Çerkezköy’den başladılar

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay beraberinde milletvekilleri ve milletvekili adaylarıyla birlikte teşekkür ziyaretine başladı. İl Başkanı Akçay ile beraberindeki partililerin ilk durağı Çerkezköy oldu. Seçim sonuçlarının tüm ülke ve Tekirdağ’a hayırlı olmasını dileyen Akçay “Bu sonucun elde edilmesinde başta Çerkezköy’de bize destek veren gönüldaşlarımıza olmak üzere tüm ülkemizde ve dünyadaki seçmenlerimize yeniden AK Parti’yi iktidara taşıdıkları için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Çerkezköy’den başladılar
Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay ile 26.döneme milletvekili seçilen Mustafa Yel, Ayşe Doğan ile Metin Akgün teşekkür ziyaretlerine Çerkezköy İlçe Teşkilatı’ndan başladı.
KATILIM YOĞUN OLDU
26.Dönem milletvekili adayları Ömer Karadeniz ile Adnan Argan’ın da yer aldığı ziyarette partilileri İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı. Ziyarette AK Parti Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Rüveyda Akbay ile İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Güneş ile İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.
ÖĞE TEŞEKKÜR ETTİ
Açılış konuşmasını AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaptı. AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay ile İl Yönetimi’ne teşekkür ziyaretlerine Çerkezköy’den start verdiği için teşekkür eden İlçe Başkanı Öğe “Ayrıca Tekirdağ genelinde başarının elde edilmesin katkı sunan İl Teşkilatı’na, milletvekilleri ve milletvekili adaylarımıza, partililerimize ve tüm seçmenlerimize teşekkür ediyorum. Milletvekillerimiz ve milletvekili adaylarımız bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Tüm programlara katıldılar.” ifadelerine yer verdi.
“İL BAŞKANIMIZ VE YÖNETİMİ DAVAYI SIRTLADI”
Tekirdağ’da AK Parti’nin elde ettiği oy oranında İl Başkanı Ahmet Akçay ile İl Teşkilatı’nın önemli etkisi olduğunu kaydeden Öğe “İl Başkanımız Ahmet Akçay’ın göreve geldiği günleri hep birlikte düşünelim. 2014 yerel seçimlerden çıkmıştık. İl Başkanımız ve Yönetimi bu davayı sırtladı, omuzladı. Her türlü eleştiriye, olumsuzluklara rağmen yolunda yürüdü. Bizlere her daim görev bilincini aktaran yapıda oldular. Bunun için de İl Başkanımız Ahmet Akçay ile İl Yönetimimize ayrıca teşekkür ediyorum.
“DURMAK YOK”
‘Sen-Ben Yok’ diyerek bugünlere geldik. Hep birlikte çalıştık. Ancak bize durmak yok, tatil yok. Şimdi de İl Başkanımızın belirlediği yol haritasına göre çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.
AKÇAY: MİLLETİMİZ KAZANDI
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşması sonrasında İl Başkanı Ahmet Akçay konuştu. Seçim sonuçlarının tüm ülke ve Tekirdağ’a hayırlı olmasını dileyen Akçay şunları söyledi: “Bir seçim gerçekleştirdik. Milletimiz iradesini ortaya koydu. Bu bizim şükrümüzü artıran bir neticeydi. Yapmamız gerekenleri yapmaya çalıştık, Cenab-ı Hak da bizlere çok güzel bir netice verdi. Bunun için sonsuz şükürler ediyoruz. Hayırlı olsun.
“HALK İRADESİNİ SANDIĞA YANSITTI”
7 Haziran’da yapılan seçimlerin ardından tek başına iktidar olacak bir irade ortaya çıkmadı. Milletimiz koalisyonu deneyin dedi. Denendi, çalışmalar yapıldı. Ancak bir hükümeti kurmak mümkün olmadı. Tekrar milletin iradesine başvurmak üzere yeniden sandığa gittik. Yaşananlar ve 7 Haziran’dan bu güne çekilen sıkıntılar da göz önüne alınarak milletimiz vicdanını, aklını tekrar ortaya koyarak olması gerekeni huzurdan barıştan yana tercih yaptılar. Bu sonucun elde edilmesinde başta Çerkezköy’de bize destek veren gönüldaşlarımıza olmak üzere tüm ülkemizde ve dünyadaki seçmenlerimize yeniden AK Parti’yi iktidara taşıdıkları için çok teşekkür ediyorum.
“İÇ SAVAŞ VE KAOS DİYENLER KAYBETTİ”
Bu seçimle istikrar ve umut kazandı. İç savaş kaos diyenler kaybettiler. Birlik ve kardeşlik kazandı, terör ve teröre yaslananlar kaybetti. Milletimiz ve ülkemiz kazandı. Millete tepeden bakan dayatmacı zihniyet kaybetti.”
ARGAN: TEKİRDAĞ’A BİR BAKAN YAKIŞIR
Seçimlere 6.Sıra Milletvekili adayı olarak giren Adnan Argan yaptığı konuşmada seçim sonuçlarının hayırlı olmasını temenni etti. Tüm Tekirdağ genelinde AK Parti’nin oylarını artırdığını kaydeden Argan, buna bağlı olarak da milletvekili sayısının 2’den 3’e çıktığını söyledi. Argan artık Tekirdağ’ın bir bakanı hak ettiğini belirterek “AK Parti’nin Tekirdağ’da 3 vekili, Edirne’de ve Kırklareli’nde ise 1’er milletvekili var. Trakya’dan 5 milletvekilimiz var. Artık Tekirdağ’ın bir bakanı hak ediyor. Bu şekilde 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlere çok büyük bir avantajla girmiş olacağız. Bunu takibi mutlaka olmalıdır” diye konuştu. 
