu kurumlarına, köy kahvelerine, Çerkezköy Otogarı’na uğrayarak, esnaflarımızı da tek tek ziyaret ederek kandil simidi dağıttık. Tüm cami cemaatlerine de kandil simidi ikramında bulunduk. Kandil simidi dağıttıklarımıza Peygamber Efendimiz için salavat talep ettik.’’ Şeklinde konuştu.

banner287


KAMU KURUMLARINA DAĞITILDI
Öte yandan Gençlik Kolları Üyeleri, hükümet binası, belediyeler olmak üzere tüm kamu kurumu çalışanlarına ve burada çeşitli işlemleri için bulunan vatandaşlara da kandil simidi dağıtırken Mehmet Can Danyeli, imza attıkları etkinliğin vatandaşlarca da takdir edildiğini söyleyerek “Başbakanımızın dediği gibi Allah’ın rızası, milletimizin duası ile programlarımızı halkımızın gülümseyen yüzüne, ihlasımızı eklediğimizde ortaya kocaman bir uhuvvet havası vakıf oluyor. Peygamber Efendimiz’in ahlakını, tüm Dünya’da yaşayan milletlere kattığı değerleri ve en önemlisi ümmeti için şefaat duasını tasdik ediyor, peşinden sürükleniyoruz.’’ Yorumunda bulundu.
TEŞEKKÜR ETTİ
Başkan Danyeli şunları söyledi: “Programlarımız kandilden bir önceki gece saat 00.00’da başlayıp diğer gün kandil gecesi 00.00’a kadar sürdü. Çünkü, herkesin elini sıkıp duaları ile yollara devam etmemiz gerekiyordu. Bugünleri bizlere nasip ettiği için Allah’a binlerce kez hamd-ü senalar olsun. Bu arada programa katılan teşkilat mensuplarımdan 24 saat boyunca durmadan yorulmadan dağıtımda bana yardımcı olan Seçkin Karakoç, Sebahattin Çolakoğlu, Rauf Karadiş, Alican Yılmaz ve Camilerde bu konuda bizlere yardım eden tüm AK Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetimine, bu programa dışarıdan maddi ve manevi katkılarıyla en büyük katkılardan birini sağlayan Emre Güneş’e teşekkürlerimi sunuyorum.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

merak ettim o simitlerin bedeli kim tarafından ödeniyor? halkın vergileri ile simit dağıtıp vatandaşa şirin görünmye çabalıyorsanız unutmayın yukardaki yaradanı böyle kandıramazsınız.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306