Ertem: Hizmet yapmamış olsaydık karşınıza çıkamazdık

Kızılpınar Erzurumlular Derneği ziyaretinde konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Büyükşehir yasasıyla Çerkezköy’ün Türkiye’nin parlayan bir yıldızı haline geleceğini belirterek, bunun da yolunun Büyükşehir’i kazanmak olduğunu söyledi. Haftada en az 3 gün kahve ve esnaf ziyaretlerine çıktıklarını anlatan Başkan Ertem, “Hizmet yapmamış olsak insanların karşısına çıkamazdık. Yaptığımız hizmetlerle vatandaşın karşısına gururla çıkıyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Ertem: Hizmet yapmamış olsaydık karşınıza çıkamazdık
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı tarafından Kızılpınar Erzurumlular Derneği’ne gerçekleştirilen ziyarette partililer vatandaşlara büyükşehir yasası hakkında bilgilendirmede bulundu.
AK PARTİ’DEN ERZURUMLULAR DERNEĞİ’NE ZİYARET
Önceki akşam saat 19.30’da gerçekleştirilen ziyarette Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı. AK Partili heyeti dernek binasında Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, AK Parti Kızılpınar Belde Başkanı Kamil Yiğit ile Kızılpınar Erzurumlular Derneği Başkanı İsmail Kurt karşıladı. Dernek üyeleriyle yapılan sohbetlerin ardından ilk olarak AK Parti Kızılpınar Belde Başkanı Kamil Yiğit konuşma yaptı.
“AK PARTİ BAYRAĞI ALTINDA HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ’’
Kamil Yiğit, Belde Teşkilatı’nın çalışmalarından bahsederek “AK Parti Kızılpınar Belde Teşkilatı bugüne kadar görevini layıkıyla yerine getirmiştir. Bundan sonraki süreçte de AK Parti bayrağı altında hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu. Kızılpınar Erzurumlular Derneği Başkanı İsmail Kurt ise ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek AK Partililere teşekkür etti.
“BELEDİYELERİN GELİRLERİ ARTACAK’’
Yapılan konuşmaların devamında ise AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ konuşma yaptı. Büyükşehir yasasının kabul edilmesiyle birlikte belediyenin gelirlerinin kat kat artacağını söyleyen Demirbağ, AK Parti hükümetinin icraatlarından bahsetti.“KIZILPINAR’IN ÖĞRENCİLERİ KIZILPINAR’DA KALACAK’’
Demirbağ’ın konuşmasını tamamlamasının ardından söz alan Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz yapılan tüm hizmetlerin ortada olduğunu kaydederek, “40 derslikli bir Endüstri Meslek Lisesi yaptık. Böylece Kızılpınar’dan Veliköy ve Çerkezköy’e giden öğrencilerimiz, eğitimlerine Kızılpınar’da devam edecek.’’ Dedi. Çerkezköy Belediyesi’nin okulun yollarını yaptığını söyleyen Başkan Korkmaz, okul bahçe düzenlemesi için Ali Ertem’den destek istedi. Başkan Ertem’den yardım sözü alan Faruk Korkmaz, Ertem’e teşekkür etti.
“KIZILPINAR ÇERKEZKÖY’ÜN MERKEZİ OLACAK’’
Büyükşehir yasasıyla birlikte Kızılpınar’ın ilçe statüsü kazandığını söyleyen Faruk Korkmaz, kendisinden önce görev alan belediye başkanlarının Kızılpınar’a bir eser dahi bırakmadıklarını belirterek “Beldemizin neresine bakarsanız bakın AK Parti’nin eserlerini göreceksiniz. Bugüne kadar ne hizmet aldıysanız AK Parti döneminde oldu. AK Parti belediyecilik anlayışıyla elimizden gelen en iyi hizmetleri sizlere sunduk. Kızılpınar, Çerkezköy ilçesinin merkezi haline gelecek bundan kimsenin şüphesi olmasın” açıklamasında bulundu.
“BÜYÜKŞEHİR İLE GELİRLERİMİZ İKİ KAT ARTACAK’’
banner287
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Büyükşehir yasasının kabulüyle Çerkezköy’ün Trakya’nın hatta Türkiye’nin parlayan yıldızı haline geleceğini söyleyerek “Bunun olması için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin AK Parti belediyecilik anlayışı ile yönetilmesi gerekiyor. Çerkezköy, Veliköy ve Kızılpınar’da sanayi kuruluşları var, daha önce sanayinin belediyelere en ufak bir katkısı olmuyordu. Büyükşehir yapılanması ile birlikte sanayi kuruluşlarının devlete verdiği verginin yüzde 6’sı belediye kasasına girecek.” dedi.
“DOĞALGAZ GELMEZ DİYENLERE GÜZEL BİR CEVAP VERDİK’’
Kızılpınar’da yapılan çalışmalardan dolayı yollarda sıkıntılar olduğunu kaydeden Başkan Ertem, ‘her nimetin bir külfeti vardır’ diyerek, “Bu sıkıntılar zamanla sona erecektir. Yıllar önce bir belediye başkanı Çerkezköy’e doğalgaz getirilmesinin mümkün olmadığı, düzenlenen bir toplantı ile getirdiği yetkili kişiye de bu yönde beyanat verdirmişti. Halkımız bizi bu göreve layık gördü, hizmet etmek için görev verdi. Çerkezköy doğalgazı hak ediyor dedik, bugün doğalgazın ulaşmadığı tek bir sokak dahi kalmadı” bilgisini verdi.“BİZLERDEN BAŞKA OKUL YAPTIRAN BELEDİYE YOK’’
Büyükşehir Belediyesini alamadıkları taktirde yetim kalacaklarını yineleyen Ali Ertem, Kızılpınarlıların Ak Parti’den desteklerini esirgemeyeceğinden şüphesinin olmadığını ifade ederek, “Büyükşehiri kazanamaz isek, Belediyecilik anlamında biz yine üzerimize düşeni fazlasıyla yaparız fakat Büyükşehir hizmetlerinin ilçemize gelmesi noktasında sıkıntılar yaşarız. Trakya Bölgesi’nde Çerkezköy, Veliköy ve Kızılpınar’dan başka okul yaptıran bir belediye daha yoktur, varsa gösterin” diye konuştu.
“KORKMAZ’A OY VERMEDİM ÇALIŞMAZSANIZ SİZE DE OY VERMEM’’
Belediye Başkanı Ali Ertem’in bilgilendirme yaptığı esnada araya giren Erzurumlu Ömer Çelik, Başkan Ertem’e, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz’ı şikayet etti. Çelik, mahallelerine hizmet alamadıklarını söyleyerek, Başkan Korkmaz’a oy vermediğini, aday olması durumunda Ali Ertem’e de oy vermeyeceğini kaydetti.
YAŞLI DEDEYİ BAŞKAN ERTEM SAKİNLEŞTİRDİ
Yapılan açıklama karşısında Faruk Korkmaz, susmakla yetinirken, Belediye Başkanı Ali Ertem yaşlı Ömer Çelik’i sakinleştirdi. “Haftada en az 3 gün kahve ve esnaf ziyaretlerine çıkıyoruz. Hizmet yapmamış olsak insanların karşısına çıkamazdık.’’ Diyen Başkan Ertem “Yaptığımız hizmetlerle vatandaşın karşısına gururla çıkıyoruz. Bu akşam da hepimiz karşınızdayız. Faruk Başkanım burada şikayetlerini dinledi ve gerekli çalışmaları yapacaktır.” Diye konuştu.
BAŞKANLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
AK Partili heyet Kızılpınar Erzurumlular Derneği’ndeki ziyaretin ardından Zafer Kıraathanesi’ne geçerek burada da halkın sıkıntı ve isteklerini dinledi. Ziyaret esnasında bilardo oynayan gençlere bir süre eşlik eden AK Partili heyetten Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Ak Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ile Kızılpınar Belde Başkanı Kamil Yiğit, bilardo masasında hünerlerini sergilediler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
kızılpınarlı
kızılpınarlı - 6 yıl Önce

