AK Parti Gençlik Kolları kongresi gerçekleşti

AK Parti Kapaklı Gençlik Kolları 2. Olağan Kongresi’nde gerçekleşti. Yapılan kongrede Eray Güner İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildi.

AK Parti Gençlik Kolları kongresi gerçekleşti

Kapaklı Bakış - AK Parti Kapaklı Gençlik Kolları 2. Olağan Kongresi Kapaklı Ali Baba Düğün Salonunda gerçekleşti. Kongreye AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan, Mustafa Yel, Metin Akgün, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, AK Parti Saray İlçe Başkanı Hakan Özgün, AK Parti Tekirdağ Gençlik Kolları Başkanı Cem Karaca ile çok sayıda partili katıldı.

“CUMHURBAŞKANLIĞI BİZİM İÇİN MİLAT”
Kongrenin kendisi için çok önemli olduğunu belirten AK Parti Kapaklı Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Erdal, “Gençlik Kolları kurucu İlçe Başkanlığı Kapaklı’da bana nasip oldu. 3,5 yıldır bu görevi icra ediyorum. Onun öncesinden bir sene kadar belediye teşkilatındayken gençlik kollarında görev aldım. Bu vesileyle kurucu ilçe başkanlığını da almış bulunuyorum. Bu da benim için ayrıca onur ve gurur. Benden sonraki arkadaşımıza bayrağı teslim etmek için burada toplandık. Göreve geldiğimden bu güne kadar çok fazla yıprandığımı söyleyebilirim. Yıpranmak derken davaya hizmet anlamında söylüyorum. Elimden geldiğince Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına şahsım adına ve arkadaşlarım adına bir şekilde hizmet ettik ve bir şeyler katmaya çalıştık. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi bizim için bir milat. Başkanlık sisteminin de atılmış olduğu temellerdir bunlar. Cumhurbaşkanlığı seçimindeyken ayağımın kırık olmasına rağmen sahada yer almaya çalıştım.” dedi.

“AK PARTİ BAYRAĞINI DİKECEĞİZ”
AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, gençleri gördükten sonra gözünün arkada kalmadığını söyleyerek, “Biz bu görevi bıraktıktan sonra Kapaklı’nın sesini bizden daha gür çıkaracaklarına kalbimle tam olarak inanıyorum. Gençlerimiz çok fazla bu da demek oluyor ki AK Partinin bayrağını Kapaklı’da 2019 da ya öyle ya böyle dikeceğiz.”dedi.

banner287
“GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ”
Kongrenin hayırlı olmasını dileyen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, “Bugün buralardayız. Yarın bu koltuklarda siz gençler olacaksınız. Bizlerde reisimizin arkasında size rehberlik etmeye devam edeceğiz. Bundan sonra görevde olacak arkadaşımıza hayırlı olsun diyorum. Yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz. Bu dava öyle bir dava ki bu davaya gönül verenler şahsi çıkarları olmadığını hepimiz biliyoruz. Bugünlere gelmemizde bizden önceki büyüklerimize, kardeşlerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu parti gençlerin en değer verdiği parti. Bizim partimiz nefsimizle birlikte bu davaya gönül veren kardeşlerimizle birlikte gençlerimize 18 yaşında seçme ve seçilme hakkı verdik. Biz gençlerimizin yanındayız. Bütün hizmet ilkokuldan itibaren gençlerimiz için, sizler için. Gençlerine sahip olamayan hükümetler kaybolmaya mahkûmdur. Daha ilkokul sıralarında ilkokul eğitimine başladıklarında tek tek kitaplarını masaya koyan bir hükümetiz. Yaptıklarımız, yapacaklarımız çok.

Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında sizlerle birlikte gençlerimizin yanındayız. 15 Temmuz’da dik duran gençler milletini bayrağını namusunu kimseye teslim etmedi.” dedi.

“GENÇLERİMİZE TÜRKİYE’Yİ EMANET ETME YOLUNDAYIZ”
Kapaklı’nın coşkusunun her zamanki gibi çok güzel olduğunu belirten AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, “Türkiye’nin genel politikasını sizler izliyorsunuz. Bizim anayasa paketimizin bir tanesi de 18 yaşında milletvekili seçilme yasasıydı. Onu gerçekleştirdik ve gençlerimize artık Türkiye’yi emanet etme yolunda ilerliyoruz. Bizlerde gençlere güven her zaman ön plandadır. Sizlere bir abiniz olarak diyorum ki Türkiye’de siyaset için bu görevi yerine getireceksiniz. Kapaklı biliyorsunuz oy oranımız yüzde 52 olan bir ilçemiz. İnşallah 2019’da bu oy oranı daha da yukarılara çıkacak ve Kapaklı’ya nasıl hizmet edilir göstereceksiniz.” dedi.

‘DİKTATÖRÜN NE OLDUĞUNU ONLARA SORUN’
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın cümlelerini hatırlatan Akgün, “Ülkenin Cumhurbaşkanına faşist ve diktatördür diyen Eşkinat’a sesleniyorum, sen belediye başkanı olmuşsun ama toplumuna hizmet veremeyen ve beceremeyen o koltuğu hak etmeyen bir şahıs olmuşsun. Bu ülkede diktatör olsa sen bu şekilde konuşabilir misin? Koltuğundan 5 dakika içinde alıp götürürlerdi seni.  Faşist ve diktatörü sizin zamanınızda paraya resmini basanlara soracaksınız. Gidin diktatörün ne olduğunu onar size anlatsın.” dedi.

‘KANATLARIMIZIN BİRİ KIRIK OLURSA ANA KADEME ÇALIŞMAZ’
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ise Ayhan Erdal’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Bizim ana kadememizin kanatları olan kadın kollarımız ve gençlik kollarımız var. Eğer kanatlardan bir tanesi kırık olursa ana kademede çalışamaz. Dolayısıyla bu güne kadar yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda sahada gördük ki Tekirdağ’ımızda, çok çalışkan il yönetimimiz ve ilçe yönetimimiz var. Ben bu konuda kendimizi çok şanslı hissediyorum. Böyle olmasaydı 3 milletvekili çıkaramazdık. İnanıyorum ki bundan sonraki seçimlerde Tekirdağ’ımız tüm belediyeleri alarak yoluna devam edecek. Ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına alnımız ak şekilde çıkacağız.” dedi.

‘GENÇLİK KOLLARI LİDERLERİN YETİŞTİĞİ MAKAMDIR’
AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş ise, “Partimizin bütün faaliyetlerini burada 14 mahalleye yağmur çamur demeden kapı kapı dolanıp ulaştırmak için uğraşan Kapaklı’lı kardeşlerim, ağabeylerim, ablalarıma teşekkür ederim. Buradaki kardeşlerimizin özverisi Ankara’dan o kadar net görünüyor ki. Tekirdağ Kapaklı’ya gelmemizin en önemli sebebi burada özverili çalışmalara Ayhan kardeşimize bu noktada çok teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gençlik kollarından geldi. Gençlik Kolları siyasetin yükünü alan taraf belki ama bir taraftan da geleceğin liderlerinin yetiştiği bir makam. AK Parti Gençlik Kollarında çalışan herkes Allah rızası için çalışıyor. AK Parti gençlik kollarında sadece çalışmak var sadece koşturmak var.” dedi.

Konuşmaların ardından tek aday olan Eray Güner, AK Parti Kapaklı Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306