Başkan Ertem: En ucuz su bedeli Çerkezköy’de

Gazi Osman Paşa Mahallesi’ne gerçekleştirilen kıraathane ziyaretinde konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, çevre ilçe belediyeler arasınca en ucuz su ücreti ile katı atık bedelinin Çerkezköy’de olduğunu söyleyerek “Katı atık bedeli Bakanlar Kurulu’nun talimatı doğrultusunda tüm belediyelerin aldığı bir ücrettir. Bizler de kanuni zorunluluk nedeniyle bu ücreti vatandaşımızdan tahsil ediyoruz.’’ Dedi.

Başkan Ertem: En ucuz su bedeli Çerkezköy’de
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı, vatandaşların sorunlarını dinlemek ve çözüm getirmek için organize ettiği kıraathane ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.
YENİ DURAK ÇERKEZKÖY KIRAATHANESİ OLDU
Önceki akşam Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde bulunan kahvehaneleri ziyaret eden AK Partili heyetin ilk durağı Büyük Çerkezköy Kıraathanesi oldu. Saat 19.30’da düzenlenen ziyarete Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Sait Yazı, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Habip Bilgin ile Dr.Gökhan İnce, Belediye Meclis Üyesi Behçet Güven, AK Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziosmanpaşa Mahallesi Temsilcisi Mustafa Karataş ile geçtiğimiz günlerde AK Parti’ye katılan Reşat Bahar katıldı.
“BİZLER DE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISIYIZ’’
Kahve ziyaretinde ilk olarak GOP Mahallesi Temsilcisi Mustafa Karataş söz aldı. Kendi mahallelerini ziyaret ettikleri için partililere teşekkür eden Karataş, ardından kahvedeki vatandaşlara partisinin yaptığı çalışmalardan bahsederek, “Bizler, vatandaşların sorunlarını çözmek adına her türlü çalışmayı yapıyoruz.  Sıkıntılarını gidermek adına hep birlikte çalışıyoruz. Ev ziyaretleri yapıyoruz ve ihtiyaç sahibi vatandaşları muhtarlarımız aracılığı ile tespit ettikten sonra bu vatandaşlarımıza destek oluyoruz. Biz, AK Partililer olarak bu milletin sorununu kendimize dert edinmiş insanlarız. Bizler bugün kendimizi bir mahalle temsilcisi olarak değil, belediye başkan yardımcısı olarak da görüyoruz. Çerkezköy Belediye Başkanımız ve Başkan Yardımcılarımız sıkıntıları gidermek adına bizlere çok yardımcı oluyorlar. İnşallah bu noktada hem mahallemizin muhtarının hem de Belediye Başkanımızın yardımcısıyız, ilçe teşkilatımızın da hizmetkarlarıyız” diye konuştu. Karataş’tan sonra kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Demirbağ da, vatandaşların dertlerini, sıkıntılarını, varsa memnuniyetlerini dinlemek için ziyarette bulunduklarını dile getirdi.
“BİZLERE KATKI SAĞLAMANIZI İSTİYORUZ’’
Demirbağ’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Ali Ertem, kendisinin de GOP Mahallesi sakini olduğunu hatırlatarak, “Çerkezköy’de ortak yaşama bilinci içinde ne yapılması gerektiği konusunda bizlere katkı sağlamanızı istiyoruz. Çerkezköy’ü bir belediye başkanı tek başına yönetmez, halkla birlikte yönetir. Biz sizlerle sürekli istişare yapmak istiyoruz. Mahalle mahalle olarak sürekli dolaşıyoruz. Varsa gelecekle ilgili projeleriniz bunları bilmek istiyoruz, bunları not edip planlamalar yapıyoruz. Bu sayede daha modern bir Çerkezköy’e doğru yol alacağız” dedi.
“KOMPLE BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ’’
banner287
Başkan Ertem’in konuşmasının ardından ilk soru yağışların ardından Esen Sokak’ta oluşan su birikintileri olurken, bunun üzerine konuşan Ali Ertem, “Elektrik hatları ile ilgili çalışma devam ettiğinden dolayı bu bölgeye giremedik. Mecburen elektrik çalışmaları bitene kadar beklemek zorundayız. Çalışmalar bittikten sonra yaz aylarıyla birlikte bölgeyi komple elden geçireceğiz. Kış aylarında vatandaşlar sıkıntı çekmesin diye, kışı kurtaralım diye asfalt yaptık. Baharla birlikte yeniden çalışma yapacağız” diye konuştu.
“ARIZA VARSA BİZE BİLDİRMENİZ GEREKİR’’
Bir başka mahalle sakini ise, ‘su sayaçları bozulduğunda tamirci çağırmak zorunda kalıyoruz. Ayrıca bozuk sayaç yüzünden fazla su parası ödüyoruz.’ Şeklindeki ifadesi üzerine Ali Ertem, “Bu durumda bize müracaat edildiğinde kaçak su cezası yazılmıyor. Daha önceki dönemlerde gelen su faturalarını baz alarak ona göre faturalandırılıyor. Çerkezköy’de yaklaşık 27 bin su abonesi var. Belediyenin sayaçları söküp takma işine yetişmesi mümkün değil. Yapsak da bedava olmaz. Sayaçların alım satım ve takma işi vatandaşa aittir. Eğer arıza yaşanırsa bize bildirmeniz gerekir. Vatandaş sayacı ile ilgili sorunları bazen ihmal de ediyor. Bunun dışında bilinçli olarak suyu kaçak kullanan da oluyor. Bunu da ayırt etmek lazım. Biz her şeyi vatandaşın lehine yapıyoruz” diye konuştu.
“EN UCUZ SU VE KATI ATIK BEDELİ BİZDE’’
Katı atık ücretleriyle ilgili gelen bir soruyu da cevaplandıran Başkan Ertem, “Katı atık bedeli haneler için aylık 3.5 TL. Katı atık bedelini Bakanlar Kurulu’nun talimatı doğrultusunda tüm belediyelerin aldığı bir ücrettir. Yakınımızdaki belediyeler arasında en ucuz su ve en ucuz katı atık bedeli bizdedir. Biz bu bedeli Çerkezköy’deki gelir gurubunu düşünerek ayarlıyoruz” şeklinde konuştu.
“TRAKYA’NIN EN MODERN BARINAĞI ÇERKEZKÖY’DE’’
Sokak köpekleriyle ilgili bir soru üzerine Ali Ertem şunları söyledi: “Biz yasa gereği köpeklerin bakımını, aşılarını yaptıktan sonra sadece 15 gün tutabiliyoruz. Ayrıca, şu an Trakya’nın en modern hayvan barınağı Çerkezköy’dedir. Her yerleşim yerinin barınak yapması lazım. Biz tek başımıza yetişemiyoruz. Örneğin Çerkezköy Organize Sanayi, Bölgesi de bir barınak yapabilir. Kapaklı büyük bir ilçe oldu, onlar da barınak yapabilir. Kızılpınar, Veliköy de aynı durumda. Bu konuda özen gösterilse bu kadar sorun olmayacaktır.” dedi. Soru-cevap bölümünün ardından program sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

