Değişen sadece Belediye’nin tabelası olacak

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Büyükşehir yasasıyla Çerkezköy’le birleşen Veliköy’e yeni dönemde daha çok yatırım alacağını söyledi. Veliköy’ün yeni dönemde Çerkezköy’ün bir mahallesi olacağını kaydeden Ali Ertem “ Birleşmeyle birlikte Veliköylü vatandaşlarımız mevcut durumda olduğu gibi belediye ile olan bireysel hizmetlerini yine Veliköy’de gerçekleştirecek, Çerkezköy merkezine gelmeyecek. Değişen sadece Belediye’nin tabelası olacak’’ diye konuştu.

Değişen sadece Belediye’nin tabelası olacak
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı, Veliköy’de kıraathane ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya geldi.  
VELİKÖY’DE KIRAATHANE ZİYARETİNDE BULUNDULAR
Önceki akşam saat 19.30’da gerçekleşen ziyarette Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Veliköy Belediye Meclis Üyeleri Şahin Büyükkaban, Ahmet Çetin, Ramazan Çetinkaya, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile AK Parti Veliköy Belde Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. AK Partililerin ilk durağı Uğur Kıraathanesi oldu.
“SİZLERİ DİNLEMEYE GELDİK’’
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, belli zaman aralıklarında Veliköy’e gelerek vatandaşın sorunlarını dinleyerek isteklerini aldıklarını ifade etti. Bu ziyaretleri vatandaşları ziyaret etmek için düzenlediklerini kaydeden Demirbağ “bizlerin dışında sizler de bizlere ulaşabilirsiniz. Kapımız herkese açıktır.’’ Dedi.
“ÇERKEZKÖY’ÜN BİR MAHALLESİ OLACAK’’
Ziyaretlerde AK Partililere yöneltilen ana konu Veliköy’ün Çerkezköy ile birleşmesi konusu oldu. Vatandaşların Veliköy Belediyesi’nin kapanacağı için üzüntü duyduklarını söylemesi üzerine Başkan Ertem, “Veliköy yine burada belediye hizmetleriyle Çerkezköy’ün bir mahallesi olacak. Çerkezköy’ün 8 mahallesi gibi Veliköy’de Çerkezköy’ün bir mahallesi olacak ve bu şekilde hizmet alacak.’’ Diye konuştu.
“HİZMETLER KATLANACAK’’
Veliköy Belediyesi’nin bütçesi oranında yatırımlar gerçekleştirdiğini anlatan Ali Ertem, Büyükşehir yasasıyla Veliköy’e daha çok yatırım yapılacağını ifade etti. ‘Şu anda Veliköy’e yılda yapılan yardımının iki, üç katı kadar yeni dönemde yatırım yapılacak’ diyerek sözlerini sürdüren Ali Ertem “Yeni yapılanmayla Veliköy’ün bir bireyi iken Çerkezköy İlçesi’nin bir mensubu olacaksınız. Belediye yatırımları daha da artarak devam edecek. Değişen sadece Veliköy Belediyesi’nin tabelası olacak.’’ İfadelerini kullandı.
“BAZI BİRİM MÜDÜRLÜKLERİ VELİKÖY’DE BULUNACAK’’
2014 yılı Mart ayından sonra Veliköy Belediyesi’nin tüzel kişiliğinin sona ereceğini ifade eden Başkan Ertem şöyle devam etti: “Yeni bir yapılanmaya gidilecek. Birleşmeyle birlikte Veliköylü vatandaşlarımız mevcut durumda olduğu gibi belediye ile olan bireysel hizmetlerini yine Veliköy’de gerçekleştirecek, Çerkezköy merkezine gelmeyecek. Bu anlamda bazı birim müdürlüklerinin merkezi Çerkezköy olacakken bazı birim müdürlüklerinin ise temsilcilikleri burada olacak. En kısa şekilde özetiyle Veliköylüler su faturası ödemek için Çerkezköy merkeze gelmeyecek, yine şimdi olduğu gibi işlemlerini Veliköy’de gerçekleştirecekler. Veliköy’ü temsil noktasında meclis üyeleri de görev yapacak. “
banner287
“MYO VELİKÖY’E DEĞER KATACAK’’
Veliköy’e taşınacak Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’ndan da bahseden Başkan Ertem: “Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu, Veliköy’e ayrı bir değer katacak. Üniversite bölgenin vizyonunu değiştirecek. “ dedi.
“BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ’’
Birleşmeyle güç birliği oluşturduklarını kaydeden Ali Ertem, “Büyükşehir yasasıyla birlikte bir yumruk gibi olacağız. Kapaklı ve Karaağaç’ı da bizden ayrı düşünmüyoruz. Birlikte hareket edeceğiz.’’ Diye konuştu.
“ŞİKAYET EDİN’’
Çevre konusunda bir vatandaşın bazı fabrikaların çevre konusunda duyarsız davrandığını ifade etmesi üzerine Ali Ertem, fabrikalara yaptırımlarının söz konusu olmadığını söyledi. Vatandaşlardan bu gibi durumlarda şikayet mekanizmasını harekete geçirmelerini isteyen Ali Ertem, ne kadar şikayet olursa o kadar geri dönüşümün kolay olacağını kaydetti.
ISLAH OSB ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Ziyarette konuşan Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir de, Veliköy Islah OSB çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek, eksikliklerin tamamlanmasının ardından da Islah OSB’nin Organize Sanayi Bölgesi’ne dönüşeceğini anlattı. Veliköy Islah Osb, Yalıboyu Islah OSB, Karaağaç Islah OSB ile Velimeşe Islah OSB’nin arıtmalarının Velimeşe tarafında 140 dönüm bir alan arıtma yapılması içim çalışma başlatıldığını kaydeden Hanifi Belindir, sanayi yolunun ise önümüzdeki aylarda yapımına başlanacağını belirtti.
VATANDAŞIN İSTEKLERİNİ NOT ALDILAR
AK Partililer Uğur Kıraathanesi’nin ardından Veliköy’deki diğer kıraathaneleri ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dileyerek isteklerini tek tek not aldılar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306