Başkan Ertem; ‘Çerkezköy 9 yılda çağ atladı’

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın Mart ayı danışma kurulu toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi’nin de katıldığı toplantıda konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem 2004 öncesi ile Çerkezköy’ün şimdiki durumunu kıyaslayarak “Hem altyapı hem üst yapı çalışmalarıyla Çerkezköy çağ atlamıştır. Bunu sadece partililer değil, tüm vatandaşlarımız çevresine dikkatli baktığında çok rahatlıkla göreceklerdir’’ dedi.

Başkan Ertem; ‘Çerkezköy 9 yılda çağ atladı’
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Mart ayı danışma kurulu toplantısı tamamlandı.
KATILIM YOĞUN OLDU
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda önceki akşam saat 19.00’da başlayan programa AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyeleri Sait Yazı ile Ali Gümüş, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, AK Parti Belde Başkanları, Çerkezköy, Kapaklı ve Belde Yönetim Kurulu, Kadın Kolları ile İlçe Gençlik Kolları Yönetimleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Karaca, Abdurrahman Çiçek ile Ercan Çorbacı ile partililer katıldı.
DİVAN OLUŞTURULDU
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Heyeti oluşturuldu. Önerge ile divan başkanlığına AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gümüş getirilirken divan üyeliklerine Uğur Kök, Berna Eşsiz, Ömer Faruk Düzgünel ile Filiz Güren getirildi. Mart ayı ilçe danışma kurulu toplantısında ilk konuşmayı AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ gerçekleştirdi. Toplantının hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Alaettin Demirbağ, genel ve yerel siyaset üzerine kısa değerlendirmelerde bulundu. Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Engelliler Okulu’nda düzenlenen programa değinen Demirbağ; “Engelliler Okulu’nda bazı sınıflarda 5 öğrenciye iki öğretmen, bazı sınıflarda ise 2 öğrenciye 2 öğretmen eğitim-öğretim veriyor. Bu, insana verilen değerdir.’’ Dedi.“HERKES KATKIN SUNMALI’’
Barış sürecine değinerek sözlerini sürdüren Alaettin Demirbağ, ülkede birlik ve beraberliği isteyen herkesten bu sürece katkı sunması gerektiğini söyledi. İlçe Teşkilatı olarak yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Demirbağ, bir aylık süre içerisinde 727 üye yaptıklarını açıkladı. Tüm partililerden üye çalışmasına destek vermelerini isteyen Alaettin Demirbağ, Nisan hedeflerinin Tekirdağ genelinde en ikinci sıraya yerleşmek olduğunu belirtti.“ALINAN ÖNLEMLERLE KADINA ŞİDDET AZALIYOR’’
Alaettin Demirbağ’ın konuşmasını tamamlamasının ardından AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi partililere seslendi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne değinerek sözlerine bağlayan Özlem Yemişçi, Türkiye’de kadına şiddetin sürekli arttığı yargısının doğruyu yansıtmadığını söyledi. Yemişçi, AK Parti hükümetinin altığı önlemler sayesinde kadına şiddetin azaldığını ifade ederek AK Parti döneminde kadına yönelik yapılan çalışmalardan bahsetti.“VATANDAŞLARI YANLIŞ BİLGİLENDİRİYORLAR’’
Partililerden Büyükşehir’i vatandaşlara anlatmalarını isteyen Özlem Yemişçi, muhalefet partisi temsilcilerinin büyükşehir konusunda halkı yanlış bilgilendirdiklerini söyledi.
GENÇLİK MERKEZİ 2013 YATIRIMINA ALINDI
Önümüzdeki günlerde Yeni Devlet Hastanesi’nin ihalesinin gerçekleştirileceğini ifade eden Yemişçi, Çerkezköy’e yapılacak olan Gençlik Merkezi’nin ise 2013 yatırım programına alındığını açıkladı.
“ŞİMDİYE KADAR YAPILMAYAN HİZMETİ YAPTIK’’
İlçe Danışma Kurulu Toplantısının basına açık bölümündeki son konuşmayı Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem gerçekleştirdi. Ali Ertem konuşmasında 9 yıllık görev süresinde yaptıkları çalışmaları genel hatlarıyla anlattı. 2004 öncesinde Çerkezköy genelinin yüzde 70 yollarının stabilize ve toprak yol olduğunu ifade eden Başkan Ertem, “Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz asfalt çalışmasıyla şimdiye kadar Çerkezköy’de yapılmayanı yaptık.’’ Dedi. Göreve geldikleri ilk günden itibaren alt yapı ve su konusuna ayrı bir önem verdiklerini anlayan Ali Ertem, “9 yıl boyunca su kesintisi yaşanmadı. Çerkezköy, Trakya’nın en kaliteli ve çevreye göre en ucuz suyunu tüketiyor. Ancak, sel felaketinde yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle bir iki gün su sıkıntısı yaşadık. Bu dönemde muhalefet bizleri karalamak için büyük çaba sarf ettiler.’’ Diye konuştu.
“ÇERKEZKÖY ÇAĞ ATLADI’’
Yapılan tüm alt yapı çalışmalarıyla birlikte Çerkezköy’ün çağ atladığını söyleyen Ali Ertem, partililerden yeni hizmetler için manevi destek istedi. Çerkezköylülerin her zaman en iyisine layık olduğunu söyleyen Ali Ertem, önümüzdeki günlerde gerçekleştirecekleri çalışmalardan da bahsetti. Kültür Merkezi projesinin tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Ali Ertem, ana caddelerdeki çöp konteynerlerini yer altına alacaklarını açıkladı. Vize Giyim önüne 100 araçlık otopark yapımı için hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade eden Ali Ertem, Atatürk Caddesi ile Öztrak Caddesi arasında, Belediye Meydanı’ndan Altıyol Kavşağına olan kısmın trafiğe kapatılacağını, yapılacak çalışma ile yeni bir görünüme kavuşturulacağını belirtti.
“BELEDİYE ZARARA UĞRAMADI’’
Güveniş ve Barbaros Caddesi’nde gerçekleştirilecek çalışmalardan bahsederek sözlerini sürdüren Ali Ertem, asfalt konusundaki eleştirilere de değindi. Asfalt çalışmasında bozulan yerlerin yeniden yapılacağını kaydeden Ali Ertem, bozulmadan dolayı belediyenin zarara uğramadığını söyledi.
“BU SORUNU SADECE AK PARTİ ÇÖZER’’
Başkan Ertem sözlerini barış sürecine değinerek tamamlandı. Terör konusunu sadece AK Parti’nin çözebileceğini söyleyen Ali Ertem, CHP ve MHP’yi sert ifadelerle eleştirdi. CHP’yi bu süreçte ikircilikli davranmakla itham eden Başkan Ertem isim vermeden MHP’nin kan üzerinden siyaset yaptığını söyledi. Konuşmaların tamamlanmasının ardından program basına kapalı bir şekilde sürdü.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çağ
Çağ - 7 yıl Önce