vatandaştan katı atık bedeli toplanmasını sağlayan, sokak hayvanlarını aşılayıp geri salşmanızı sağlayan yasaları çıkaran hükümeti siz temsil etmiyormusunuz? nasıl oluyorda vatandaşlara "biz bişey yapmadık bakanlık öyle emretti" diyebiliyorsunuz? bakan cahepelimi?

hasan yılmaz
hasan yılmaz - 6 yıl Önce

tredaşı özelleştirdiniz, 2015 yılından itibaren(yanlışım yoksa) sokak aydınlatmalarınıda belediye ödeyecek, belediyede bun vatandaşa fatura decek böylece katı atık geyiğiyle çöp firmalarını, sokak aydınlatması muhabbetine tredaşı besleyecek bu vatandaş, sağlık namına hastanelerde doktor kalmadı, var olanlarda zaten paralı sigortamızı yatırıyoruz hastaneye gidiyoruz bedava ama ilaç almaya eczaneye gidince tak diye ilaçla beraber muayene parasıda kesiliyor,yollar paralı, dünyanın en pahalı akaryakıtı,interneti bizde, doğalgaza 6 ayb içinde yaptığınız zam %40 ı geçti eee merak ediyorum bunlardan vatandaşa bahsediyormusunuz? yok imfe bitmişmiş..imf yi o kadar düşünüyordunzuda bari cumhuriyet tarihi boyunca 70 senede yapılmayan borcu 10 senede nasıl 3 e katladınız nereye borçlandık onuda anlatın. bu ülke vatandaşı sürünürken suriyelilere nasıl maaş bağladığınızı nasıl sınavsız üniversitelere soktuğunuzu anlatın.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306