Büyükşehir’i alamazsak yetim kalırız

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Kasım ayı İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, ana hedeflerinin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmak olduğunu söyleyerek “AK Partili bir belediye olarak Çerkezköy’ü yine kazanacağız. Yetim kalmak istemiyorsak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni de kazanmalıyız. Büyükşehir belediye başkanlığını kazanamazsak yetim kalmış oluruz.’’ şeklinde konuştu.

Büyükşehir’i alamazsak yetim kalırız
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Kasım Ayı Danışma Kurulu Toplantısı’nın ikincisini yeni teşkilat binasında gerçekleştirdi.
KATILIM YOĞUN OLDU
Önceki akşam saat 19.00’da başlayan İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’na Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Habip Bilgin ve Dr. Gökhan İnce, İl Genel Meclis Üyeleri Ercan Çorbacı ve Abdurrahman Çiçek,  İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli,AK Parti ilçe ve belde yönetim kurulu üyeleri, belde başkanları ve çok sayıda partili katıldı.
DİVAN SEÇİMİ YAPILDI
Yapılan açılış ve yoklamanın ardından sağlanan çoğunlukla birlikte divan başkanlığı seçimine geçildi. Sunulan önerge ile divan başkanlığına AK Parti Tekirdağ Dış İlişkiler Başkanı Galip Öğe getirilirken, Divan üyeliklerine ise İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Melek Şen, Handan Yılmaz, Bağlık Mahalle Başkanı Aydın Kaya ile Gaziosmanpaşa Mahalle Başkanı Mustafa Karataş oy birliğiyle seçildi. Divan seçimin ardından da saygı duruşu ve akabinde de İstiklal Marşı okundu.
ANKARA’DAKİ TEMASLARINDAN BAHSETTİ
İlçe Danışma Kurulu toplantısının hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan AK Parti Çerkezköy İlçe Alaettin Demirbağ, “Yaklaşık 21 gün oldu ve ilçe danışma toplantısının tekrarını yapıyoruz.” dedi. Demirbağ konuşmasının devamında da Ankara ziyaretlerinden bahsederek katılımcılara bilgi verdi.
SİYASET AKADEMİSİ YENİDEN BAŞLATILACAK
Ankara’daki temaslarında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile görüştüklerini anlatana Demirbağ, Şubat ayında başlayacak olan Siyaset Akademisi’nin yeniden Çerkezköy’de yapılmasının planlandığını kaydetti.  Demirbağ şöyle devam etti: “Bundan önceki siyaset akademisine 190 kişi katıldı ve 121 kişi sınava girdi. Büyük iller hariç ilçeler arasında en fazla katılım burada oldu. Şubat ayında planlanan akademiye Süleyman Soylu da katılacak ve eğitim verecek. Sağlık Bakanı ile yaptığımız görüşmelerde de bölgemizdeki sıkıntıları dile getirdik. Hastane projesi sekmeye uğramayacak ve projesi bitmiş ihale aşamasına geçilmiş. Bu sene içinde ihalesi yapılacak. Ağız diş sağlığı merkezinin bağımsız olarak Çerkezköy adıyla çalışmalarına devam etmesi için girişimlerde bulunduk.”
ÇERKEZKÖY’DE DE RAM AÇILACAK
Engellilerin isteği olan Rehberlik Araştırma Merkezi konusuna da değinen Alaettin Demirbağ, “Engellilerin RAM ile ilgili bir sıkıntısı var. Milletvekillerimizin de desteğiyle Çorlu’da olduğu gibi Çerkezköy’de de RAM açılacak.” diyerek konuşmasını tamamladı.
“ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER OLUYOR’’
Alaettin Demirbağ’ın konuşmasını tamamlamasının ardından AK Parti Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Behçet Güven bir konuşma gerçekleştirdi. Güven şunları söyledi: “İlçemiz için çok hızlı şekilde hareket ederek başkanımıza yardımcı oluyoruz. Alınan kararlar ve yapılan hizmetlerle de Çerkezköy’ün ileri gittiğini umut ediyoruz. 10 senedir çok önemli gelişmeler var. Bundan sonrada ilimizin ilçemizin ve belediyemizin bize verdiği görevleri en iyi şekilde yerine getireceğiz.’’
