banner265

banner571

Ak Parti’den Mandalı’ya geçersiz not

Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin ilçe yönetimi ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla basın toplantısı düzenleyerek Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın 2 yıllık görev dönemini değerlendirdi.

AK Parti 31.03.2016, 17:12 31.03.2016, 17:15 Bakış Haber Merkezi
Ak Parti’den Mandalı’ya geçersiz not
banner301
Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın 2 yıllık görev dönemini değerlendirdi. Mandalı’nın 2014 yerel seçimlerinde Kapaklı’nın karşısına 41 projeyle çıktığını kaydeden Bezgin “Aradan 2 yıl geçti ancak 41 projenin ancak 2’si yapılabildi. İrfan Mandalı sınıfta kalmıştır.” dedi. Bezgin, Belediye Başkanı Mandalı’nın maskesini takan bir partiliye temsilen karne verdi.

Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin ilçe yönetimi ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla basın toplantısı düzenleyerek Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın 2 yıllık görev dönemini değerlendirdi.

“MANDALI SINIFTA KALDI”


İlçe Teşkilatı’nda önceki gün düzenlenen değerlendirme toplantısı saat 17.00’da başladı. Ak Parti Kapaklı İlçe Salih Bezgin, 30 Mart 2014 seçimleri öncesinde Başkan Mandalı’nın sözünü verdiği tüm vaatlerini tek tek incelediklerini söyleyerek “41 taahhüdünden ancak 2’sini yapabilmiş. Bu şekilde kendisi sınıfta kalmıştır” dedi.

“VERMİŞ OLDUĞUN SÖZLER YALAN MI OLDU?”


Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın şimdiye kadar Kapaklı kamuoyuna söz verdiği projelerin sadece fotoğraflarını göstermekle kaldığını belirten Bezgin, Mandalı’ya şu şekilde seslendi: “2009 yerel seçimlerinde söz verdiğin, 2014 yerel seçimlerinde tekrar söz verdiğinden bu yana 7 yıldır her yaz Aquapark’ta yüzme heyecanı yaşayan Kapaklı halkı adına soruyoruz. Hadi Aquapark’tan vazgeçtik, 2009 ve 2014 yılında vermiş olduğun sözler yalan mı oldu?”

HANGİ PROJELER YAPILDI?


Bezgin şunları söyledi: “Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ‘Kapaklı’da hizmetin devamı için’ diyerek 41 projeyi halkımıza yapmayı taahhüt etmişti. Verdiği sözlerin ardından 730 gün geçti. Hangi proje yapıldı? İsmetpaşa Parkı, 2009 yılında Yıldızkent Parkı olarak seçim beyannamesinde yer alan bu proje bu sefer 2014 seçimlerinde farklı ve daha geliştirilmiş bir resimle proje olarak sunuldu. Yapımı son noktada. 2009 yılında söz verildi. 2014 yılında yine proje olarak adlandırıldı.

“SÖZ VERİLENLER YAPILMADI”


Hacılar Çeşmesi Parkı, 2009 yılında yine karşımıza Hacılar Çeşmesi Parkı olarak seçim beyannamesinde yer alan proje 2014 seçiminde farklı ve daha geliştirilmiş bir resimle proje olarak sunuldu. Yapımı tamamlandı. 2009 yılında söz verildi, 2015’te bitti. 2009 yılında İrfan Mandalı iki adet spor salonu yapacağını beyan etmesine rağmen bir tane yapamadı. 2014 seçimlerinde bir tane spor salonu sözünü verdi. Maketini gördük, inşallah yapılır. Kapaklı Pazar Yeri Projesi, 2009 yılında İsmet Paşa Mahallesi’ne yapılacağı iddia edildi. 2014 yılında yeniden proje olarak halka sunuldu. Şimdiye kadar ne İsmet Paşa Mahallesi’nde ne de başka mahallemizde böyle bir proje yok. Ne yazık ki Kapaklımızın pazarcıları ve vatandaşlarımız 2009 yılından bu yana Kapaklı Kapalı Pazar Yeri’ni bekleyedursunlar Pazar yeri Cumhuriyet Mahallesi’nden alınarak Atatürk Mahallesi’ne taşındı.  “MAKETİNİ 2014 YILINDA GÖRDÜK”


