65. Hükümeti açıklandı

AK Parti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 65. Hükümet listesini dün saat 10.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sundu.

65. Hükümeti açıklandı
AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından yeni kabineyi açıkladı. 65. hükümette, İsmet Yılmaz Milli Eğitim Bakanı, Ömer Çelik AB Bakanı olurken Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş, Veysi Kaynak Başbakan Yardımcısı olarak yer aldı. Yalçın Akdoğan ve Volkan Bozkır gibi 8 isim kabine dışı kaldı. Edirne Milletvekili olan Mehmet Müezzinoğlu da yeni kabinede yer almadı. Yeni kabinenin ilk Bakanlar Kurulu ise bugün Beştepe'de yapılacak.

AK Parti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 65. Hükümet listesini dün saat 10.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sundu.

ERDOĞAN’IN ONAYINA SUNDU


Saat 10.10 sıralarında Beştepe'ye gitmek üzere evinden çıkan Binali Yıldırım, burada gazetecilere yaptığı açıklamada “Arkadaşlar sizin için hakikaten üzülüyorum, böyle erken saatlerde aç, susuz burada bulunmanız beni üzüyor. Bu kadar erken gelmenize de gerek yok. Siz çağırın ben gelirim” dedi. Yıldırım, görüşmenin ardından Beştepe'de yeni kabineyi açıkladı. 8 isim gitti, 9 isim geldi, 4 bakanın da görevi değişti.

İŞTE YENİ KABİNE


Kabine üyeleri, şu isimlerden oluşuyor: Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan

GİDENLER


Yalçın Akdoğan (Başbakan Yardımcısıydı), Sema Ramazanoğlu (Aile Bakanıydı), Fatma Güldemet Sarı (Çevre ve Şehircilik Bakanıydı), Volkan Bozkır (AB Bakanıydı), Mehmet Müezzinoğlu (Sağlık Bakanıydı), Mustafa Elitaş (Ekonomi Bakanıydı), Cevdet Yılmaz (Kalkınma Bakanıydı), Mahir Ünal (Kültür ve Turizm Bakanıydı)

GÖREVİ DEĞİŞENLER


Fikri Işık (Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanıydı Milli Savunma Bakanı oldu), Lütfi Elvan (Başbakan Yardımcısıydı Kalkınma Bakanı oldu), Nabi Avcı (Milli Eğitim Bakanıydı Kültür ve Turizm Bakanı oldu), İsmet Yılmaz (Milli Savunma Bakanıydı, Milli Eğitim Bakanı oldu)

YENİ GELENLER


Veysi Kaynak, Faruk Özlü, Mehmet Özhaseki, Recep Akdağ, Ahmet Arslan, Fatma Betül Sayan Kaya, Ömer Çelik, Nihat Zeybekci, Nurettin Canikli

İLK BAKANLAR KURULU BEŞTEPE'DE


Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabine, ilk toplantısını bugün saat 14.00'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 16:29

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510