AK Partili Gençlerden esnaf ziyareti

AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Yönetimi, bir dizi esnaf ziyaretinde bulundu. AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın da yer aldığı ziyaretlerde AK Partili Gençler, esnafların sıkıntılarını dinleyerek talepleri not altılar.

AK Partili Gençlerden esnaf ziyareti
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli ile AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Seçkin Karakoç, Taner Aksu ile Sebahattin Çolakoğlu önceki gün esnaf ziyareti gerçekleştirdi.
“ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK İSTİYORUZ’’
Esnaf ziyaretlerinde İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ gençlere eşlik etti. İlk olarak Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde esnaf ziyaretinde bulunan AK Partili gençler ardından Atatürk Caddesi ile Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki esnaflara birer ziyarette bulundular. Ziyaretler hakkında konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, “Bizler AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları olarak her zaman esnafımızın sıkıntısını dinlemeye ve çözüm yolunda elimizi taşın altına koymaya hazırız. Esnaflarımızın her türlü probleminin en iyi dinleyicisi bizler olmak istiyoruz. Esnaf ziyaretlerimizdeki asıl amacımız esnafımızın problemlerini ilgili mercilere birinci ağızdan iletip, hızlı çözüme kavuşmasını sağlamaktır.” Dedi.
ESNAFIN TANITIMINI DA YAPACAKLAR
Esnaf ziyaretlerindeki diğer bir amacın ise esnafın tanıtımını, reklamını kurulacak bir web sitesi vasıtasıyla yapabilmek olduğunu belirten Danyeli, “Küçük ve orta ölçekli esnaflarımızın bizlere eski kültürümüzden kalan en değerli ticari ahlak örnekleri olduğuna inanıyoruz. Emek yoğun üretim ile ticari ilişkilerin hala ülkemizde yoğun olması, eskiye bağılılığımızın bir öğretisidir.” Şeklinde konuştu.

banner287


HÜKÜMET KÜÇÜK ESNAFI KORUYOR
Gelişen konjonktür ve hızla farklılaşan ticaretin küçük esnaf için rekabet güçsüzlüğü oluşturduğunu söyleyen Danyeli “Bunun çözümü de farklılaşma ve innovasyon ile mümkündür. Hükümetimizin yaptığı çeşitli çalışmalarla yerel esnafı koruma ve kalkındırma adına büyük emekler harcandığı ortadadır. Fakat bu tek başına yeterli değildir. Esnafımız için kamu tarafından tedarik edilen kalkınma paketlerini ve gelişimi için proje karşılığı verilen hibeleri öncelikli olarak bizler esnafımıza iyi duyurmalı, bir nevi onların gönüllü danışmanlığını yapmalıyız.” Dedi.
AK GENÇLİK OLARAK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK
Ak Gençlik olarak küçük esnaflarla ilgili projeler de üreteceklerini açıklayan Danyeli şunları söyledi: “Bu durum dahilinde esnafımıza innovasyon ve devlet destekleriyle ilgili bir kitapçık hazırlayacağız. Bu kitapçık küçük ve orta ölçekli işletmeler için inşallah bir pusula hükmü taşır da bizler de esnafımızın yanında olduğumuzu sözde değil özde gösteririz.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 15:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
esnaf
esnaf - 6 yıl Önce

bir esnaf olarak iflas durumunda olduğumuzu itiraf ediyorum. malesef çerkezköyde fabrikaların düşük maaş politikaları ve bu konuya belediye ticaret odası ve esnaf sanatkarlar odasının ilgisiz kalması çok üzücüdür. esnaf arkadaşlarımızın çoğu vergi borcunu yada bağkur primlerini yatıramıyor ayrıca seçime bir sene kala gezip halimizi sormanız da acı vericidir neyse en azından hatırlanmak iyi

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306