Ertem asfalt eleştirisini yanıtladı

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem asfaltlama çalışmasına yönelik yapılan eleştirileri yanıtladı. 2012 yılında Çerkezköy genelinde 350 bin metrekare asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini söyleyen Ali Ertem, yaklaşık 5 bin metrekare alanda oluşan bozulmalarının genele kıyaslandırılmasına sitem etti. Bozulmaların yaşandığı Uğur Mumcu Caddesi, Butçular Sokak, Fevzipaşa Caddesi’nde vatandaşların kış ayını sorunsuz geçirmeleri için bir çalışma yapıldığını belirten Ertem “Elektrik alt yapı çalışmasından dolayı bozulan yolları düzgün bir hale getirip, vatandaşlarımızın kış ayında rahat edebilmeleri için Aralık ayında bu çalışmayı gerçekleştirdik. Çalışmayı gerçekleştirirken de müteahhit ile tutanak imzaladık. Tutanağa göre bozulan yerler yeniden yapılacak. Müteahhit firmaya bozulan yerler için bir ödeme yapılmadı. Müteahhit firma bozulan yerleri tamamladıktan sonra ödeme almaya hak kazanacak.’’ dedi.

Ertem asfalt eleştirisini yanıtladı
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi Çerkezköy Samsunlular Derneği’ne ziyarette bulundu.
SAMSUNLULAR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİLER
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti Kızılpınar Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Şenses, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile partililer önceki akşam saat 19.30’da Çerkezköy Samsunlular Derneği’ne ziyarette bulundu. AK Partili heyeti Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanı Musa Kavlak ile dernek yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
“DERNEKÇİLİK SİYASETİN ÜZERİNDE BİR İŞTİR’’
Yaklaşık 1 saat süren ziyarette ilk konuşmayı Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanı Musa Kavlak gerçekleştirdi. AK Partili heyete ‘hoş geldiniz’ diyerek sözlerine başlayan Musa Kavlak, dernek çalışmalarından bahsetti. Musa Kavlak’ın ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ bir konuşma gerçekleştirdi. Çerkezköy Samsunlular Derneği’nin tüm Çerkezköy ve bölgeye hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Alaettin Demirbağ, dernek çalışmalarının zorluklarını anlattı. Dernek faaliyetlerinin siyasi çalışmalardan daha zor olduğunu söyleyen Demirbağ “Siyasi teşkilatlardaki kişiler aynı görüştedirler, ancak derneklerde durum çok farklı. Derneklerde her görüşten kişi vardır. Farklı görüştekileri bir araya getirmek, bir arada bulunmak marifet ister. Bundan dolayı dernekçilik siyasetin üzerinde bir iştir. ’’ Diye konuştu.
“ELİMİZDEN GELEN KATKIYI SUNMAYA HAZIRIZ’’
Çerkezköy Samsunlular Derneği’ne faaliyetlerine başarılar dileyen Alaettin Demirbağ, AK Parti İlçe Teşkilatı olarak ellerinden gelen katkıyı sunmaya hazır olduklarını belirtti. Gerçekleştirdikleri ziyaretten bahsederek sözlerini sürdüren Demirbağ, “Bu ziyaretler siyasi bir ziyaret değil, vatandaşların sorunlarını varsa şikayetlerini dinlemek için gerçekleştirilen ziyaretlerdir. Ziyaretlerimizde vatandaşları dinliyoruz, varsa eksiklikler not alarak yerine getiriyoruz. Bundan sonra da belirli aralıklarla sizlerle bir araya geleceğiz.’’ Dedi.“AK PARTİ TARİH YAZIYOR’’
AK Parti iktidarının icraatlarından da bahseden Demirbağ; “AK Parti her alanda tarih yazdı, yazmaya da devam ediyor. Vatandaşların yüzde 50 oyla iktidarda tuttuğu bir parti vatandaşların her zamanda yanında oldu. Onların dertlerini dert edindi. AK Parti bu milletin partisidir, onların ihtiyacından ortaya çıkan bir partidir.’’ İfadelerini kullandı.
“MUTLULUK DUYDUM’’
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın konuşmasını tamamlamasının ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem bir konuşma yaptı. Samsunlular Derneği’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Ali Ertem “Bu akşam sizlerin arasında bir hemşehriniz olarak bulunuyorum, bundan da kıvanç duyuyorum.’’ Dedi. Samsunluların nüfus bakımından Çerkezköy’ün asli unsurlarından olduğunu ifade eden Ali Ertem “Samsunlular Derneği de görkemli bir açılışı hak ediyor. İnşallah görkemli bir çalışma ile dernek açılışınızı gerçekleştirirsiniz’’ Diye konuştu.
“DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN’’
Barış sürecinden bahsederek sözlerini sürdüren Başkan Ertem “Dedikodulara asla itibar etmeyin. Tek bayrak, tek vatan, tek ülkeden asla taviz verilmeyecektir. Yapılan sadece tüm bireylerin birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaları içindir. Başbakanınız taşın altına elini değil, vücudunu koydu. Bizler kimsenin annesinin ağlamasını istemiyoruz. İnşallah bu süreç başarıyla tamamlanacaktır’’ dedi.
“BU ÜLKE HEPİMİZİN’’
Çerkezköy’den örnek vererek sözlerini sürdüren Başkan Ertem “Hepimiz Çerkezköy’e çalışmak için geldik, bir anlamda rızkımız için yüzlerce km uzaklıkta doğduğumuz yerlerden ayrılarak Çerkezköy’deyiz. Van’dan, Diyarbakır’dan, Erzurum’dan, Kars’tan da aynı şekilde Çerkezköy’e iş için, aş için geldiler. Peygamber Efendimiz ‘Arab’ın Acem’e  Acem’in de Arap’a,  üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvâ iledir’’ buyurmaktadır. Bizler de bu çerçevede hareket etmeliyiz. Bu ülke hepimizindir. Ben bu ülke üzerinde ne kadar hak sahibiysem karşımdaki da aynı şekilde hak sahibidir.’’ ifadelerine yer verdi.
“DÜNYANIN GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE’YE İHTİYACI VAR’’
Dünya’nın güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu ifade eden Ali Ertem “Tarih boyunca Dünya’ya adaleti tesis eden bir milletin çocukları olarak yeniden adaleti tesis etmek zorundayız. Güçlü olabilmemiz için de birlik ve beraberliğimizi sağlamalıyız. Ancak birlik ve beraberliğimizi sağlarsak güçlü bir ülke olabiliriz.’’ Şeklinde konuştu.ASFALT ELEŞTİRİLERİNİ YANITLADI
Başkan Ertem, ziyarette kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı. Yapılan asfaltta bozulmalar oluştuğu yönünde bir soruyu yanıtlayan Ali Ertem “2012 yılı içerisinde Çerkezköy geleninde 350 bin metrekare bir asfaltlama çalışması yaptık. Temmuz ayında başladığımız çalışmayı Aralık ayında tamamladık.’’ Dedi.
“ARALIK AYINDA YAPILAN ÇALIŞMADA BOZULMA YAŞANDI’’
Başkan Ertem, eleştirilere neden olan çalışmanın Aralık ayında yapılan asfalt çalışması olduğunu ifade ederek “ Asfalt çalışmasında yaklaşık 340 bin metrekareyi sıcak havalarda yaptık, yaklaşık 10-15 bin metrekareyi ise Aralık ayında tamamladık. Sıcak havalarda yaptığımız asfalt çalışmasında her hangi bir sorun yaşamadık. Aralık ayında yapılan asfaltlama çalışmasında ise sorun yaşandı.’’ Şeklinde konuştu.“BOZULAN YERLERİ YAPTIKTAN SONRA ÖDEME ALACAK’’
Bozulmaların yaşandığı Uğur Mumcu Caddesi, Butçular Sokak, Fevzipaşa Caddesi’nde vatandaşların kış ayını sorunsuz geçirmeleri için bir çalışma yapıldığını ifade eden Ertem şöyle devam etti: “Elektrik alt yapı çalışmasından dolayı bozulan yolları düzgün bir hale getirip, vatandaşlarımızın kış ayında rahat edebilmeleri için bu çalışmayı gerçekleştirdik. Çalışmayı gerçekleştirirken de müteahhit ile tutanak imzaladık. Tutanağa göre bozulan yerler yeniden yapılacak. Müteahhit firmaya bozulan yerler için bir ödeme yapılmadı. Müteahhit firma bozulan yerleri tamamladıktan sonra ödeme almaya hak kazanacak.’’
“TÜM ASFALT BOZULMUŞ GİBİ DEĞERLENDİRİYOR’’
Yaklaşık 5 bin metrekare asfaltta yaşanan bozulmanın tüm çalışmaya genellendiğini söyleyen Ali Ertem “Tüm asfaltta bozulma yaşanmış gibi bir algı oluşturuluyor. Böyle bir durum söz konusu değildir. Eleştirirken insaflı olmak gerekir, bizler yapmış olduğumuz çalışmaya kefiliz. Çerkezköy genelinde yapmış olduğumuz çalışma genel olarak değerlendirildiğinde gerçek anlaşılacaktır. ’’ Soru cevap kısmının ardından AK Partililer, Çerkezköy Samsunlular Derneği’nden ayrıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
esnaf
esnaf - 7 yıl Önce

