Bağlık Köprüsü Karayolları’nın sorumluğunda

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın kıraathane ziyaretlerindeki yeni durağı Kumlu Geçit’te bulunan Yörük Kıraathanesi oldu. Ziyarette Bağlık Mahallesi’nde oturduğunu söyleyen bir mahalleli Bağlık Köprüsü’nün çok dik olduğunu belirterek çözüm beklediklerini belirtmesi üzerine Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem “Yol karayollarına ait olduğu için bizim belediye olarak yapabileceğimiz bir şey yok. Yol, Karayollarına değil de bize ait olmuş olsaydı emin olun çözüm adına elimizden gelen gayreti gösterirdik. Karayollarını her seferinde arayıp, ‘siz yapmayın biz yapalım’ teklifi sunduğumuzda dahi Belediye’ye olumlu bir cevap vermiyorlar’’ ifadelerini kullandı.

Bağlık Köprüsü Karayolları’nın sorumluğunda
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın kıraathane ziyaretlerindeki yeni durağı Kumlu Geçit’te bulunan Yörük Kıraathanesi oldu.
“SİYASET YAPMAK İÇİN DEĞİL SORUNLARINIZI DİNLEMEYE GELDİK’’
Önceki akşam saat 19.30’da düzenlenen ziyarete Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in yanı sıra, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Belediye Meclis üyesi Hasan İşcan ile AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Kıraathanedeki vatandaşlarla yapılan kısa sohbetin ardından halkla iç içe olmak adına kahvehane ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini söyleyen İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, ziyaret esnasında vatandaşların sıkıntı, şikayet ve isteklerini kendilerine iletmelerini isteyerek, “Sizlerle istişare ederek varsa bir sıkıntınız bu konular hakkında fikir alışverişinde bulunmak için sizlerle birlikte oluyoruz. Sizler sıkıntı ve sorunlarınızı bizlere ileteceksiniz ki bizlerde yardımcı olmak adına elimizden geleni yapabilelim. Şikayetlerini günlük hayattan, iş yerinden ve belediyeyle de ilgili olabilir. Her türlü soru ve görüşlerinize açığız. Bizler buraya siyaset yapmak için değil sizleri dinlemek için geliyoruz” dedi.
YOL KARAYOLLARINA AİT
Demirbağ’ın konuşmasının ardından Bağlık’ta ikamet ettiğini belirten bir vatandaş, Bağlık Köprüsü’ne çözüm bulunmasını istediğini belirterek, köprünün rampasının çok dik olduğunu ifade etti. Vatandaşın sorusuna cevap veren Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, “Bundan sonrası için o köprü için bir şey yapmamız mümkün değil. Yol karayollarına ait olduğu için bizim belediye olarak yapabileceğimiz bir şey yok. Karayollarına değil de bize ait olmuş olsaydı emin olun çözüm adına elimizden gelen gayreti gösterirdik.” diye konuştu.“KÜPESİZ KÖPEKLERİ BELEDİYEYE BİLDİRİN’’
Her kahvehane ziyaretinde olduğu gibi bu kahvehane ziyaretinde de vatandaşlar köpeklerden dolayı şikayette bulunurken, Başkan Ertem, kulağında küpe olan köpeklerden korkulmaması gerektiğini ifade ederek, “Sokaklarda gördüğünüz köpeklerin kulaklarında küpe yoksa derhal belediyeyi arayarak haber verebilirsiniz. Ekiplerimiz küpesiz köpekleri yakalayarak gerekli kısırlaştırma ve diğer bakımlarını tamamladıktan sonra yeniden sokağa salarlar. Köpekleri öldürmek gibi bir durum asla söz konusu olamaz.” cevabını verdi.
“CADDELERİ DEĞİL SOKAKLARI TRAFİĞE KAPATABİLİRİZ’’
banner287
Trafik sıkışıklığı, B/S/H kavşağı hem zemin geçidi ve park sorunu hakkında da konuşan Belediye Başkanı Ali Ertem, “Hemzemin geçitte günde en fazla 10 sefer tren geçişi yaşanıyordur. O kısımda tıkanma olduğunu düşünmüyorum. Vatandaşlarımızın araçlarını gelişi güzel park etmelerinden dolayı trafikte sıkıntılar yaşanıyor. Bunlara çözüm getirmek adına 100 araçlık bir otopark projemiz var. Atatürk caddesini trafiğe kapatma gibi bir düşünce aklımda olsa da bu mümkün değil. Caddeleri trafiğe kapatamayız ancak sokakları trafiğe kapatabiliriz. Otopark yağacağımız alanda bulunan sokakları da trafiğe kapatacağız” dedi.“ARAÇLAR DÜZGÜN PARK EDİLİRSE SIKINTI YAŞANMAYACAK’’
Ücretli otopark konusunda yargıdan haklı çıktıklarını kaydeden Başkan Ertem, “ücretli otopark sayesinde lüzumsuz parklardan kurtulacağız. Caddeleri daraltmamız söz konusu olamaz. Çalışmalarımızı yaparken, az da olsa kaldırımları daraltarak yolları genişlettik. Araçları çarpraz park edilmesini istediğimiz için yollar daralmış gibi gözüküyor. Araçlar düzgün park edilmediği için sıkıntılar yaşanıyor” şeklinde konuştu.  
“DERE BOYUNDAKİ EVLER PEYDERPEY YIKILACAK’’
Bir vatandaş da dere boyunda bulunan evlerin akıbeti ile su faturalarına yansıtılan katı atık ve atık su bedellerini sordu. Dere boyunda bulunan 106 ev hakkında yıkılma kararının çıktığının bilgisini veren Ertem, şu ana kadar 30 evin yıkıldığını ve yıkım işlerinin peyderpey devam edeceğini söyledi. 2011 yılının sonunda çıkan kanun gereği katı atık ve atık su bedeli olarak bu bedelin vatandaşlardan tahsil edildiğini belirten Ali Ertem, “Su faturalarına 3,5 TL+KDV eklenerek bu bedel alınıyordu. Çıkarılan yönetmelikle 2013 ve 2014’te yapılan katı atık ve atık su bedelleri alınmayacak. 2012 yılından borcu olanların bedelleri 2013 yılında ki faturalarına yansıyacak ama borcu olmayanlardan artık bu bedel tahsil edilmeyecek” dedi.
EN UCUZ SU FİYATI ÇERKEZKÖY’DEDİR
En ucuz suyun Çerkezköy’de olduğunu kaydeden Başkan Ali Ertem şunları söyledi: “Dışarıdan gelen de burada oturan da Çerkezköylüdür. Kimseye farklı bir yaptırım uygulanamaz. Vatandaşımız ne kullanırsa kullansın bizde su fiyatı 1.90 TL’dir. Bize  en yakın su fiyatı 2,5 TL’dir. Bizim su fiyatımızdan aşağı bir su fiyatı bulamazsınız.’’ AK Partili heyet, Yörük Kıraathanesi’nin ardından Kumlu Geçit’te bulunan diğer kahvehaneleri de ziyaret etti.
Haber: Emrah Çoğalan-Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 6 yıl Önce

saokakları sudan kurtarın bari bi yağmur yağdı heryer göl araba geçerken millet kendini sağa sola atıyor kaldırım bile su içinde yeter artık ya yeter nedir bu insanların sizlerden çektiği bi kerede çıkın yağmurda yaya olarak dolaşın etrafı öyle bir anlatıyorsunuzki sanki cennet bahçesi çerkezköy.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306