AK Parti’den hemşirelere ziyaret

AK Partiler hemşireler haftası kapsamında Çerkezköy Devlet Hastanesi, Özel Çerkezköy Hastanesi ile Özel Optimed Hastanesi’nde görev yapan hemşireleri ziyaret ettiler. Ziyaretlerde hemşirelerin zor bir görev üstlendiğini belirten İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ,”Çerkezköy’ün artan nüfusu bu görevi daha da zor kılıyor. Bu kutsal görevi yerine getirdikleri için kendilerini kutluyorum.” Dedi.

AK Parti’den hemşirelere ziyaret
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı hemşireler haftası kapsamında Çerkezköy Devlet Hastanesi, Özel Çerkezköy Hastanesi ile Özel Optimed Hastanesi’nde görev yapan hemşirelere birer ziyarette bulunuldu.
HEMŞİRELERİ ZİYARET ETTİLER
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ,  AK Parti Çerkezköy ilçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil ile yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyaretlerde ilk durak Özel Optimed Hastanesi oldu. Burada hastane başhekimi Op. Dr. Ayhan Arslan, Baş Hemşire Sevda Sümbül ile birlikte diğer hemşirelere hediye ve kandil simitleri verilirken, hemşirelerin çok özel bir görevleri olduğunu belirten Nuran Yeşil, “Hemşirelerimiz gece gündüz bizim sağlığımızı koruyor. Allah sizlerin eline kimseyi düşürmesin ama sizsiz de bırakmasın.” İfadelerini kullandı.İKİNCİ DURAK ÖZEL ÇERKEZKÖY HASTANESİ OLDU
Özel Optimed Hastanesi ziyaretinden sonra heyetin ikinci durağı Özel Çerkezköy Hastanesi oldu. Burada hastane müdürü Alper Atasoy ve Başhemşire Gülcan Özdemir ile bir araya gelen heyet burada da hemşirelere kandil simidi ve hediyeler sundu.  Hemşire sayısının az olmasından yakınan Hastane Müdürü Atasoy,’’Türkiye’de hemşire sayısı ve yardımcı sağlık personeli sayısı çok az. Geçtiğimiz yıl yapılan atamaların sayısı 1500 iken bu yıl bu sayı iki katına çıktı. Bu çok önemli bir gelişme ancak yeterli değil.” eleştirisinde bulunurken, İlçe Başkanı Demirbağ ise,” Bizden önceki hükümetlerin politikalarında kat sayı eşitsizliği imam hatipli öğrencileri mağdur ettiği kadar sağlık meslek lisesi öğrencilerini de mağdur etti. Kat sayı farkının ortadan kalktığı andan bu yana sağlık meslek liselerine olan ilgi de arttı.” Dedi.DEVLET HASTANESİ’Nİ DE ZİYARET ETTİLER
Ziyaretlerin son durağı ise Çerkezköy Devlet Hastanesi oldu. Başhemşire Narten Beydemir’in nezdinde hastanede görevli bütün hemşirelerin haftası kutlanırken, hemşirelere kandil simidi ve hediyeler verildi. Hastanede görevli hemşire sayısının 113 olduğunu belirten başhemşire Beydemir, ”Hemşire kadromuz işini severek ve varını yoğunu ortaya koyarak çalışıyor.” Dedi. Ziyaretler toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.
Haber: Savaş AkyıldırımÇerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510