AK Partili Gençler engellilere yardımlarını sürdürüyor

AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları yönetimi, engelli vatandaşlara destek amaçlı yürüttükleri proje kapsamında zihinsel ve fiziksel engelli Duygu İlaslan’a tekerlekli sandalye armağan etti.

AK Partili Gençler engellilere yardımlarını sürdürüyor
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla yaptığı tekerlekli sandalye yardımına Karaağaç’ın ardından Çerkezköy’de devam etti.
İLÇE BAŞKANI DA GENÇLERE EŞLİK ETTİ
AK Partili Gençler bu kez Fevzipaşa Mahallesi’nde ikamet eden zihinsel ve fiziksel engelli Duygu İlaslan’ın evini ziyaret ederek, kendisine tekerlekli sandalye hediye ederken, İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’da gençleri yalnız bırakmadı.
“ENGELLERİNİ KALDIRABİLMEK ADINA YANLARINDAYIZ’’
AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları olarak ‘engelli’ kelimesini lügatlerden kaldırmak ve aynı zamanda engelleri kaldırmak amacıyla bir araya geldiklerini belirten Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Sebahattin Çolakoğlu, “Bizler engelli yerine ‘engele takılan’ demeyi tercih ediyor, böylece üzerimize bir misyon yüklüyoruz. Bu da engelleri ortadan kaldırmaktır. Engelli vatandaşların evlerini ziyaret ederek, taleplerini ellimizden geldiğince yerine getirdik. Bugün ise yürüyememe engeline takılan kardeşimize yardımcı olabilmek, takıldığı engelleri bir nebze olsun ortadan kaldırabilmek için bir tekerlekli sandalye hediye ediyoruz” dedi.


banner287

“SAKAT KALABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNEREK ONLARA YARDIMCI OLALIM’’
Çolakoğlu, şöyle devam etti: “Asıl amacımız engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak. Bir gün bizim de sakat kalabileceğimizi aklımızdan çıkarmadan onlara yardımcı olalım. Elimizden geldiğince engelli arkadaşlarımızla hep bir arada olma çabasındayız. Asla ve asla yalnız değiller.”
“KANUNLARIMIZ DA ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZDAN YANA’’
Çolakoğlu açıklamasında, engellilerin de hayatlarını sürdürebilmeleri için çalışmaları ve gelir sağlamaları gerektiğine dikkat çekerek, “Engellilere acıyarak ya da onlara bakıp duygulanarak sorunlarını çözemeyiz. Onların da yapabileceği işler vardır. Engellilerin iş sahibi olmalarına yardımcı olmak zorundayız. Kanunlarımız iş yerlerinde çalışan her yüz işçiden ikisinin sakat işçi olmasını zorunlu kılmıştır” açıklamasında bulundu.
 Haber: Emrah ÇOĞALAN


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306