yaptığınız asfaltın kullanılan kısımlarında hasar varsa elbette eleştiriler buraya olacak. yollar iki taraflı park olmuş, arabaların altındaki kısımları metrekareye vurup burası bozulmadı diyorsunuz, ama insanların kullandığı açık asfalt alanlar bozuk, üstelik yağmur gideride yok, çerkezköy yolları engebeli zaten, en ufak bir yğmurda yollar göl oluyor..kaldıki 1 haftada bozulan şeye asfaltta denmez.. öte yandan yazın yaptığımız asfaltta sorun yaşamadık demişsiniz... yazın yaptığınız asfaltın üzerine aralık ayında bir kat daha dökmedinizmi? fevzipaşa caddesinde yaz ve kış olmak üzere çift kat asfaltlama yaptınız, diğer tarafta organizenin döktüğü asfalt 3 senedir sıfır duruyor siz ise 3 senede en az 3-4 kere kat kat asfalt yaptınız o caddeye aynı caddeye 3 kere asfalt döküp metrekareye vurunca bu kadar iş yaptık diyebilirsiniz ancak vatandaş kullandığı kısma bakar göz var nizam var.

serhat yılmaz
serhat yılmaz - 7 yıl Önce

kaldırımları da sorun özentisiz gelişigüzel dökülmüş beton, tamamen döken ustanın insafına kalmış varoş havasından köy görüntüsünden kurtramadınız ç.köyü...

İşçi
İşçi - 7 yıl Önce

belediyenize emlak vergisi su katı atık ve dolaylı vergiler ödeyen işçi olarak ticaret odası esnaf sanatkarlar odası ve çerkezköy belediyesi ile diğer ilçe ve bölge belediyelerine hakkımızı helal etmiyorum
fabrikalar sözleşmiş gibi bize tekstilde 786tl 1000 tl ağır sanayi de ise 750 1250 tl maaş verirken ve keyfiyen işten çıkarırlarken hiç biriniz ses çıkarmıyorsunuz. unutmayın biz olmazsak siz olmazsınız seçim yaklaştı gezmeye başladınız dün nerdeydiniz?

esnafım
esnafım - 7 yıl Önce

öztrak caddesinin girişini daralttığınız için sizi kınıyorum. 2 minibüs şu an geçemiyor ve malesef defalarca çöp kamyonu ile sarı münibüsler daralan yol yüzünden çarpışarak aynaları kırıldı. atılım sitresinin önüne neden dokunmadınız 4 metreye yakın kaldırım genişliği mi olur neden atılım sitesinin önünü de daraltmadınız?

Samsunlu
Samsunlu - 7 yıl Önce

ali ertem bu defa oyları pkk lılardan alacaksınız.tek vatan,tek bayrak tek millet.ne mutlu türküm diyene

Metin Doğrusöz
Metin Doğrusöz - 7 yıl Önce

elektrık hatlarında dolayı bozulmus olabılır ama enteresan olan asfaltın kot alınmadan dökülmüş olması,öyle olsa isi su birikintileri olmazdı,başkan bir yagmur yagdıgında yapan firmayı da yanına alsın o bırıken suları içirsin..

alihan
alihan - 7 yıl Önce

başkan herhalde ya çerkezköyün sokaklarını gezmiyor yadar görme sorunu var birde gelsin kızılpınarı görsün kızılpınar sizin aynanızdır seçilemiyeceksiniz kıral çıplak herkes görüyor

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510