Başkan Ertem’den Yemişçi’ye büyükşehir teşekkürü

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e ziyarette bulundu. Yerel ve ülke gündemine ait konuların görüşüldüğü ziyarette Büyükşehir yasa tasarısı da konuşuldu. Ali Ertem, Kapaklı’nın dışında Çerkezköy’den bir başka ilçenin çıkmış olması durumunda Çerkezköy’ün bundan çok büyük zarar görmüş olacağını ifade ederek yeni ilçe oluşumunda yapmış olduğu çalışmalardan ötürü Özlem Yemişçi’ye teşekkür etti.

Başkan Ertem’den Yemişçi’ye büyükşehir teşekkürü
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i makamında ziyaret etti.
BAŞKAN ERTEM’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
Önceki gün gerçekleştirilen ziyarette Milletvekili Özlem Yemişçi’ye AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Kaan Taşkın eşlik etti.
“YARALAR SARILIYOR’’
Geçtiğimiz günlerde hac görevini yerine getiren Ali Ertem’e ‘Allah kabul etsin’ temennisini sunan Özlem Yemişçi, sözü Kurban Bayramı öncesinde yaşanan sel felaketine getirdi. İlk önce Saray’da ardından Çerkezköy ve bölge genelinde etkili olan sel felaketi boyunca vatandaşların yanında bulunduklarını anlatan Özlem Yemişçi, gelişmeleri de anlık olarak takip ettiklerini söyledi. Milletvekili Yemişçi, Kurban Bayramı öncesi metrekareye düşen yağış miktarının çok büyük olduğunu ifade ederek, sel felaketinde can kaybının yaşanmamasının ise sevindirici olduğunu belirtti.
“ÇALIŞMALARI UZAKTAN DA OLSA TAKİP ETTİM’’
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Özlem Yemişçi’ye teşekkür eden Ali Ertem, hac görevini yerine getirmek için Kutsal Topraklar’da bulunmasından dolayı sel felaketinin yaşandığı günlerde gelişmeleri uzaktan takip ettiğini söyledi. Çerkezköy Belediyesi olarak tüm imkanlarını seferber ederek vatandaşların yanında olduklarını kaydeden Ali Ertem, sel felaketinden zarar gören Çerkezköylülere geçmiş olsun temennisinde bulundu.
“BÖYLE BİR YAĞIŞ YOK’’
Sel felaketinde metrekareye 150 kilonun üzerinde yağış düştüğünü ifade ederek sözlerini sürdüren Başkan Ertem, “Çerkezköy’de böyle bir yağış daha yok. Daha önceki yıllarda da Çerkezköy yoğun olarak yağış aldı, ancak yağış miktarı son rakamlara ulaşamadı. 2001 yılı Aralık ayında metrekareye 64 kg, 2011 yılının ekim ayında 96 kg, 2010’un kasım ayında 54 kg, 2009 yılının eylül ayında 76.5 kg, 2007 yılında ise 67 kg metrekareye yağış düşmüştü. 2001 yılındaki sel felaketi sonrasında 4 kez yüksek miktarda yağış düşmesine rağmen Çerkezköy’de bir sel felaketi yaşanmadı. Ancak bu yağışların 2.5 katı fazla yağış düşünce sel felaketi yaşandı. Bu yağış Çerkezköy tarihinde yok, şimdiye kadar yapılan hesaplamalar arasında böyle bir yağış miktarı bulunmuyor.’’ Dedi.
PROJESİ HAZIRLANDI
Derelerin ıslah edilmesi gerektiğini söyleyen Ali Ertem, dere ıslah projesinin hazır olduğunu ifade ederek şöyle devam etti: “DSİ’in yapacağı ıslah projesini Çerkezköy Belediyesi olarak bizler hazırladık. Yılsonuna kadar ihalesi yapılır, 2013 de ise çalışmalara başlanır. Bu proje 500 yıllık ön görüye göre hazırlandı.’’
“SELZEDELERE YARDIMDA BULUNACAĞIZ’’
Başkan Ertem, Çerkezköy Belediyesi olarak bütçelerinden selzedelere yardımda bulunacaklarını söyleyerek, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın yardımı ile birlikte kişi başı 2 bin 500 TL’ye yaklaşacağını ifade etti.
