AK Parti’den Tıp Bayramı ziyaretleri

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle hastaneleri ziyaret ederek, doktorlar ile sağlık personelinin bayramını kutladı. Ziyaretlerde doktorlar ve sağlık çalışanlarının sorunlarını da dinleyen Başkan Demirbağ, 2013 yılının tüm sağlık çalışanları adına iyi geçmesi temennisinde bulundu.

AK Parti’den Tıp Bayramı ziyaretleri
ÇerkezköyBakış - 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ beraberinde AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Selda Yeşil, İrfan Ak ile Mustafa Seçkin, dün dizi ziyaretlerde bulundu.
İLK DURAK DEVLET HASTANESİ OLDU
AK Partili heyetin ilk durağı Çerkezköy Devlet Hastanesi oldu. Burada Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Karaoğlu, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Fuat Yalvaç, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Yalçın Ay ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Narten Baydemir ile görüşen AK Partililer, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.
“TÜRKİYE SAĞLIKTA ÖRNEK ALINAN ÜLKE HALİNE GELDİ’’
Ziyarette konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti iktidarı döneminde sağlık konusunda Türkiye’nin çağ atladığını ifade ederek, “Birçok konuda yapılan değişikliklerle vatandaşın sağlık hizmetine ulaşmada önündeki engeller kaldırıldı. Artık Türkiye, dünyanın birçok ülkesi tarafından örnek alınan bir ülke haline geldi.’’ Dedi.BAŞHEKİM KARAOĞLU BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU
Demirbağ, Sağlık Bakanlığı tarafından AR-GE çalışmalarına büyük önem verildiğini ifade ederek 2013 yılının sağlık çalışanları adına iyi geçmesi temennisinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek AK Partili heyete teşekkür eden Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Karaoğlu, hastane olarak hizmetlerinden bahsetti.
“PERSONEL AÇIĞI ORTAYA ÇIKIYOR’’
Sağlık sektöründe personel açılığı olduğunu ifade eden Başhekim Karaoğlu “Nüfusun artmasına paralel olarak, personel açığı ortaya çıkıyor. Bir doktorun en az 10 yıl, diğer sağlık çalışanlarının ise 4-5 yılda istihdam edildiği göz önüne alınırsa sorunun daha net görünebileceğini söyleyen Karaoğlu, sağlık çalışanları üzerindeki yükün de arttığını ifade etti. Karaoğlu, sorunların çözüleceğinden umutlu olduğunu söyleyerek, önümüzdeki günlerde Yeni Devlet Hastanesi’nin yapılacak olan ön yeterlik ihalesine değindi. İhalenin 21 Mart’ta gerçekleştirileceğini belirten Uzm. Dr. Necati Karaoğlu, Yeni Devlet Hastanesi’nin yapımıyla birlikte kadro sayılarının da artacağını söyledi.
“KARDİYOLOG SAYISI İKİYE ÇIKTI’’
Çerkezköy’ün il merkezi ile kıyaslandırıldığında doktor sayısının düşük olduğunu ifade eden Başhekim Karaoğlu, son doktor atamalarına da değindi. Çerkezköy’de 1 olan kardiyolog sayısının son yapılan atama ile birlikte ikiye çıktığını açıklayan Uzm. Dr. Necati Karaoğlu “Bir doktorumuz ana binada diğeri ise Kapaklı Binası’nda hizmet veriyor. Ayrıca radyoloji uzmanı, çocuk doktoru da göreve başlayacak.’’ Dedi.“DİŞ HASTANESİ ÇORLU’DAN BAĞIMSIZ OLMALI’’
AK Partili heyetin ikinci durağı Çerkezköy Diş Tedavi ve Protez Merkezi oldu. Burada Çerkezköy Diş Tedavi ve Protez Merkezi Başhekim Yardımcısı Dt.Emrah Metin ile görüşen AK Partililer, Emrah Metin nezdinden tüm çalışanların Tıp Bayramı’nı kutladı. Alaettin Demirbağ ziyarette, Başhekim Yardımcısı Metin’den ihtiyaçlar hakkında bilgi aldı. Demirbağ, Çerkezköy Diş Tedavi ve Protez Merkezi’nin bağımsız bir merkez olarak faaliyet göstermesi için başlattıkları çalışmanın sürdüğünü ifade ederek, çalışmaların olumlu sonuçlanması ile birlikte Çerkezköy Diş Tedavi ve Protez Merkezi’nin bağımsız olarak faaliyet göstereceğini kaydetti.
