AK Partili Gençler’den Erzurumlular Derneği’ne ziyaret

AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Çerkezköy Erzurumlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne ziyarette bulundu. İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Mehmet Can Danyeli, Çerkezköy’de kültürler arası etkileşimi arttırma adına bir festival düzenleyeceklerini söyledi.

AK Partili Gençler’den Erzurumlular Derneği’ne ziyaret
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Yönetimi, Dernek ziyaretlerine Çerkezköy Erzurumlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nden başladı.
ERZURUMLULAR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİLER
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın da yer aldığı ziyarette AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Sebahattin Çolakoğlu, Ahmet Yıldız, Seçkin Karakoç, Emre Güneş ile AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Vahdet Akın önceki gün saat 19.30’da Çerkezköy Erzurumlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret ederek Çerkezköy’de ikamet eden Erzurumlularla bir araya geldi.
“ÜZERİ ASFALTLA KAPLANIYOR’’
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, ziyarette kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Elektrik hatlarının yer altına alınması nedeniyle birçok farklı noktanın kazıldığının ifade edilmesi üzerine Demirbağ “Elektrik kesintilerinin önüne geçmek ve kaliteli enerji verebilme adına bir birçok farklı noktalarda kazı çalışması yapıldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından kazılan yerlerin üzeri asfaltla kaplanıyor.’’ Dedi.
“ŞİŞLİ GİBİ DEĞİL, YENİ GELİŞİYOR’’
Yollarda zaman zaman meydana gelen bozulmaların normal olduğunu dile getiren Demirbağ, “Çerkezköy’de bulunan binaların en az yüzde 60’ı 2004 yılından sonra inşa edildi. Bu binaların yapımları sırasında ise, hafriyat kamyonları yolları yıprattı. Bu yıpratma ile birlikte yollar tekrar onarılıyor. Burası Şişli gibi 30 yıl önce gelişimini tamamlamış bir yer değil, Çerkezköy yeni yeni gelişen bir yer. Çerkezköy’ün ilçe merkezindeki nüfusu 2004 yılında 40 bindi, şu an merkezdeki bu nüfus 85 bini aştı. Bu da Çerkezköy’ün bir katı daha hizmet ihtiyacı arttığının göstergesidir. AK Parti iktidarında Çerkezköy’ün dört bir yanı hizmet almıştır.’’ İfadelerini kullandı.
 “HEDEF 2 AYDA BİR ZİYARET’’
Başkan Demirbağ’ın ardından söz alan Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, ilk ziyaretlerini Erzurumlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne yaptıklarını söyleyerek “Hedefimiz her ay 2 derneğimizi ziyaret edip, Gençlik Kolları üyeleri olarak dernek üyelerimizin sıkıntılarını dinleyip, bunları ilgili mercilere en hızlı şekilde ulaştırmaktır.’’ Dedi.banner287
“BÜYÜK BİR KATMA DEĞERSİNİZ’’
Danyeli, ülkedeki dernek sayılarının yüksekliğinin kültürel zenginlikler açısından önemli olduğunu ifade ederek “Bu dernekler kültürel birlikteliklere ve şehir hayatının zorluklarına bir liman görevi de görmektedir. Erzurumlular Derneği Çerkezköy’deki Erzurumlu vatandaşların bir arada fikir alış verişi yapabilecekleri , birbirleri ile irtibata geçebilecekleri, dertleşebilecekleri bir ortam olması açısından büyük bir katma değerdir.’’ değerlendirmesin bulundu.
“BİR HAFTA İÇERİSİNDE DÖNÜŞ YAPILACAK’’
“Gençlik Kolları yönetimi olarak sizlerin yerel belediye yönetiminden, gençlik kollarından, ilçe teşkilatından, il teşkilatından ve hatta genel merkezimizden olan taleplerinizi dinleyeceğiz.’’ Diyerek konuşmasını sürdüren Danyeli, “Bu amaçla sizlere beklenti ve şikayetleri yazmak üzere bir form dağıtacağız. Bu formları ise, bizzat Tekirdağ Milletvekillerimize ulaştırarak, beklentilerinizin faaliyete geçmesini sağlamak adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Dağıtacağımız formlarda telefon numaralarınızı yazmak istiyoruz. Daha sonra bu numaralardan sizlere en geç bir hafta içerisinde ulaşarak, irtibat halinde olacağız. Tüm bunları yaparken de halka hizmetin saatinin olmadığını biliyoruz. Bizler günün her saati ulaşabilirsiniz. Hizmet adına çıktığımız yolda, verdiğimiz sözleri tutmamız bizlerin öncelikli gayesidir.’’ Şeklinde konuştu.“SESİNİZ SESİMİZDİR’’
AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli ilk ziyaretlerinde kendilerini yalnız bırakmadığını belirttiği İlçe Başkanı Demirbağ’a da teşekkürlerini sunarken, “Zaman zaman programlarımıza vekillerimizi, belediye başkanlarımızı da davet etmeyi düşünüyoruz. Unutmayın ki sesimiz sesinizdir. Bu kapsamda Gençlik Kolları Yönetimi olarak da kısa sürede bir festival düzenlemeyi amaçlıyoruz. Festivalde 70 millet tek yürekte bir araya gelecek. Bu da kültürler arası etkileşimi arttırılması için azami derecede fonksiyonel bir rol oynayacak.’’ İfadelerini kullandı.
PLAKET TAKDİM ETTİ
Danyeli, konuşmasının ardından tüm dernek üyelerine teşekkürlerini ederek, Dernek Başkanı Nurettin Akın’ın şehir dışında bulunmasından ötürü dernek adına hazırlanan plaketi Dernek Üyelerinden Kerim Akın’a takdim etti. Plaket takdiminin ardından program sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306