hakkatten nüfusu 90 bini geçen bir ilçenin spor alanının biri 10 km ötede kapaklıda osb de bir diğeride 5 km ötede yine şehir dışındaki tepe emlak konutlarında bu mu çağ atlamak? sizden öncekiler şehir içinde spor alanı yapmışlardı tüm maçlar orda yapılır izlemeye bir sürü vatandaş gelirdi esnaflarda bundan sebeplenirdi, bayram törenleri yarışlar hep bu stadda yapılır, genci çocuğu bu stadda top oynar güzel havalarda yürüyüş koşu yapardı, yeşil saha değildi toprak zemindi ama hiç yoktan iyiydi işimiz görülürdü.. havalar ıusınıyor şu anda ve "çağ atladığı söylenen" çerkezköyde doğru düzgün yürüyüş yapacak,spor yapacak alan yok bırak spor alanını kaldırımdan bile yürünmüyor, zabıta yok, trafik polisi yok sokaklar kaldırımlar kim kaparsa kim bulursa onun olsun şeklinde bölünmüş paylaştırılmış, belediyenizde kontrolü sağlayamamışsınız, sistemi oturtamamışsınız sadece siyasi söylemlerle günü kapatma gayretiniz güzel görünebilir fakat oy aldığınız seçmen gördüklerine bakıp size inanmıyor.

Yaşar
Yaşar - 7 yıl Önce

çağ mı? doğrudur, bir çok ilden bile büyük olan bu ilçe köy görüntüsüne büründü ne çağ atladık ama.... şaka gibi ya, ve her zamanki gibi kendi yapamadığınızı başkasının üzerine yıkıyorsunuz. büyükşehir olayı sizin başınızın altından çıktı buyrun siz açıklasanıza.millet sizin her yaptığınızı beğenip övgü dizmek zorundamı? büyükşehir olayını niye yaptığınızı hepimiz biliyoruz.

yurttaş
yurttaş - 7 yıl Önce

başkan el insaf ...eğer bu memleket çağ atladıysa,biz yontma taş çağındayız demekki...siz gelmeden tepe de bi yürüuüş parkuru vardı,bi zahmet bi sabah erken kalk,oraya bi bak bakalım senin ortakların ve diğer müteahhitler,ne hale getirmişler..anfiye bak...istasyondaki salona bak..

İşçi
İşçi - 7 yıl Önce

sayın başkan belediye esnaf sanatkarlar odası ve ticaret odası neden bizim sorunlarımızı dile getirmiyorsunuz. fabrikalar sözleşmişcesine düşük maaş (773.01) veriyorlar. sizleri besleyen biz işçileriz kaç yıldır bir satır bile gazetelere işçilerin çalışma koşulları ve düşük maaşları ile igili demeç vermediniz sanmayın ki takip etmiyoruz sanmayın ki tepkilermizi dile getirmeyeceğiz

Vatandaş
Vatandaş - 7 yıl Önce

sayın başkan futbol sahamızı geri istiyoruz resmi bayramları otogar ve atatürk viyadüğünün altındaki eski futbol sahasında kutlamak istiyoruz. oradaki ucube görüntü yerine halkın spor yapabileceği bir açık spor sahası istiyoruz. saygılar

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 7 yıl Önce

gülüyorum sadece

ip atlamıştır
ip atlamıştır - 7 yıl Önce

ip atlamak başkaaaa çağ atlamak başka....

vatandaş
vatandaş - 7 yıl Önce

hahahahhahah..... gülmekten başka birşey gelmiyor elimden... çıg atlamak değil. çıgın altında kalmıştır.. hersey acık ve net ortada.. neye dayanarak söyleniyor bu sözler anlamış değilim..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510