AK Parti STK’lar ile 2012’yi değerlendirdi

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte 700 Sayılı Çerkezköy Tarım ve Kredi Kooperatifi, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Çerkezköy Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret ederek Kooperatif Müdürü ve Oda başkanlarından 2012 yılına ilişkin genel bilgiler aldılar.

AK Parti STK’lar ile 2012’yi değerlendirdi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ beraberinde İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Selda Yeşil, Mustafa Seçkin, Ahmet Galak ile Erol Demir dün saat 10.00 itibariyle çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) ziyaretler gerçekleştirdi.
“2012’DE 8 MİLYONLUK SATIŞ YAPTIK’’
Ziyaretler kapsamında AK Partililer ilk olarak 700 Sayılı Çerkezköy Tarım ve Kredi Kooperatifi Müdürü Arzu Kızılkaya’yı makamında ziyaret ederek, Kooperatif’in 2012 yılı çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Genel olarak 2012 yılında kooperatif olarak başarılı çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Arzu Kızılkaya, gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirdi.  Kızılkaya çalışmalar kapsamında ise 2012 yılında yüzde 99 oranında geri dönüşüm aldıklarını ifade ederek, “ 8 milyon TL’lik bir satış yaptık.’’ Dedi.
“İRTİBAT HALİNDEYİZ, İÇ İÇEYİZ’’
Alaettin Demirbağ, ise parti olarak esnaf ve sivil toplum kuruluşlarını zaman zaman ziyaret ettiklerini aktararak, “Yılda belli aralıklarla bu tür ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Parti olarak STK’larla daima irtibat halinde vatandaşımızla da iç içeyiz. Tüm bunların yanında parti bünyesinde yürüttüğümüz pek çok çalışma da var.’’ Açıklamasında bulundu. Demirbağ’ın açıklaması üzerine söz alan Kızılkaya halkın ilgi karşısında her zaman memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Bizler de kooperatif olarak köylerimize gidiyor, köy kahvelerinde ortaklarımızla, çiftçimizle bir araya geliyoruz.’’ Diye konuştu.
“ÇİFTÇİ DAHA BİLİNÇLİ HAREKET EDİYOR’’
Kooperatif Müdürü Kızılkaya, hükümetin tarıma olan politikalarının sorulması üzerine, “Çiftçiler geçmişe oranla daha bilinçli hareket ediyor. En önemlisi artık keyfi olarak ilaç kullanımı yok, fazla ilacın yarar yerine zarar getirebileceği biliniyor. 80’li- 90’lı yıllardaki çiftçilik tanımı ile bugün arasında çok fark var. Bunda İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün vermiş olduğu eğitimlerin de oldukça faydası var. Yine buna ek olarak bizler de kooperatifimize gelen  ortaklarımıza ilgili konularda bilgilendirmede bulunuyoruz.’’ İfadelerini kullandı.
 “GELECEĞE DAİR BİTMEYECEK TEK ŞEY TARIMDIR’’
Ziyarette tarımın insanlık için olan önemine değinen Arzu Kızılkaya, “Geleceğe dair bitmeyecek olan tek şey tarımdır. Ancak, Çerkezköylü çiftçilerimiz burada sadece buğday ve ayçiçeği tarımı ile uğraşıyor. Eğitimli çiftlerin her alanda kendini göstermesi gerekiyor. Böyle çiftçilerimiz de var, ama her alanda daha da fazla olmasını isteriz. Burada 10-15 dönümü olan çiftçilerimiz sadece buğday ve ayçiçeği tarımı yapıyor, onarla seracılığın daha çok getirisi olduğunu anlatabilir, böylelikle ilçenin kalkınmasına katkıda bulunabiliriz. Burada sulama olsa ortaklarımızı seracılığa yönlendireceğiz. Çünkü, seracılığın çiftçiye getirimi çok daha fazla.’’ Derken, Demirbağ da hükümetin seracılığı desteklediğini sözlerine ekledi.
BOZDAĞ GENEL BİR DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU
AK Partililer ikinci duraklarında Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Demirbağ, Oda Başkanı Ali Bozdağ’dan 2012 yılına dair değerlendirme aldı. Bozdağ, yıl içerisinde kaydedilen rakamların iyi olduğunu ifade ederek, “Yıl içerisinde 111 esnafın kaydı silinirken 410 da yeni üyenin kaydı yapıldı.’’ Dedi.

banner287


“BİZ ÇORLU’DAN, KAPAKLI BİZDEN İYİ’’
Nüfus dikkate alındığında nakit para akışında Çerkezköy olarak Çorlu’nun önünde olduklarını kaydeden Bozdağ “ Kapaklı ise bu konuda Çerkezköy’den de önde.’’ Diye konuştu. İçki ruhsatları için üyelerini Tekirdağ’a göndermediklerini anlatan Ali Bozdağ “üyelerimize bizler yardımcı oluyoruz. “ diye konuştu. Üyelerine krediler konusunda da yardımcı olduklarını dile getiren Bozdağ, “Bankalarla görüşüyor, uygun faizi araştırıyoruz. Artık, esnaf da bu tür konularda oldukça bilinçli hareket ediyor.’’ Yorumunda bulundu. Bozdağ, Ticaret ve Sanayi Odaları’ndan ustalık belgesi istenmediğini kendilerinden de istenmemesi gerektiğini söyleyerek ticaret yapmak isteyenin önünün açılması gerektiğini kaydetti.
AK Partililer son olarak Çerkezköy Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret ederek Kooperatif Başkanı Muzaffer Yaztepe’den çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
2012’nin olumlu geçtiğini anlatan Muzaffer Yaztepe “Biz kooperatif olarak güzel bir noktadayız, 8 grup içerisinde 2’inci grupta yer alıyoruz. Kooperatiflerin verebildiği en fazla kredi 125 bin TL iken, biz 100 bin TL verme hakkına sahibiz. “ diye konuştu.“TRAKYA’DA ÖRNEK GÖSTERİLİYORUZ’’

Ziyaretin sonunda Ak Partililer, tüm kooperatiflerden Çerkezköy Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olduğu gibi güzel binaya kavuşmaları dileğinde bulunurken, Muzaffer Yaztepe “Trakya’da örnek gösteriliyoruz. Binamızın zeminle birlikte 3 katını biz kullanırken, diğer katlarını gelir için kiraya vereceğiz. Odamıza ait olan 100 kişilik toplantı salonunu talep gelmesi halinde ihtiyaç durumunda diğer kurumların kullanılmasını sağlayabiliriz.’’ Dedi. Ziyaret, 2013 yılının güzel geçmesi temennileriyle sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306