ÇORBACI İL ÖZEL İDARESİ YATIRIMLARINDAN BAHSETTİ
banner287
Konuşmaların devamında kürsüye gelen İl Genel Meclis üyesi Ercan Çorbacı, İl Özel İdarenin bütçesinden bahsederek, “kasım ayı bütçe ayıdır ve bizler de bu ayda Tekirdağ il özel İdaresi bütçesini onayladık. 2013 yılı bütçemiz 36 milyon TL olarak gerçekleşti. Bu bütçeden Çerkezköy’e iki okul ile Kültür Merkezi için 1 milyon TL bütçe ayırdık. Meclis olarak 30 milyon TL borçlanma kararı alarak bu paranın tamamının köy yollarımızın sıcak asfaltlama işinde kullanacağız. AK Partili İl Genel Meclis üyeleri olarak 1 arkadaşımız Karaağaç Islah OSB yönetimine bir arkadaşımızda köylere hizmet götürme birliği encümenine seçildi. Bu arkadaşlarımız AK Partiyi en güzel şekilde temsil etmenin gayreti içinde olacaklardır” dedi.
“BİR TEK ŞEYE İHTİYACIMIZ VAR ODA ÇOK ÇALIŞMAK’’
Büyükşehir konusuna da değinen Çorbacı, “büyükşehir seçimlerini hep birlikte el ele vererek kazanmalı ve büyük ustaya armağan etmeliyiz. Tabi ki bu büyükşehir ile bitmiyor ve bu çalışmalarımız bütün belediyeleri kazanmak için de olmalıdır. AK kadro ve AK ellere teslim edilen belediyeler hizmet ile tanışmış ve vatandaşımızın taktirini toplamıştır” derken sözlerini Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘bir tek şeye ihtiyacımız var oda çok çalışmak’ sözüyle tamamladı.
“ÇERKEZKÖY İLÇEMİZE BAĞLANMAK BİZİ ONURE ETTİ’’
İlçe Danışma Kurulu Toplantısında konuşan bir diğer isim ise Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir oldu. Belindir, çıkan Büyükşehir yasasına saygı duyduklarını belirterek, “sonuç bizim için kötünün iyisi oldu. Bizler belediye olarak kalmak isterdik, ama kendi ilçemize bağlanmak ta bizi onure ediyor. Çerkezköy ilçemizle birlikte inşallah güzel planlamalar yaparak şehrimizi ileriye doğru götüreceğiz. Veliköy belde teşkilatı üye yapma adına en iyi teşkilatlardan biri seçildi. İnşallah bu üye yapma işlemi hızlı bir şekilde devam edecektir. Yüzde 25 hedefini yakalamak için çok çalışacağız. Şu anda üye yapma yüzdemiz yüzde 17,5 olarak açıklandı. Büyükşehir’i alamazsak ilçe belediyeler anlamında çok önemi yok. Büyükşehir’i alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
“BAZI SORUNLAR OLABİLİR’’
Toplantıda son olarak konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, ‘Çerkezköy’ü yarınlara nasıl taşırız bunun düşüncesindeyiz’ diyerek şöyle devam etti “bunu yaparken de önümüzdeki seçimde de halkımızın teveccühünü kazanmaya yönelik belediye olarak üzerimize düşen neyse onun gayreti içindeyiz. Hizmetlerimiz bu noktada yoğun bir şekilde devam ediyor. Kış sezonuna gelmemize rağmen hala durmak yok devam diyoruz. Hızlı bir şekilde mahallelerde daha rahat dolaşılması için plan ve düzen içinde belediye ekiplerimizle birlikte bu gayreti sürdürüyoruz. Alt ve üst yapı anlamında belediyeye düşen görevler açısından herhangi bir sıkıntısının kalmadığını düşünüyorum. Ufak tefek sorunlar olabilir.”
