Basın mensupları her türlü övgüye layıktır

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Divan Üyesi Özlem Yemişçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda toplumu bilgilendirme ve aydınlatma görevini yerine getiren medya çalışanlarının büyük fedakârlıklar içerisinde kutsal bir hizmeti yerine getirdiğini söyleyerek basın mensuplarının her türlü övgüye layık olduğunu söyledi.

Basın mensupları her türlü övgüye layıktır
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Divan Üyesi Özlem Yemişçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
“GÖREVLERİNİ ÖZVERİYLE YERİNE GETİRİYORLAR’’
Özlem Yemişçi, toplumu bilgilendirme ve aydınlatma görevini yerine getiren medya çalışanlarının büyük fedakârlıklar içerisinde kutsal bir hizmeti yerine getirdiğini söyleyerek “Toplum yararına kutsal bir görevin ifasını gece gündüz demeden büyük bir özveriyle yerine getiren basın mensupları her türlü övgüye layıktır. Tekirdağ Basını ise; gazetecilik, televizyonculuk, radyo yayıncılığı, internet haberciliği gibi alanlarda son dönemlerde çok büyük gelişmeler kaydetmiştir. Böylesine, fedakarlık isteyen, şartları ağır olan ve ehil kişiler tarafından icra edilen bu şerefli mesleğin, hassasiyetinin farkında olan hemşerilerim tarafından hakkıyla yerine getiriliyor olması benim için ayrı bir gurur vesilesidir.’’ İfadelerini kullandı.
banner287
“MEDYA EN ÖNEMLİ AKTÖRDÜR’’
Medyanın öneminden bahsederek sözlerini sürdüren Yemişçi şu görüşlere yer verdi: “İnsanlar arasındaki iletişimde, devlet politikalarının halka bildirilmesinde, bilim ve teknolojik gelişmelerde medya en önemli aktördür. Özellikle demokratik ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan birisi özgür ve tarafsız basının varlığıdır. Düşünce ve görüş farklılıklarını tarafsız bir şekilde toplumun bilinçlenmesi adına barış ve huzurun tesisi için ortaya koyan basına her zaman ihtiyacımız vardır. Sizlerin de takdir edeceği üzere iktidarımız döneminde basın mensuplarının çağdaş imkânlarla ve daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem vermekteyiz. Tüm bu düşünceler çerçevesinde, görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmayan, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmeyen doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygıyı kendine şiar edinmiş başta Tekirdağ yerel basınımız olmak üzere tüm medya çalışanlarının “ Gazeteciler Gününü” en içten dileklerimle kutlarım.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306