“İKİNCİ BİR YARDIM YAPILMALI’’
Valilikten gelen yardım miktarı dışında selzedelere ikinci bir yardım paketi gelmesi gerektiğini ifade eden Ali Ertem, Milletvekili Yemişçi’den destek istedi. Özlem Yemişçi de böyle bir talep varsa konunun takibini yapacaklarını ifade etti.
banner287
“EKİPLERİMİZE ÖZVERİYLE ÇALIŞTILAR’’
Trakya’da en iyi altyapıya sahip belediyenin Çerkezköy olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ali Ertem “Bölgenin en iyi altyapısı Çerkezköy’dedir. Dere boyu ve bir iki lokal yer dışında Çerkezköy genelinde bir sel felaketi yaşanmadı. Sel felaketinin yaşandığı yerlerde ise ekiplerimiz vatandaşlarımızın yaralarını sarma adına büyük bir özveriyle çalıştılar.’’ Dedi.   
“BÜYÜKŞEHİR HAYIRLI OLSUN’’
Ziyarette Tekirdağ’ın büyükşehir konusu da değinildi. Milletvekili Yemişçi, yoğun bir mesai harcayarak Büyükşehir yasa tasarısının kabul edildiğini söyleyerek, “Bazı engellemelerle karşılaşsak da sözümüzü tuttuk. Büyükşehir yasa tasarısıyla birlikte Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu 13 il büyükşehir belediye statüsüne getirildi. Hayırlı olsun.’’ dedi. Yemişçi, Tekirdağ’ın büyükşehir yapılanmasında 3 de yeni ilçe kurulduğunu ifade ederek, yeni ilçe belediyelerin de tüm Tekirdağ’a hayırlı olması temennisinde bulundu.
“YEREL SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK’’
Milletvekili Yemişçi, yerel seçimlerin normal süresinde yapılacağını belirterek, “Geçtiğimiz haftalarda seçimlerin erkene alınması için bir çalışma yaptık. Ancak ana muhalefet partisi buna destek vermedi.’’ Dedi.
“BELEDİYELERİN GELİRLERİ ARTACAK’’
Tekirdağ’ın büyükşehir ilan edilmesi ile hak ettiği hizmeti alacağını ifade eden Ali Ertem, “Daha önce yapmış olduğumuz konuşmalarda Tekirdağ’ın mutlaka büyükşehir ilan edilmesi gerektiğini ifade ediyorduk. Ayrıca yeni ilçe yapılacaksa da bunlar arasında Kapaklı’nın da olması gerektiğini söylemiştik. Yeni yapılanmada belediyelerin de gelirleri artacak.’’ Diye konuştu.
YEMİŞÇİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ
Kapaklı’nın dışında Çerkezköy’den bir başka ilçenin çıkmış olması durumunda Çerkezköy’ün bundan çok büyük zarar görmüş olacağını ifade eden Ali Ertem, yeni ilçe oluşumunda yapmış olduğu çalışmalardan ötürü Yemişçi’ye teşekkür etti.
“ÇERKEZKÖY’ÜN KOLU KANADI KIRILACAKTI’’
Başkan Ertem, yeni oluşumun hayırlı olması temennisinde bulunarak “İkinci bir ilçe, Çerkezköy’ü boğacaktı, tamamen kolunu kanadını kıracaktı. Sanayisinin bir bölümü de elinden çıkmış olacaktı. Böyle olması gayet güzel oldu.’’ İfadelerini kullandı.  
“DAHA YOĞUN BİR HİZMET ALACAKLAR’’
Milletvekili Yemişçi, hem Kızılpınar hem de Veliköy’ün Çerkezköy’e yakın olmasından dolayı ikinci bir ilçe oluşumunun kabul görmediğini söyleyerek “Bu şekilde de Kızılpınar ile Veliköy’deki vatandaşlarımız daha yoğun bir hizmet alacaklar. Hayırlı olsun. İnşallah, yeni dönemde Tekirdağ büyükşehir belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyelerine AK Parti iktidarı gelecektir.’’ İfadelerini kullandı. Ziyaret karşılıklı iyi dilek ve temennilerin ardından tamamlandı. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306