KARADENİZ: HERKESİN KATKISI VAR
AK Parti Tekirdağ 5.Sıra Milletvekili Adayı Ömer Karadeniz, AK Parti’nin Tekirdağ genelinde tarihi bir oy aldığını söyledi. 1 Kasım seçimleriyle birlikte ülkenin renginin değiştiğini kaydeden Karadeniz “Haritanın büyük bir kısmı partimizin rengine dönüştü. İnşallah Tekirdağ’ın da rengini partimizin rengine çevireceğiz.” dedi. Sonucun elde edilmesinde katkı sağlayan tüm parti teşkilatları ile seçmenlere teşekkür eden Karadeniz “Bu başarıda herkesin katkısı var. 1 Kasım’la birlikte Türkiye kazandı.
banner287
“AK PARTİ HERKESİN İKTİDARI OLACAK”
Bu seçimin kaybedeni yok. AK Parti Türkiye partisi olduğunu bir daha göstermiştir. AK Parti içerisinde bu ülkenin tüm unsurlarını barındırıyor. AK Parti yeniden tek başına iktidar oldu, ancak AK Parti sadece kendi seçmeninin değil tüm seçmenlerin iktidarı olacaktır.” ifadelerine yer verdi.
AKGÜN: ÇERKEZKÖY’ÜN BÜYÜK KATKISI VAR
1 Kasım seçimleriyle birlikte meclise giren isimlerden Metin Akgün de yaptığı konuşmada tüm teşkilat mensuplarıyla AK Parti’yi destekleyen seçmenlere teşekkür etti. Kendisinin meclise girmesinde Çerkezköy’ün büyük rolü olduğunu anlatan Akgün “7 Haziran seçimlerinde mağlup olarak gösterildik, ancak bizler mağlup olmadık. 7 Haziran seçimleri sonrasında daha çok çalışarak milletvekili sayımızı 258’den 317’ye çıkardık.
“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”
Şimdiki hedefimiz 2019 yerel seçimleridir. İnşallah 2019 seçimlerinde belediyelerin büyük çoğunluğu AK Partili belediyeler olacaktır. 1 Kasım’da olduğu gibi bunu da çok çalışarak, birlik ve beraberlikle başaracağız. Ankara’da 3 milletvekili arkadaşımızla bölgemize hizmet gelmesinde elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi
DOĞAN: ARTIK ÜÇÜ BİR ARADAYIZ
Yeniden milletvekili seçilen Ayşe Doğan da yaptığı konuşmada parti teşkilatlarına ve seçmenlere teşekkür etti. 2 Kasım sabahında güne bayram havasında uyandıklarını söyleyen Doğan “7 Haziran seçimleri sonrasında milletimiz Mustafa Yel ile birlikte Tekirdağ’ı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil ettik. Şimdi ise yeni dönemde Metin Akgün abimizle birlikte Tekirdağ’ı kol kola vererek 3 milletvekili olarak temsil edeceğiz. Artık her yerde 3’ü bir arada olacağız.
“GÖNÜLLERİNE TALİBİZ”
1 Kasım seçimlerinde toplumun birçok kesiminden oy aldık. Artık bundan sonra tüm herkesin gönlünü de almak gerekiyor. Bu yolda şimdiden çalışmaya başladık. Çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.
MUSTAFA YEL: MİLLETLE DEVLET BÜTÜNLEŞTİ
Programda son olarak AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel bir konuşma yaptı. Elde edilen sonuçta herkesin büyük katkısının olduğunu söyleyen Mustafa Yel, tüm teşkilat mensupları, partililer ile seçmenlere teşekkür etti. AK Parti’nin 14 Ağustos 2001 tarihinde erdemliler hareketi olarak yola çıktığını kaydeden Mustafa Yel “AK Parti iktidarında Türkiye’de büyük değişimler yaşandı. Ülkede millet ile devlet bütünleşti.
“YOLLARINDA İLERLEYECEĞİZ”
AK Parti ‘millet dışında hiçbir vesayeti kabul etmiyoruz’ sloganıyla yola çıktı. Bu nedenle de halkın büyük kesimlerinden destek aldı. Bizler de bundan sonra Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Başkanımız Prof. Dr.Ahmet Davutoğlu’nun yolundan ilerlemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
“BAŞARI ASLA VARIŞ NOKTASI DEĞİLDİR”
‘Başarı bir yolculuktur; varış noktası değildir’ sözünü partililerle paylaşarak konuşmasını sürdüren Mustafa Yel “1 Kasım’da tarihi bir başarı elde edildi. Ancak bunun üzerine çalışma yapılmasa ise 1 Kasım tarihte bir başarı olarak kacaktır. Bizler daha da çok çalışmalıyız, aksi halde yok olup gideriz. Önümüzde kat edilmesi gereken yollar var. 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimi, genel seçimler ve yerel seçimler var.
“HEDEFİMİZE ODAKLANMALIYIZ”
1 Kasım sonuçlarına baktığımızda Tekirdağ’da AK Parti ile CHP arasında yaklaşık 50 bin oy fark var. Bundan yerel yönetimlerin de çok büyük etkisi var. Tekirdağ genelinde belediyelerde yaklaşık 10 bin kişi çalışıyor. Çalışanları aileleriyle birlikte düşündüğümüzde ortaya büyük bir sayı çıkıyor. 1 Kasım seçimleri öncesi belediyelerde çalışanlara baskı yapıldığını duyduk. Bu seçimlerle Tekirdağ’ın rengi kırmızıdan griye döndü. İnşallah 2019 seçimleriyle birlikte AK Parti’yi Tekirdağ’da birinci parti yapacağız” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından program sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 18:43

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306