Ertem, ‘Bir annenin gözyaşı her şeyden değerlidir’

Çekçi Kıraathanesi’ne gerçekleştirilen ziyarette terör konusuna değinen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem kimsenin kanla siyaset yapmaması gerektiğini söyleyerek “Bir annenin gözyaşı her şeyden daha değerlidir. Bu gözyaşının durması için karşımdaki düşman hatta vatan haini olsa gider konuşurum.” dedi.

Ertem, ‘Bir annenin gözyaşı her şeyden değerlidir’
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı kıraathane ziyaretlerini sürdürüyor.
ÇEKÇİ KIRAATHANESİNİ ZİYARET ETTİLER
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Gökhan İnce ile Habip Bilgin, İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Karaca ile Ercan Çorbacı, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli ile AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz akşam saat 20.00’de Çekçi Kıraathanesi’ne ziyarette bulundu.
“BİRÇOK YANLIŞ YAPILDI’’
Halkın belediye ve hükümet ile ilgili sıkıntılarının dinlendiği ziyarette konuşan Ali Ertem, terör sorununda geçmiş dönemlerde görev yapan devlet adamlarının büyük suçu olduğunu belirtti.
“BAŞBAKANIMIZI SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM’’
Bu milletin Türküyle,  Kürdüyle, Alevisiyle, Lazıyla, Arabıyla; Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda düşmana karşı birlikte savaştığını belirten Başkan Ertem  “Bu ülkenin evlatları kandırılmıştır ve dağa çıkartılmıştır. Bu ülkenin her evladı aynı eşittir, kimsenin kimseden fark yoktur. Bu çocukların yaşaması için ‘baldıran zehri içerim’ diyen başbakanımızı sonuna kadar destekliyorum.” Dedi“30 YIL BU ÜLKEYİ KANDIRDILAR’’
Bu ülke halkının 30 yıl boyunca terör denilerek kandırıldığını belirten Başkan Ertem “Bu ülke teröre 500 milyar dolar harcamıştır. 30 yıl boyunca var olmayan bir savaş için vuracağız, yok edeceğiz, öldüreceğiz dediler. Her zaman kaybeden ülkemiz ve vatandaşlarımız oldu.’’ Diye konuştu.
KİMSE BİZİM VATAN SEVGİMİZİ KÜÇÜLTEMEZ
Herkesin vatanına milletine bağlı olması gerektiğini belirten Ali Ertem şöyle devam etti: “Bizim millet sevgimizi, vatan sevgimizi kimse kendininkinden az ya da çok görmesin. Biz bu toprak üstünde yaşayan her vatandaşımızın haklarını savunmaya devam edeceğiz. Ben Kürt sorunun terör sorunun çözümü konusunda hükümet tarafından yürütülen sürecin başarılı olacağını düşünüyorum.”
“KANLA SİYASET YAPILMASIN’’
Ali Ertem ‘Bu ülkede kimse kanla siyaset yapmasın’ diyerek “Bir annenin gözyaşı her şeyden daha değerlidir. Bu gözyaşının durması için karşımdaki düşman hatta vatan haini olsa gider konuşurum.” İfadelerine yer verdi.
“SİZLERİ DİNLEMEYE GELİYORUZ’’
Ziyarette konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ise halkın sorunlarına çözüm bulmak için her akşam farklı bir mahallede kıraathane ziyaretinde bulunduklarını söyleyerek “Bizler sizleri dinlemek için sizin ayağınıza geliyoruz, bundan sonra da gelmeye devam edeceğiz. Bu ziyaretleri gerçekleştirmenin asıl amacı vatandaşlarımız dinlemektir. Bundan sonra da bu tip ziyaretleri sürdüreceğiz.’’ Diye konuştu.
ESNAFLAR DA ZİYARET EDİLDİ
Kıraathane ziyaretinin ardından kısa bir esnaf turu da gerçekleştiren Ak parti heyeti esnafların da şikâyetlerini dinleyerek kendileri ile ilgili olan sıkıntıların halledileceğini kendilerinin dışında oluşan şikâyetlerin ise gerekli mercilere iletileceğini belirterek ziyareti sonlandırdı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
çanakkale
çanakkale - 7 yıl Önce

bunlar çanakkale savaşlarında olsaydı ..demekki gelen düşmanllar için analarımızı ağlatmayalım. verelim istediklerini mi diyeceklerdi.bunlar varya neye hizmett ettiklerini bilmeyecek kadar aciz insanlar.