2009 yılında sözü verilen Kültür Merkezi’nin maketini 2014 yılında gördük. Beyaz Saray yıkıldı, molozlar ortada. 2014 yılında maketi yapılan Kültür Merkezimiz 2019 sonrasına yetişecek gibi duruyor. Aquapark, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın iki seçimdir en çılgın projesidir. Engelli Yaşam Evi 2014 yılı projesi, bekliyoruz. İkizgöller projesi; 2014 projesi, bekliyoruz. Aşevi, 2014 projesi; bekliyoruz. Çocuk Trafik Eğitim Parkı, 2014 projesi; bekliyoruz. Kadın Sığınma Evi,2014 projesi bekliyoruz. Kent Ormanı, 2014 projesi; bekliyoruz. Atış Poligonu, 2014 projesi; bekliyoruz. Yüzme Havuzu, 2014 projesi; bekliyoruz. Wireless, Kamera, Şarj Projesi, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Açık-Kapalı Otopark, 2014 projesi; bekliyoruz. Çok Amaçlı Salon, 2014 projesi; bekliyoruz. Açık Oto Pazarı, 2014 projesi; bekliyoruz. Yardım Kumbaraları, 2014 projesi bekliyoruz. Seracılık ve Hobi Bahçesi, 2014 projesi; bekliyoruz. Kent Park, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Modern Taksi Durakları ve Muhtar Evleri, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Hukuki Danışmanlık Projesi hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Işıklı Kaldırımlar ve Dekoratif Aydınlatma, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. İrfan Mandalı, oy deposu olan İsmetpaşa Mahallesi’ne bu projenin bir kısmını ve Kapaklı-Çerkezköy arasına yaptı. Dere Islah Projelerini bekliyoruz. Semt Pazarı, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Yıllardır bir festival yapılıyor ama ne kadar Uluslar arası Kültür Festivali, halkımızın takdirine bırakıyoruz.

“BEKLİYORUZ”


Stadyum Projesi, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Kent Meydanı ve Pınar Bulvarı Yayalaştırma Projesi; bu proje 2009 yılında vatandaşımıza Özgürlük Meydanı Projesi olarak sunulmuştu. 2014 yılında ise Kent Meydanı olarak yeniden sunuldu. 7 yıldır bekliyoruz. Hayvanat Bahçesi, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Gezici ve Sabit Sağlık Ekibi Projesi, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Mezbaha 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Hayvan Barınakları, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Vahit İnce Yaya Üst Geçidi, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Üniversite Projesi, 2004-2009-2014 yılı projesi; bekliyoruz. Okul Projeleri konusunda Kapaklı Belediyesi’ni takdir ediyoruz. Amfi Tiyatro, 2004-2009-2014 yılı projesi, bekliyoruz. Enerji Santralleri, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. Hayvan Çiftliği, 2014 yılı projesi; bekliyoruz. İmar Planı Projesi, bekliyoruz.

“OTOGAR NEDEN AÇILMADI?”


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ‘Halkımız İster Biz Yaparız’ demişti. Belde Beledisi iken yapımına başlanan ve bitirilen Otogar neden açılmadı? O günkü şartlarda ihale bedeli neydi? Kimlere rant sağlamak için böyle bir atıl bina yapıldı? Yapılan Otogar Kapaklı’ya yakışıyor mu?     

“KAMULAŞTIRMALARI YAPILMAMIŞ”


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, Kapaklı Belediyesi için 86 milyonluk yatırım planı var. Projeler için gerekli kamulaştırmalar yapılmamış. Bu projelere ne zaman başlanacak. Kapaklı, 6 Aralık 2012 tarihinde ilçe oldu. Ancak Kapaklı büyüyen bir köyden öteye gidememiştir. Üzülerek söylüyoruz ki, maalesef halen daha köy gibi yönetilmektedir. Kapaklı’da ailemizle gidip, oturacağımız sosyal donatı alanları yok. Kültür merkezimiz yok. Konferans salonumuz yok, bunun gibi onlarla ihtiyaç yok.”