banner287
ÖZEL HASTANELERİ DE ZİYARET ETTİLER
Alaettin Demirbağ ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, özel hastaneleri de ziyaret ettiler. Özel Optimed Hastanesi’nde Başhekim Op. Dr. Ayhan Arslan ile görüşen AK Partili heyet, tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladılar. Ziyarette Özel Optimed Hastanesi Başhemşiresi Sevda Sümbül de hazır bulundu.KALP CERRAHİSİ DÜŞÜNÜLÜYOR
Başhekim Arslan, çalışmaları hakkında genel bir bilgilendirme yaparak, çalışmalarından bahsetti. Hastanenin yanına ek bir bina yapacaklarını kaydeden Arslan, açmayı planladıkları Kalp Cerrahisi bölümü için de girişimlerde bulunacaklarını belirtti. Bunun üzerine Alaettin Demirbağ, Kalp Cerrahisi bölümünün açılabilmesi için üzerlerine düşeni yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi. Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından Başhekim Op. Dr. Ayhan Arslan misafirlerine çıkışa kadar eşlik etti.
“TAM DONANIMLI BİR HASTANE OLACAK’’
AK Partili heyetin bir sonraki durağı Özel Çerkezköy Hastanesi oldu. AK Partilileri Özel Çerkezköy Hastanesi Başhakemi Op. Dr. Ahmet  Türker ile Genel Koordinatör Alper Atasoy ağırladı. Alaettin Demirbağ, Tıp Bayramı nedeniyle ziyarette bulunduklarını söyleyerek, Özel Çerkezköy Hastanesi doktor ve sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutladı. Özel Çerkezköy Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Türker, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek AK Partili heyete teşekkür etti. Yeni hastanede devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Türker “Donanımlı bir hastane inşa ediyoruz. Tüm ayrıntıların en iyisi olması için uğraş veriyoruz. Alacağımız cihazlarının en iyisi olmasına dikkat ediyoruz. Cihazların maliyeti yaklaşık hastane yapımı kadar olacak.’’ Dedi.İSİME HENÜZ KARAR VERİLMEDİ
Kaba inşaatın büyük oranda tamamlandığını ifade eden Op. Dr. Ahmet Türker, ince işçilik çalışmalarının da bir yandan sürdüğünü kaydetti. Yıl sonuna doğru hastanenin tüm çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini söyleyen Türker, hastaneye konulacak isim konusunda ise henüz bir karar vermediklerini ifade etti. Türker, özel hastaneler olarak kadro sıkıntısı yaşadıklarını ifade ederek Sağlık Bakanlığı’nın özel hastanelere kadro açmada belirli şartlar öne sürdüğünü belirtti. Hizmete tam teşekküllü bir hastane olarak başlamak istediklerini söyleyen Türker “Bunun için girişimlerimizi sürdürüyoruz. İnşallah tam teşekküllü bir hastane olarak hizmete başlayacağız.’’ Dedi. Alaettin Demirbağ, özel hastanelerin önemine değinerek kadro konusunda AK Parti olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.
ZİYARETLER İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE SONA ERDİ
Özel Çerkezköy Hastanesi’ne gerçekleştirilen ziyaretin ardından AK Partililer, Özel Akut Polikliniği’ne ziyarette bulundular. Özel Akut Polikliniği’nin sahibi Estetisyen Başak Başkurt ile görüşen AK Partililer son olarak Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladılar.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306