“SEL FELAKETİNİN ARDINDAN 400 BİN TL NAKDİ YARDIMDA BULUNDUK’’
Kurban Bayramında yaşanan sel felaketine de değinen Ertem, birçok vatandaşın selden dolayı mağdur olduğunu kaydederek, “mağdur vatandaşlarımıza ilgili yerlerden gerekli yardımlar geldi ancak bunları yeterli görmediğimiz için yardımcı olacağımızı söyledik ve sözümüzü tuttuk. Yardımlar tatmin edici olmayabilir ama asgari geçimlerini karşılamaya yönelik aile başına 1500-2500 TL arasında belediye olarak yapmış olduğumuz yardımlar var ve hepsi hesaplara yattı. AFAD’ın tespit edemediği belediye olarak bizim tespit ettiğimiz 15 aile var onları da atlamadık. Belediye olarak elimizi uzattık. Bundan sonrasında da yardımların toplamının 400 bin TL olduğunu söyleyebilirim. Belediye bütçesinden nakden onların hesaplarına ödemiş olmak kolay bir şey değil. Bugün bunu yapmış ve başarmış bir belediyeyiz. Bu tabi ki de yeterli değil. Afetzedelerin durumları iyi olanlar ve kendilerini idare edebilirler ama bizim yardımlarımızla ayakta durabilecek vatandaşlarımıza bundan sonrada yardımcı olacağız” dedi.
“BÜYÜKŞEHİR’İ KAZANMAZSAK YETİM KALIRIZ’’
2014’te gerçekleştirilecek mahalli idareler yerel seçimlerine değinerek sözlerini sürdüren Ali Ertem en büyük hedeflerinin Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanmak olduğunu söyledi. Ertem, ‘Teşkilatlarımızın yapmış olduğu çalışmaların meyvesi inşallah 2014 Mart ayında hem Çerkezköy’ü hem de Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanarak alınacaktır.’ Diyerek “ ancak Büyükşehir belediye başkanlığını kazanmazsak veya kazanamazsak biz yetim kalmış oluruz. Birlikte gayret göstereceğiz. AK Partili bir belediye olarak Çerkezköy’ü yine kazanacağız. Yetim kalmak istemiyorsak diğer taraflardan çok daha fazla çalışmamız lazım. Zaten teşkilatımız büyük bir gayret gösteriyor ve bu yüzden hiçbir endişe duymuyorum. Birlikte başaracağız.’’ Açıklamasında bulundu.
“AK PARTİLİ BÜYÜKŞEHİRLER ADALETLİ DAVRANAN BÜYÜKŞEHİRLERDİR’’
Belediye Başkanı Ertem konuşmasının sonunda Büyükşehir yasa tasarısının faydalarından da bahsederek, “Tekirdağ’ın büyükşehir olmasıyla Tekirdağ topyekün sıçrama yapacak. Psikolojik olarak büyük bir hamle gerçekleşecek. Yatırım anlamında çok daha fazla yatırımlar yapma imkanı olacak ve gelirlerimiz artacak. Ortalama Çerkezköy’e 15 milyon TL’lik bir katkı sağlayacak. Çerkezköy Belediyesi olarak 2012 yılı içinde yapmış olduğumuz yatırımın 18-19 milyon TL olduğunu düşünürsek, artı 15 milyon TL’nin ne gibi bir katkı sağlayacağını birlikte düşünelim.  Büyükşehir’i almamız lazım çünkü biz şuna inanıyoruz ‘AK Partili büyükşehirler adaletli davranan büyükşehirlerdir’. Ama diğer Büyükşehirler de ise neler yapıldığını biliyoruz. Bunun olmaması için AK Partili bir büyükşehir belediye oluşması gerekiyor.” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından toplantının devamı basına kapalı olarak devam etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 6 yıl Önce

akp büyükşehir belediyesini alamazsa yandaşlar yalakalar avucunu yalayacak demek istiyor başkan.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306