destek
destek - 7 yıl Önce

başbakanımızı sonuna kadar destekliyormuş.istersen destekleme bakalım..öyle bir lüksün varmı başkan bey.

emekçi
emekçi - 7 yıl Önce

belediye başkanı ""30""yıldır görev yapan devlet adamlarının büyük suçu olduğunu söylemiş.muhterem,başbakan kaç yıldır görev başında biliyormusun?hem bu sürede görev yapanları suçla,hemde başbakanı yere göğe sığdırama.insan biraz olsun tutarlı olur.senin ağzından çıkanı kulağın duymuyor anlaşılan

trakyalı
trakyalı - 7 yıl Önce

daha iki ay önce başbakan idam ipini elinde sallıyordu,bugün teröristle beraber anayasa hazırlıyorlar.sizin milliyetçiliğiniz cebinize göre değişken

yusuf
yusuf - 7 yıl Önce

devlet, siyasal bir kurumdur, tanımı gereği, meşruiyet kazanmış taraflarını ise siyasallaşmayla sağlar. her sorunu siyasal bir zemine taşmalıdır ki ürettiği korku öncelikle kendini var etsin ortadaki sorunun tanımlanması ve kendi menfaatlerine göre çözümü için "apo" siyasallaşmalı idi. "apo" tipinin devlet tarafından üretilmesi ya da var olanı kendi adlandırmasıyla sunması şu an yaşanılanlardan ö...tesi değildir. devlet her zaman olduğu gibi şimdi de kibretmekte, kendi argümanlarına göre sorun üretip gerçeklikten çok öte çözüm bildirmektedir. apo ile apoculuk arasındaki fark, kürtçülükle kürt arasındaki farktan daha farksız. her ikisi de dönüp dolaşıp modern devlet tanımlamasının mesnetsiz çocuklarına geliyor. işin ilginç tarafı bir millet başka bir milletten kimlik talebinde bulunuyor, destan başkalarından ödünç alınmaz. vücudun varlık bulması yaratmaya; yaratma ise dile dönüşür..

ne bu telaşınız,,,
ne bu telaşınız,,, - 7 yıl Önce

kardeşim, 30 yıldır bu soruna çözüm bulamadınız, şimdi çözüm ümidi doğdu diye ne bu sezdeki telaş, sizin hiç abiniz kardeşiniz, şehit düştü mü. bir de o açıdan düşünün ...

vatandaş
vatandaş - 7 yıl Önce

fotoğraf ta halk yok ki kahvehanede akp ilçe teşkilatı toplantı yapmış kendi kendilerine masal anlatıp anaları istismar ediyorlar.para,para,para

entrikacılar
entrikacılar - 7 yıl Önce

siz millet vatan sevgisinden bişey anladığınız yok daha dün apoyla görüşmelerinizden rahatsız olan gazilere vatanı için kolunu bacağını gözünü kaybetmiş gazilerimize gaziliği istismar etmeyin diyen boşbakanız gazilere bağrıyordu .bu vatan için siz hiç birşeyi feda etmediniz .daha çok vatandan aldınız ceplerinizi doldurdunuz. siz feda yı bilmezsiniz başbakınızda dahil gemicikler jipçikler villalar la vatandan hep aldınız gazilerimiz ise canlarını feda ettiler.teslimeyitin adını analar ağlamısın koydular .bizim işimiz olmaz ...


SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510