AK Parti Siyaset Akademisi 20 Nisan’da başlayacak

Ak Parti tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi Lider Ülke Türkiye programında başlama tarihi 20 Nisan Cumartesi gününe alındı. AK Parti Çerkezköy İlçe AR-Ge Birim Başkanı Erol Demir, 16 Haziran’da yapılacak sınav sonucunda ilk sırayı elde alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Afrika gezisine, ikinci ve üçüncülüğü elde edenler ise yurt içi gezisine katılacağını açıkladı.

AK Parti Siyaset Akademisi 20 Nisan’da başlayacak
ÇerkezköyBakış - AK Parti İlçe Teşkilatı’nda önceki gün saat 14.00’da bir basın açıklaması yapan İlçe Ar-Ge Başkanı Erol Demir ile Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Selda Yeşil, Siyaset Akademisi tarih ve saatlerinde değişiklik yapıldığını açıkladılar.
20 NİSAN’DA BAŞLAYACAK
Daha önce 6 Nisan Cumartesi günü başlayacağı açıklanan Siyaset Akademisi’nin Tekirdağ ili eğitim programı ile oluşan çakışma sonucunda 20 Nisan Cumartesi gününe alındığı açıklandı. Ders saatlerinin ise ilk dört hafta 18.00-23.00 saatleri arasında olacağını belirten Erol Demir, “Kalan son dört haftaki programlar 14.00- 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.’’ dedi
İLK 3’TE EN AZ BİR KADIN
Siyaset akademisi sınavlarının 16 Haziran günü yapılacağını belirten Demir  “Güvenlik önlemleriyle Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilecek. Bu sınav sonucunda ilk 3 içerisinde kesinlik bir kadın olacağı genel başkanlığın en büyük hassasiyet noktası. Bunun dışında siyaset akademisin birinci bitirecek olan isim başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bir Afrika gezisine gidecek.  2. ve 3. olacak isim ise başbakanımızla yurtiçi gezisine katılacak.” Dedi.
banner287
“GEÇEN DÖNEM KATILAN EĞİTİMCİLER KATILMAYACAK’’
Geçen dönem siyaset akademisine eğitimci olarak katılan isimlerden farklı eğitimcilerin geleceğini belirten Demir, “Ankara ile yapacağımız istişareleri Selda hanım yürütecek.  Eğitimci olarak katılacak isimler ise son eğitimlerin başlayacağı tarihten 10 gün önce belirlenecek. Bu akademi için 37 il merkezi ve ilçeleri başvuru yaptı. Bizim de bu akademiyi gerçekleştirecek merkezler arasında olmamız Çerkezköy için büyük bir başarıdır.” İfadelerini kullandı.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306