AK Partili Gençler Romanlar’ı dinledi

AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Yönetimi, önceki akşam Bağlık Mahallesi’nde roman vatandaşları ziyaret ettiler. Ziyarette mahalleliyle bir araya gelen AK Partili Gençler, roman vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek, 80’e yakın öğrencinin de ihtiyaç malzemelerini karşıladılar.

AK Partili Gençler Romanlar’ı dinledi
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Yönetimi, Bağlık Mahallesi’nde bulunan Roman vatandaşları ziyaret ederek sıkıntılarını dinlediler.
VATANDAŞLARIN SIKINTILARINI TEK TEK NOT ALDILAR
AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları yönetimi Roman vatandaşların sıkıntılarını dinlemek ve kendileriyle bir araya gelmek için önceki akşam Bağlık Mahallesi’ne ziyaret düzenlediler. Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli başkanlığında gerçekleşen ziyarete Gençlik Kolları yönetiminden Kaan Taşkın, Rauf Karadiş ve Furkan Tezcan  katıldı. Roman vatandaşlarının geniş bir katılım gösterdiği ziyarette, AK Partili Gençler kendilerine iletilen talepleri tek tek not aldılar. Hasta olan Roman vatandaşlarını da ziyaret eden gençler kendilerine erzak konusunda da yardımcı oldular.
80 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI YAPILDI
AK Parti Gençlik Kolları Yönetimi, Romanlar Derneği vasıtasıyla önceden tespit edilen yaklaşık 80 öğrenci için de yaklaşık bir saat içinde kırtasiye malzemeleri tedarik ederek öğrencilere yardımda bulundular. Ziyaret hakkında bilgi veren AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, “Yapısal sıkıntılarının çözüleceği hakkında halkımızla birlikte bir yol haritası belirlemeye çalıştık. Derneğimizin Çerkezköy kamuoyundaki imajı ve bu imajının geliştirilmesi adına karşılıklı üzerimize düşeni yapacağımıza dair söz verdik” dedi.


banner287

“HERKESİ KOLLARINI SIVAMAYA ÇAĞIRIYORUM’’
Küreselleşme sonucunda yaşanan modernizasyon sürecinin beraberinde kentleşmeyi getirdiğini kaydeden Danyeli, “Roman vatandaşlarımızın ekmeğini kazanmak için sarıldıkları işler bellidir. Bu işlerin kent alanlarında yapılması bugün zor yarın neredeyse imkansız hale gelecektir. Bunun için roman vatandaşlarımızın hayatlarında dinamik bir dönüşüm sürecinin yaşanması adına tüm bürokratlarımızı, sanayicilerimizi kollarını sıvamaya çağırıyorum. Bugün Çerkezköy ve beldelerin 400 civarında  fabrika bulunmaktadır. Bu fabrikalarımızın her birinde en az yüz kişi istihdam edilmektedir. Roman vatandaşlarımızın bu fabrikalarda istihdamı demek hayat refah ve düzeylerinin normal seviyelere gelmesi yakınlaşması demektir” diye konuştu.
“VATANDAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKIP YARDIMCI OLALIM’’
Bir vatandaş olarak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nden roman vatandaşların istihdamı için bir çalışma yapmalarını isteyen Danyeli şunları söyledi; “Milletimiz bir ve beraber olduğu sürece güçlüdür, o derecede devletimiz güçlenir. Zincirleme refah anlayışı da birlik ve beraberlik şeklinde mümkün olabilir. Vatandaşlarımıza sahip çıkalım ve yardımcı olalım”
 Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510