sayın başkanlar gelmiş kahvede ahkam kesiyorlar yaya olarak bi gezin kızılpınarı o yollardaki çukurlara düşünce öbür başkan çıkarabilecekmi sizi nimetin bedelini görün allah aşkına kızılpınar merkez sayılır sağlık ocağı önünde yürüyün de bi görelim arabalarla gezmeye benzemiyor yada fıkralardaki gibi herkeze çizme alın belediyesiniz oralardan yavrular gidecek yarın okula gönderin çocuklarınızı o yola nimeti bedeli görün

kızılpınarlı
kızılpınarlı - 6 yıl Önce

sadece yollar olsa su hatıı varmış mış ondanmış peki çöpler niye toplanmıyor sayın başkan ne su hattını yapan firması kaçtı galiba her yer harebe buraya fotoğraflar yüklense çöplerin halini yüklerdim görürdünüz neymiş hizmetmiş yapın yolları para yok neyle yapsınlar ama kimse sormaz ali başkanda sormaz peki̇ ne oldu paralar hepsi okulamı gitti

Hasan
Hasan - 6 yıl Önce

hizmet yapmadınız karşımıza çıkıyorsunuz, işte buyrun amcamız gerekeni de söylemiş. bir duyanda ömrünü kızılpınara adamış hayırsever sanacak sizi. kızılpınardan çerkezköye gelenler çerkezköyün o perişan halini gördükçe sizin yapacağınız hizmetede vaadede inanmıyor.

kahve ziyaretleri demişsinizde sanki millet kahveye hücum edip sizi bekliyor, 3-5 kişi bulunan kahveye 10-15 kişi girip kendiniz çalıyor kendiniz söylüyorsunuz, her seferinde de birileri bir itirazda bulunuyor onada provokatör deyip gidiyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306