DEMİR: GEREKEN MUHALEFETİ YAPIYORUZ


Sorulan bir soru üzerine konuşan Belediye Meclis Üyesi İrfan Demir, meclis toplantılarında yeterli muhalefeti yaptıklarını söyleyerek “Ancak belediye meclis gündemine ciddi projeler gelmedi. Oylanan talepler, günlük yapılması gerekenlerden oluşuyor” dedi. Ak Partili meclis üyeleri olarak şimdiye kadar Kapaklı’yı yakından ilgilendiren 10’a yakın soru önergesi sunduklarını kaydeden Demir “Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Kapaklı’nın faydasına olacaj her çalışmada yer alıyoruz.” diye konuştu.

YILMAZ: 3 DÖNEMDİR GÖREV YAPIYOR


Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Akın Yılmaz, değerlendirme yapılırken Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın tüm görev süresinin göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade etti. Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın 12 yıldır görev yaptığını hatırlatan Yılmaz “3 seçimde 3 seçim beyannamesi açıklamış. Ancak, söz verilenler ile yapılanlara baktığımızda arada büyük bir uçurum olduğunu görüyoruz. Belediyenin asli görevleri dışında Kapaklı’ya kazandırılmış hizmet yok.” diye konuştu. 

“GERÇEKLEŞEBİLECEK BİR PROJE YOK”


Başkan Mandalı’nın 3 dönem görev yapmasını halkın takdiri olarak değerlendiren Akın Yılmaz sözü Büyükşehir Belediye dönemi içerisinde Kapaklı için yapılması planlanan projelere getirdi. 2019 yılına kadar Büyükşehir’den Kapaklı’ya 96 milyon liralık proje bedeli ayrıldığını belirten Yılmaz “Bu projelerin hiç biri hayata geçecek projeler değildir. 2016-2017 ve 2018 yılı için Kapaklı’ya yeni proje yatırımı yok. ” dedi.

“SORUNLAR SÜRÜYOR”


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm 12 belediyenin CHP’li olduğunu kaydeden Yılmaz “Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görev yapan 60 meclis üyesinin 45’i CHP’li meclis üyesi, 12’si de belediye başkanıdır. Şimdiye kadar Kapaklı’ya ne yapıldı? Kapaklı Kaymakamlık Hizmet Binası için yer tahsisine önce onay veren ardından da tam tersi şekilde mücadele veren İrfan Mandalı değil midir? 1 okul temeli atıldı, onun da yapımı sürüyor. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın Kapaklı’ya bir şeyler katabilecek durumu bulunmuyor. Sorunlar sürüyor. Her zaman Çerkezköy’ün arka bahçesi olduğumuzu söylüyor. Ancak bu şekilde devam ettikçe her zaman Çerkezköy’ün arka bahçesi olarak kalacağız. Kapaklı yönetimi, Kapaklı’dan kopuk bir şekilde devam ediyor” diye konuştu. Soru-cevap kısmı sonrasında değerlendirme toplantısı sona erdi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (4)
vatandas 6 yıl önce
İrfan mandalina karşısında hep.muhalefet olacaksınız.halk sizden daha doğru goruyo.sn.Akp ilçe başkanı ve akp kapakli yönetimi. .
Muhalefet böyle yapılmaz 6 yıl önce
Hiçte komik olmamış madem muhalefet edeceksiniz gidin emlak konutları ile karaağaç arasında yapılan yola bakın yapıldıktan 10gün sonra çöktü sürekli mıcırla dolduruyorlar
trakya22 6 yıl önce
Çok doğlu söylemişler köyden bir farkımız yok katılıyorum
ihsan 6 yıl önce
Akp neyi beğenmişki? 10 sene çerkezköyü akp yönetti. Ayakkabısı olmayanlar bmw cip sahibi oldu çerkezköyün hali ortada.. yeni belediye 2 senede bunların 9 senelik borcunu sırtladı yetmedi sokaklara adam boyu boru döşüyor bunların derdi ise yollar battı zart zurt diye dedikodu yapmak.. akp belediyesi aynı yolu 6 ayda 3 kere asfaltlamak için kredi çekerken dertleri yoktu..şimdiki belediye bu kredileri öder ama beğenmezler. Akp her yerde aynı muhalefeti kabul etmez muhalefeti yapmayıda beceremez.
banner683
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31