AK Parti’den öğretmenlere karanfilli kutlama

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ile ilçe yönetim kurulu üyeleri 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle okulları ziyaret ederek öğretmenlere birer karanfil takdim ettiler.

AK Parti’den öğretmenlere karanfilli kutlama
EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 
AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle 3 okulu ziyaret ederek öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar.
OKULLARI TEK TEK ZİYARET ETTİLER
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Selda Yeşil, Handan Yılmaz, Nuray Sivri ile İrfan Ak ilk olarak Tepe İlkokulu’na ziyarette bulundular. Okul Müdürü Fahrettin Karaman tarafından karşılanan AK Partili heyet öğretmenler odasında ağırlanırken, AK Partililer tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak tek tek karanfil hediye ettiler.  
“SIKINTILARIMIZI İLGİLİ MERCİLERE BİLDİRİYORUZ’’
Tepe İlkokulu Müdürü Karaman ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek AK Partililere teşekkür etti. Okul hakkında bilgilendirmede bulunarak sözlerini sürdüren Karaman “okulumuz Özel İdare tarafından yapıldı. Herhangi bir eksiğimiz olduğu zaman konuyu Özel İdareye bildiriyoruz. Ayrıca Belediye Başkanımız Ali Ertem de bizlere çok yardımcı oluyor. Şu an itibariyle 32 öğretmenimiz ve 460 öğrencimiz var. Yeni bir okul olmamıza rağmen okulumuza yoğun talep gösteriliyor.” diye konuştu.
“OKULUN BİR KATINI KULLANMIYORUZ’’
Okulun 960 öğrenci kapasiteli olduğunu kaydeden Karaman, “bu yıl okulumuzun bir katını kullanmıyoruz. Ücretli olarak çalışan 5 hizmetli çalışanımız var. Okul konusunda en çok mağdur olan bölge Tepe bölgesiydi ancak yapılan bu yeni okulla sıkıntılar da ortadan kalkmış oldu.” dedi.“KAMPÜS SİSTEMİ İLE ÇERKEZKÖY RAHAT BİR NEFES ALACAK’’
Alaettin Demirbağ, Ambardere mevkiine kurulması planlanan kampus okul projesinden bahsederek, “kampus sistemiyle birlikte tüm ortaokullar ile liseler tek bir merkezde toplanacak. Merkezdeki okullar ise ilkokullara kalmış olacak. 2-3 yıl içerisinde bu sistemin hayata geçirileceğini tahmin ediyoruz. ” ifadelerine yer verdi.EN ÇOK RAĞBET ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜNE
banner287
AK Partililerin ikinci durağı Hacı Fahri Zümbül Kız Meslek Lisesi oldu. Okul Müdürü Mehmet Demirci partilileri odasında ağırladı. Okul hakkında bilgilendirmede bulunan Mehmet Demirci, okul bünyesinde 550 öğrencinin bulunduğunu belirterek, bunun dışında 50 öğrencinin ise kreş öğrencisi olduğunu söyledi.  Kayıt sistemiyle öğrenci aldıkları için okullarına yoğun bir talep olduğunu söyleyen Demirci şöyle devam etti: “Okulumuza Karaağaç, Kapaklı, Kızılpınar, Büyükçavuşlu ve merkezden gelen öğrencilerimiz var. Okulumuzda Çocuk gelişimi ve eğitimi, giyim ve üretim teknolojileri ile yiyecek ve içecek hizmetleri olmak üzere 3 bölümümüz bulunuyor. En çok rağbet de çocuk gelişimi ve eğitim bölümüne oluyor.”BAŞKANDAN RESİMLİ MÜZİK ESPİRİSİ
Okul Müdürü Mehmet Demirci konuşmasının ardından kendi fotoğraf makinesini çıkararak hatıra olarak fotoğraf çekmek istedi. Bu esnada bilgisayarda çalan Fenerbahçe Marşı’nı duyan koyu Trabzonsporlu Alaettin Demirbağ, ‘inşallah bu resimde marş sesi çıkmaz’ diyerek salonda bulunanları kahkahaya boğdu.
HAYIRLARIN DEVAMININ GELMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ
Kız Meslek Lisesi Müdür Başyardımcısı Gökhan Baş ise okuldaki eksikler için AK Partililerden destek istedi. Baş, okul çevresinde bulunan duvarların üstünün panel çitlerle kapatılmasını isteyerek, “bugüne kadar Belediye Başkanımızın çok desteğini gördük. Her gittiğimizde bizleri nezaketle karşıladı. İlk defa eğitime destek veren belediyeyi burada gördüm. Sizlerden isteğimiz okulumuzun etrafında bulunan duvarların üstlerinin panel çitlerle kapatılmasıdır. Bununla birlikte okulda hiçbir eksiğimiz kalmamış olacak” diye konuştu.“OKULLAR YEREL YÖNETİMLERE DEVREDİLMELİ’’
Müdür Başyardımcısı Gökhan Baş’ın sözlerini tamamlamasının ardından konuşan Demirbağ, “belediyeler artık okullara direk yardımda bulunabiliyorlar. Belediyeler encümen kararlarıyla bütçelerinin belli bir kısmını okullara ayırabiliyor. Bana göre okullar yerel yönetimlere devredilmedir. Bu sayede tüm eksiklikler ve sıkıntılar da yerel yönetimler sayesinde giderilmiş olur.’’ Diye konuştu.
ANAOKULU’NU DA ZİYARET ETTİLER
Yapılan konuşmaların ardından AK Partili heyet dersten çıkan öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak kendilerine karanfil takdim ettiler. AK Parti İlçe yönetimi son olarak Zübeyde Hanım Anaokulu’na ziyarette bulundu. Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Sebahat Uslu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, AK Partililere teşekkür etti. Burada da öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan AK Partili heyet daha sonra öğretmenlere birer karanfil hediye ettiler. Eksikliklerin yavaş yavaş tamamlandığı bilgisini veren Anaokulu Müdürü Uslu, “ufak tefek eksikliklerimiz kaldı ama onlar da yavaş yavaş tamamlanmak üzere. 6 sınıf ve 12 Şubeden oluşan Anaokulumuzda 232 minik öğrencimiz bulunuyor.” şeklinde konuştu. AK Partili heyet ardından ziyaretlerini tamamladı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306